Jump to content
kicko

"как се качват снимки" ?

Recommended Posts

Господа Админи, какво ще кажете да пиннете тази тема дето Antony е успял да изрови, за да помогне на момчето : тук. Така по-лесно ще я намираме, като искаме да пратим някой нов да чете.Аз вчера пуснах 2 search-а за "качване на снимки" и "кача снимки" и ми излезнаха толкова много резултати, че се отказах да му търся готова тема и му писах лично на момчето... Евала на търпението на Antony, щото като гледам той от още повече резултати я е изровил (само по "снимка" е търсил). :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Мерси за хубавите думи. Истината е, че просто знаех къде да я търся. Писал съм в нея, а и няколко пъти съм я давал като линк. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдавна искам да направя такава тема и се чудех кой вече го е обяснявал... а то били Антъни и Ironstoneта колеги, някой от вас иска ли да събере всичко от горните теми и да доизясни нещата с примери или просто да прасна едно съобщение с линк към темата тук?Мисля че ако някой направи отделна тема с описание на най-използваните сайтове за целта и опише процедурата като за идиоти ще е супер.Доброволци? или да посочвам :lol:п.с. Ако никой не се наеме с подобна тема, ще гледам аз да го свърша това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ...до колкото помня, преди ъпдейта на форума във бар-а най-отгоре на браузера след "Hondabg.com Форуми" пишеше (Powered by VBulletin), нали ?

Ако не греша - ето ТУК мисля че има нещо интересно като за нас, но ще трябва събеседване със собственика на форума...демек от четенето до тук съм разбрал, че това е Victor. (Member No.: 1 ;))

 

Иначе, за български сървър - наскоро писах едно ЛС със инструкции на колегата cK1, ще го копирам направо от изходящата кутия - да не се чудите защо обръщението е на "ти" и въобще като общо защо е формулирано така ... мързи ме да преправям, щото е 5часа и вече попридремвам леко. ;)

 

Привет, колега хондаджия-фотограф. :cool: [аз все още съм само фотограф...начинаещ...защото все още нямам годините за книжка, хондата по-натам ще бъде]

Има бая методи за хостване на снимки, аз лично ползвам българския сървър.

Отваряш http://img.data.bg/ , на главната страница където пише "Добави картинка" цъкаш "Choose", посочваш пътя към снимката и след това нааай-отдоло копченцето "Добави". Изчакваш малко да се ъплоудне, и след това като излезне новата страница със снимката скролваш малко надолу към многото редове с кодовете и търсиш отпред да пише : phpBB/IPB Thumbnail. Копираш кода вдясно на този надпис и го пействаш във поста си.

Ако са ти по-големшки снимките отдолу на първата страница още при посочването на снимката имаш и опция за ресайзване [ако не си го правиш, докато са ти още на компютъра].

 

Ето пример как излизат снимките :

Публикувано изображение

 

Не много големи, загатват малко за какво става на въпрос, и като се кликне на тях се явяват във вида си "img.data.bg", ресайзната за да пасне на монитора, като кликнеш още веднъж на нея излиза цялата снимка във оригиналният размер... Надявам се, че съм помогнал.

 

Поздрави, Ники. ;)

 

P.S. Сори за снимката, отворих произволна папка и цъкнах която ми падне...то пък излезна една.... :rolleyes:

P.S. Ако стане работата с интеграцията на хоста, лично се заемам след това да направя 'дуракоустойчиво' описание стъпка-по-стъпка, как да се използва новата екстра. :cool: Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Форумът е Инвижън, не Вбюлетин, но съм махнал актуалната версия от индекса, за да не могат разни пишман хакерчета да се ориентират по нея и да си пробват свалените от мрежата експлойти. Иначе форумът си поддържа native качване на снимки, само че ако пусна опцията свободно и всеки тръгне да качва, ресурсите на сървъра едва ли ще издържат (като се има предвид, че само галерията в момента се разполага на около 1 GB).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе - ти май не разбра - първото е доста разпространен скрипт, чрез който хората си качват снимките на postimage.org а не на твоя сървъри както виждаш има мод и за инвижън :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе - ти май не разбра - първото е доста разпространен скрипт, чрез който хората си качват снимките на postimage.org а не на твоя сървър

и както виждаш има мод и за инвижън :)

Пууу д%^а, значи съм се объркал-нищо де, то има и за IPB. Иначе човека правилно го е казал-просто се прави малка добавка в скрипта на форума и се явява бутонче, под полето където си пишеш поста, което бутонче при цък се явява pop-up прозорец със формата за ъплоудване на снимки във техният хост.

