Jump to content
krasimir22

Джанти за Джаз 2002ра

Recommended Posts

Здравейте колеги! От онзи ден и аз навлязах в света на Хонда,набързо ситуацията.

Сина ми завърши училище иска да ходи в университет,но тъй като е шофьор от скоро решихме да му вземем нещо по малко за да свикне и така от обява попаднах на една хонда джаз 2002 на 153 000км от една жена.Механиката и купето са в перфектно състояние,по двигателя не видях масло никъде,в италия живеем и колата до 2015 година прегледите са минавани през сервиз хонда,та колата беше обута със зимните гуми но ми оставиха и 4ри летни всичко гуди иър и двата чифта са почти нови,та искам да и взема едни джанти за летните.Тука звъннах до една морга но имал лята джанта 14ка само от сивик,искам да попитам стават ли за джаз-а защото за мноя автомобил като купувах железни джанти за зимните гуми,джантите трябваше да са точно за определения модел иначе не ставали,та затова и искам съвет от кави модели хонда джанти 14ки 175,65,14 ще паснат на джаза,може и от някой друг модел автомобил да са стига да паснат.

Предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасват от Сивик,само Ет-то сверете да е в допуск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега но може ли малко по, по нашенски да ми го обясниш че не разбрах какво е това ет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги,благодаря на отзовалите се но ще ви кажа в Италия живея и съм обиколил поне 6-7морги и немога да намеря джанта желязна или лята за хондата,направо смях без гащи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно всичко се изнася за България :D Потърси в някои онлайн страници и базари ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вижте и този калкулатор за джанти.

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Отляво пишете стандартните данни-отдясно тези които сте намерили.

Мисля че 6,5 цола широчина на джантата,14 цола височина и ЕТ40 според калкулатора стават.

НЕ Е пробвано на практика.

Успех!

Редактирано от stelqn_i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте и този калкулатор за джанти.

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Отляво пишете стандартните данни-отдясно тези които сте намерили.

Мисля че 6,5 цола широчина на джантата,14 цола височина и ЕТ40 според калкулатора стават.

НЕ Е пробвано на практика.

Успех!

ОК благодаря колега,утре един приятел ще оди до една морга и ще му пратя данните да пита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно всичко се изнася за България :D Потърси в някои онлайн страници и базари ;)

Има нещо вярно :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове, не се излагайте, с джанти пасващи на джаз можете да се заринете, на цени от 100лв за комплект алуминиеви. 99% са с ЕТ 35-45, които гарантирано, изпробвано,теоретично, физически и на практика стават.

Редактирано от Чавдар K
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит:

Миналата зима купих 2 за предни. Всичко беше точно - бяха от Джаз, щампи и т.н. Пробвах едната - не стана ! Причина - моята Джазка е 2005-та с вентилирани дискове отпред, а тази е била за обикновени. Знам че до някоя си година отпред са с обикновени , а отзад с барабани. Затова внимавайте !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за поста си по-горе. Все забравям, че съществуват и стоманени джанти.

Ставаше въпрос за алуминиеви.

И за да не съм голословен, след 5 мин браузване намерих 10комплекта 14 цолови джанти до 130лв, които ще стана.Има още много, а 15 цоловите са още повече.

Има и безброй обяви за стоманени, които биха станали, но там трябва да се гледа дали са с подходящ офсет, но неподходящите се сигурно под 10%.

https://www.olx.bg/ad/4h100-r14-ID6MzoP.html#00efebee2a

https://www.olx.bg/ad/4-broya-dzhanti-za-golf-opel-seat-14-ID6Fuhw.html#00efebee2a

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-14-4x100-wv-seat-opel-audi-ID6Rnyt.html#034eb2cb0a

https://www.olx.bg/ad/aluminievi-dzhanti-daewoo-nexia-opel-ID5Won0.html#034eb2cb0a

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-14-ki-4h100-reno-4-br-ID6Fa11.html#7a84c58660

https://www.olx.bg/ad/gumi-i-dzhanti-ID6DKy7.html#7a84c58660

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-14-tsola-schampa-na-vw-audi-ID6RebR.html#7a84c58660

https://www.olx.bg/ad/prodavam-dzhanti-14-4h100-za-folksvagen-ID6OqqN.html#7a84c58660

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-4h100-14-ID6rKjg.html#7a84c58660

https://www.olx.bg/ad/gumi-s-dzhanti-ID6Bf9x.html#7a84c58660

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но човека търси в Италия ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,днес поредната автоморга няма :) казвам му дай нещо подобно от друг автомобил,той ми отговаря не стават,тука не може да преправят там с някви по дълги болтове ли нещо подобно чета из форума,всичко трябва да е в норма иначе не минава преглед

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит:

Миналата зима купих 2 за предни. Всичко беше точно - бяха от Джаз, щампи и т.н. Пробвах едната - не стана ! Причина - моята Джазка е 2005-та с вентилирани дискове отпред, а тази е била за обикновени. Знам че до някоя си година отпред са с обикновени , а отзад с барабани. Затова внимавайте !

