Jump to content
Tsetso Antimov

Akord V -Багажник на тавана?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Отскоро харесах  Акорд 5 ген(седан) с 1.8 мотор +газ поставена в италия.Имам запитване към вас - дали е възможно да се монтират напречни релси за да може да се слага допълнителен товар.Зная    ,че този тип автомобили не са за работа , но искам да е качествена колата и да е функционална.До сега съм с Пасат 2 комби-доволен съм , но се зарибих по моторите и от там ме тегли и към колите. 

 Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега с мотор :) Може да сложиш на седан багажник, но се закрепя за рамките на вратите. Тоест уплътнението ще е под напрежение, а ако избраният модел е евтин, то вероятно ще надраска и боята, поради липса на гумени подложки на закрепващите елементи. Ако не си взел вече горепосочения автомобил си вземи комби, ако ли не то качествен багажник и внимателен монтаж.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей. Има такива багажници - аз лично имам такава кола и допълнително съм купувал такива напречни греди на Thule, произведени за точно този модел. Не се закрепва на рамките на вратите, а на колонката на тавана (планките/лапите влиза от едната страна около колоната на тавана, над рамките на вратите, няма никакво напрежение, не съсипва уплътнения и т.н., за друга опорна точка ляга на водосточния канал отгоре на тавана):

 

2013-02-15-334.jpg

 

2013-02-15-335.jpg2013-02-15-336.jpg

 

 

Т.е. варианта е да намериш такива като моите, оригинални за модела греди (почти мисия невъзможна) или да купиш други греди (за друга кола) и да си направиш планки/лапи така, че да пасне на Акорда. За планките/лапите мога да ти помогна - да ги снимам отблизо моите и ти да ги прекопираш. Плоски са, но с леки извивки така, че да следват формата на колоната на тавана.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Има такива багажници - аз лично имам такава кола и допълнително съм купувал такива напречни греди на Thule, произведени за точно този модел. Не се закрепва на рамките на вратите, а на колонката на тавана (планките/лапите влиза от едната страна около колоната на тавана, над рамките на вратите, няма никакво напрежение, не съсипва уплътнения и т.н., за друга опорна точка ляга на водосточния канал отгоре на тавана):

 

2013-02-15-334.jpg

 

2013-02-15-335.jpg2013-02-15-336.jpg

 

 

Т.е. варианта е да намериш такива като моите, оригинални за модела греди (почти мисия невъзможна) или да купиш други греди (за друга кола) и да си направиш планки/лапи така, че да пасне на Акорда. За планките/лапите мога да ти помогна - да ги снимам отблизо моите и ти да ги прекопираш. Плоски са, но с леки извивки така, че да следват формата на колоната на тавана.

Благодаря колега, наистина ще си  ми много полезен с още снимки , но и това което си споделил е достатъчно на този етап.Спокойно ве4е мога да се разделя с Пасата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като решиш, че искаш подробни снимки на планките/лапите отблизо - ще наснимам и ще ги публикувам тук в темата.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега с мотор :) Може да сложиш на седан багажник, но се закрепя за рамките на вратите. Тоест уплътнението ще е под напрежение, а ако избраният модел е евтин, то вероятно ще надраска и боята, поради липса на гумени подложки на закрепващите елементи. Ако не си взел вече горепосочения автомобил си вземи комби, ако ли не то качествен багажник и внимателен монтаж.

Успех!

Да да голям съм ръб. Така е като гледам форума предимно на работа ... не рамките на вратите исках да кажа точно това за покрива. Евала на колегата, това е форум!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...