 

Как работи [примера е даден с phpbb] :

1. При стартиране на нова тема, или писане на отговор, виждате линкът със текст "Добави изображение към пост" под полето за писане. [няма да е проблем и ако се напише на български]

Публикувано изображение

2. При кликване на този линк се явява поп-ъп прозорец, където трябва да посочите изображението, което трябва да се качи, и да добавите описание към изображението. [описанието е опционално]

Публикувано изображение

3. При кликване на "upload it" изображението се хоства, и кода за тъмбнейла автоматично се добавя в поста.

Публикувано изображение

4. Когато завършите поста и го пуснете, в него се явява тъмбнейл, който при клик явява снимката в реален размер, което е удобно за хората с по-кофти нет и не искат да гледат снимките в пълен размер.

Публикувано изображение

 

Мисля, че ако се направи екстрата ще бъде полезна, но предлагам да се интегрира от както се възвърне старият вид на форума-от горе хондичките където се сменят, българският език, и ...чорбарското червено... :)

Бай дъ уей, малко офтопик - понеже не съм писал в темата за впечатленията от новото лице, пък сега се замислих - каточели синьото ми по-харесва, защото когато има "Hot topic" при червеният цвят...всичко беше червено и не се личеше коя тема е гореща, и коя е просто с повече постове...а сега като обикновенните са сини, се личи по-добре. :)

 

EDIT : Примерът за "Как работи" го правих без тъмбнейлите...сори. :)

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, ще направя такава важна тема или съобщение, просто ми се ще вътре да им още няколко примера за подобни хостове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя пример е http://tinypic.com

Качването не изисква регистрация. Сървърът е достъпен за целия свят. След проключване на качването на снимката има готов код, който се copy-paste-ва и снимката излиза.

http://i13.tinypic.com/4yrct9f.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един адрес " www.imgwiz.com " има си browse - т.е показваш му снимката от компа

следва " upload image " от трите адреса избираш втория и това e пише си копи пейст и си готов ей една снимка

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Публикувано изображение

[.img]http://i30.tinypic.com/eq845z.jpg[./img] махни точките от този таг. Това е начина за качване на снимки. Форума не приема динамични линкове - тоест линкове с ? в тях. за това гледайте да няма във вашите линкове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правите примерна тема за качване на снимки, не давайте като пример PicValley.net, защото много често не работи, а когато работи е адски тромаво и бави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Аз не съм имал никви проблеми с PicValley.net .. ползвам го постоянно ...шото ИмиджШака ми е тромав на мен ! Ма въпрос на НЕТ явно ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ImageShack ми е АДСКИ лагав, за това ползвам най-често img.data.bg и postimage.org, като за второто за пореден път отправям призовка към админа / модераторите - прегледайте сайта, има опция за интегриране във форуми, която добавя едно линкче с надпис "Добави картинка" под полето за писане и като се кликне се отваря едно мноо удобно прозорче ... според мен ще бъде полезно за доста хора. След ъплоудване чрез интегрираната опция джама автоматично се затваря и пейства тага за тъмбнейл+линк в писаният пост за въпросната снимка. Ето го нагледно :

Публикувано изображение

п.п. Нарочно не е тъмбнейл.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не използвайте днамични линкове тоест такива които съдържат въпросителен знак ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ако неси забелязал накрая завършат с [/img] [/quote] [/url]

 

 

http://forums.hondabg.com/uploads/1238868261/gallery_1898_1097_329923.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Публикувано изображение