тази от пред е с диск от зад барабан 2002ра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но човека търси в Италия ;)

 

...чукча писател, не читател е моят случай :) Извинявам се, и това не съм разбрал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове,днес поредната автоморга няма :) казвам му дай нещо подобно от друг автомобил,той ми отговаря не стават,тука не може да преправят там с някви по дълги болтове ли нещо подобно чета из форума,всичко трябва да е в норма иначе не минава преглед

Колега, ще ме извиняваш, но нещо не е точно както го описваш. Повечето афтър маркет алуминиеви джанти са на италиански производители, нали не ги продават само извън страната, щом е толкова сложно да си сложиш неоригинални колела? 

В общия случай, не ти е необходнимо нищо повече от преходни втулки за централния отвор, което е стандарт за афтър маркет джанти - точно за да са универсални и да пасват на повече автомобили. Не зная, къде точно четеш  и кой точно те съветва, но съм сигурен, че и около теб има оферти за най-популярния размер джанти (4х100). Трябва ли да ти пращам линкове и от ebay.it? 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пичове,днес поредната автоморга няма :) казвам му дай нещо подобно от друг автомобил,той ми отговаря не стават,тука не може да преправят там с някви по дълги болтове ли нещо подобно чета из форума,всичко трябва да е в норма иначе не минава преглед

Колега, ще ме извиняваш, но нещо не е точно както го описваш. Повечето афтър маркет алуминиеви джанти са на италиански производители, нали не ги продават само извън страната, щом е толкова сложно да си сложиш неоригинални колела? 

В общия случай, не ти е необходнимо нищо повече от преходни втулки за централния отвор, което е стандарт за афтър маркет джанти - точно за да са универсални и да пасват на повече автомобили. Не зная, къде точно четеш  и кой точно те съветва, но съм сигурен, че и около теб има оферти за най-популярния размер джанти (4х100). Трябва ли да ти пращам линкове и от ebay.it? 

 

В ибей има ама железните са по 50евро бройката това което аз намирам и то железни,дай някой линк за тез афтър маркети да видя какво предлагат,не съм се занимавал с такива работи,моя автомобил имам едни джанти за лятото лята и зимна желязна ама желязната трябваше да е точно за модела затова съм малко неопитен иначе от ибей пазарувам сериозно :) дай някой линк да видя какво предлагат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, дай линк към италианския OLX...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси джанти със следните параметри. Стават от Мазда Демио, Дачия, Клио, Нисан Микра

Rims for Honda Jazz 2003
  • Bolt pattern 4x100
    • Diameter: 14.0'' - 16.0'';  
    • Width (inches): 5.5 - 6;  
    • Offset (mm): 51 - 55.

Ако не са оригинални на Хонда, ще трябва да си смениш болтовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако не са оригинални на Хонда, ще трябва да си смениш болтовете.

Не е вярно! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ако не са оригинални на Хонда, ще трябва да си смениш болтовете.

Не е вярно! :)

 

Добре де - гайките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са 15, 7 инча широки ЕТ35 с оригиналните гайки. Нямам какво да кажа повече по темата.

 

5917eba59a60d.jpg?w=800&h=600&fit=crop&s

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, дай линк към италианския OLX...

Колега хептем ма забатачи и в италия ли има olx,пробвам ама ми излизат някви обяви на румънски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Джантите са 15, 7 инча широки ЕТ35 с оригиналните гайки. Нямам какво да кажа повече по темата.

 

5917eba59a60d.jpg?w=800&h=600&fit=crop&s

Хубава джанта,за сега на джазката ще и намеря желязна джанта 14ка защото имам почти нови гуму гуди иър 14цолови,но дойде ли време да се сменят гумите ще и сложа нещо като твойте ще търся и такъв размер между другото от както започнахме със сина да караме (млад шофьор е) въртим полигон по паркингите на фабриките и по малко околовръстно за 96км му дава разход 5л аз се шашнах възможно ли е толкова малко или има нещо прецакано

Редактирано от krasimir22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,мога да помогна, потърси от фолксваген поло или голф 3 14 цола, на моята  и сложих такива и станаха , вече четири години си я карам с такива джанти на зимните гуми.Съвпада всичко и централен отвор и дупките.Късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,мога да помогна, потърси от фолксваген поло или голф 3 14 цола, на моята  и сложих такива и станаха , вече четири години си я карам с такива джанти на зимните гуми.Съвпада всичко и централен отвор и дупките.Късмет.

HONDA

Civic/Prelude/Quintet---Централен Отвор-56---PCD-4x100 mm

Accord(-'90)/Concerto---Централен Отвор-56---PCD-4x100mm

Jazz/CRX/Integra---Централен Отвор-56---PCD-4x100mm

Shuttle / CRV---Централен Отвор-64---PCD-5x114,3mm

Accord('90-)/Prelude('92-)---Централен Отвор-64---PCD-4x115mm

Legend/Rafaga/Ascot---Централен Отвор-64---PCD-4x115mm

Accord('90-)/Prelude('92-)---Централен Отвор-64---PCD-4x114,3mm

Legend/Rafaga/Ascot---Централен Отвор-64---PCD-4x114,3mm

NSX---Централен Отвор-70/64---PCD-5x114,3mm

VOLKSWAGEN

LLKW LT 28/31---Централен Отвор-95---PCD-5x160mm

LLKW LT 35-55/L 80---Централен Отвор-161---PCD-6x205mm

LLKW LT 35 (9/'96-)---Централен Отвор-83---PCD-5x130mm

Polo/Golf/Derby/Passat---Централен Отвор-57---PCD-4x100mm

Scirocco/Lupo/Jetta/Vento---Централен Отвор-57---PCD-4x100mm

Caddy/Santana/Corrado---Централен Отвор-57---PCD-4x100mm

Vento VR6/Corrado VR6---Централен Отвор-57---PCD-5x100

Golf ('92-)/Bora---Централен Отвор-57---PCD-5x100mm

New Beetle---Централен Отвор-57---PCD-5x100mm

Taro---Централен Отвор-67---PCD-5x114,3mm

Taro 4*4---Централен Отвор-107---PCD-6x139,7mm

Kafer---Централен Отвор-78,6---PCD-4x130mm

T2/T3/Caravelle (-'90)---Централен Отвор-68---PCD-5x112mm

T1/T4/Caravelle/Sharan---Централен Отвор-57---PCD-5x112mm

Passat (9/'96-)---Централен Отвор-57---PCD-5x112mm

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я щракни една-две снимки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От март месец търся джанти за хонда джаз 2003г.  14 цола 4Х100 56 ,алуминиеви и не мога да намеря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я щракни една-две снимки. :)

Много късно прочетох поста ти :) вече сложих тазовете и свинските опашки че сина оди да търси един таз по гюрлюците,като сложа зимните ще ти щракна 2-3снимки ама,железни са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От март месец търся джанти за хонда джаз 2003г.  14 цола 4Х100 56 ,алуминиеви и не мога да намеря!

Джанти бол. На сестра ми й намерихме за 2 дена. OLX е фул с джанти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От март месец търся джанти за хонда джаз 2003г.  14 цола 4Х100 56 ,алуминиеви и не мога да намеря!

Джанти бол. На сестра ми й намерихме за 2 дена. OLX е фул с джанти. 

 

Точно в OLX търся и няма читави джамти,пълно с 15,16,17 ,14 няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! От скоро съм в Джаза и вече идва време за зимните гуми. Взех едни железни джанти 14" от опел, защото не можах да намеря хондовски на добра цена.  Както прочетох тук разликата между оригиналните и опелските е само в центрлания отвор на джантата - хонда е с 56 , а на опел 56.6 . Като отидох при гумаджията да монтира гумите на джантите, за да са готови, той ми каза да си търся втулки. Обясни че ако няма втулки ще има тресене или ще ми се отвиват гайките. Така ли е според вас и има ли такива втулки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно най неподходящия преход за втулки си избрал, толкова тънки не се произвеждат. Дебелината им трябва да е четвърт милиметър. Ако си монтирал вече гумите, опитай без врулки има голям шанс да нямаш проблем и без втулки, със сигурност няма да ти се отвият гайките.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Гумите още стоят, втулки с такъв размер стана ясно че няма. Нека някой от колегите, който кара с такива джанти или с джанти за фолксваген, които както прочетох също ставали да сподели лично впечатление как е с тях. Не ми се иска да слагам гумите и после да ги свалям, а във форума прочетох противоречиви мнения. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах 6 години зимните си гуми с джанти от фолксваген джета  железни и те са на 56,6 и не съм имал проблеми, гайките имат подвеждане и при правилно стягане(на кръст 2х2) няма проблем даже съм ги кривил в дупки и изправял след това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...