Ползваш грещния таг колега [.img][/img] само че без точката в първите скоби е правилният таг за показване на снимки или с бутона който е обозначен със снимка като пишеш отговор, а ако си задържиш мишката върху този бутон ще се изпише "Insert Image" и след като се появи малък прозорец, слагаш там линка! Пробвай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффффф, най-лесният вариант е:1.Десн бутон с мишката върху снимката/картинката, "copy image location"2.Клик на бутончето за "Insert image" ( при писане на меннието,намира се до бутона за имотикони), paste П.С.Направете едно елементарно preview на поста си преди да публикувате и всичко ще е по-нагледно и няма да има по 10000000 проби и редакции!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро се регистрирах във форума на ровер и ми се наложи да качвам снимки.http://roverclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5408Много простичко беше.В нашия форум се мъча от доста време и все не успявам.Нямали начин да се направи някаква опция като на колегите от форума на ровер или да се обясни стъпка по стъпка и със снимков материал,както е в линка който съм дал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пример със www.snimka.bg :

Рег-ваш се и си създаваш албум

Качваш си снимки

И после:

Влизаш в албума

 

Публикувано изображение

 

Избираш си снимка

 

Публикувано изображение

 

Избираш си размер на линка и го копираш

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

В прозореца на форума избираш:

 

Публикувано изображение

 

В прозорчето поставяш копирания линк

 

Публикувано изображение

 

И си ти :)

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колега Svako_ форумите не позволяват да качваш динамични линкове. Тоест тези които ? в тях.

 

Има един линк във picvaley по снимката който гласи

PHPBB code with full size image

Копираш него и го слагаш във форума :)

 

Получава се това:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффффф, най-лесният вариант е:1.Десн бутон с мишката върху снимката/картинката, "copy image location"2.Клик на бутончето за "Insert image" ( при писане на меннието,намира се до бутона за имотикони), paste П.С.Направете едно елементарно preview на поста си преди да публикувате и всичко ще е по-нагледно и няма да има по 10000000 проби и редакции!!!

Ей това е истината :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате да ползвате външни imagehost-ове, моля не ползвайте imageshack.us - ужасно бавен и претрупан с реклами.

 

Алтернативи:

 

www.postimage.org

www.tinypic.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тестабе през image shack не става така като цъкна на картинката и да излезе на 100%, без да ми отваря нов подпрозорец, и като цъкна пак да се 'resize' до 75% http://i56.tinypic.com/1s0fva.jpg

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистил съм темата. Съвет към начинаещите: използвайте български сайтове за снимки - зареждането става по-бързо. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един много по-лесен начин :) Моля за вашето съвестно използване на дисковото пространство на хоста ;) 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане - Защо например в темата "Какво направихте по своята кола?" (http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=8218) на снимките, качени по новия метод (направо на хоста) ми дава, че не съм имал права да видя снимката (You do not have permission to view this image) когато щракна на снимката за да я видя в голям размер? За пример мнението на колегата justqk.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление отговора на този въпрос е малко сложен тъй като по дефиниция екипа може да вижда всички видове файлове които качват потребителите, но при качването колегата може да е дал такава опция или в настройките му на галерята му да има такова ограничение. Ще разгледаме казуса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ми излиза подменюто за качване на снимки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам подменю...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подменюто, при мен се появява при избор на "Още опции" или "Преглед", при вече написано мнение, преди публикуване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го няма подменюто все още. Нито при "Още опции", нито при  "Преглед".

Моля Модераторите да оправят проблема.

:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде не се появява това подменю?

Ако говорите за мобилната версия - наистина няма, аз минавам на пълната версия като искам да прикача нещо от телефона.

 

Модераторите нямаме права за такъв тип промени по форума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам мобилната версия.
Но не ми излиза подменюто за качване на снимки, когато пиша в някоя тема.
Единствения начин да кача снимки е с външен линк.

Този проблем при мен е от около 2 месеца.

По-горе Tino  е показал подменюто, оградено с червено. Пост #27

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...