Jump to content
Пламен Керанов

2.2CDTi или 1.8i Помагайте

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам намерението да сменям автомобилния салон :) спрял съм се на Хонда Сивик 5д. Много харесвам дизайна и смятам, че японските автомобили са едни от най-добрите. Бихте ли ме посаветвали кой двигател да избера, бензин или дизел? Какви са вашите предпочетания. За съжаление немога да си позволя по новичка машина, макс 2007 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и добре дошъл във форума!

 

Аз имам акорд с единия двигател (2.2 дизел) и косвено имам сивик с другия (1.8 бензин).

 

Нямам никакви оплаквания нито от единия, нито от другия автомобил, но специално при дизела трябва много да внимавате за някои необходими ремонти според пробега му, а именно съединител, колектори и верига. Евентуално ако е много каран може и турбина.

 

От бензиновия двигател засега няма нищо, което да трябва да се отбележе като потенциален проблем.

 

Разликата в разхода също не е голяма, така че, ако няма да я карате много, препоръчвам на общо основание да гледате за бензиновия вариант, освен ако не намерите много запазен дизел с доказана история.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях тръгнал за такъв Сивик... при Омбре ме разубедиха да търся Акорд или ЦР-В.

Цитирам по памет "Много красива кола правена от дизайнери, но нито един инженер. Ако търсиш кола за до 10К, която да караш повече от 2-3 години не е за тебе"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека  и аз да кажа имам 2.2 дизел сивик хечбек и съм много довоелен много удобен за каране и нисак разход на гориво ако и намерих exculusiv  версияте направо ще се родиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съглаасен , с 2.2 дизел много съм доволен градско в софийските тапи и задръствания и час пик не съм видял цифра над 6/100 :)  Извънградско се бъркам дали карам хибрид :) като видя 3.8/100 за 600 км :))) Веригата дали при дизела , дали при бензина все може да се наложи смяна някога - със сединителя пак така само, дето е чуствително по-скъп при дизела . 

Редактирано от kokalbokal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано 14 октомври 2014 - 17:21

Привет на всички във форума.Вече от три месеца карам  с голямо удоволствие Honda Acord 2.2I-CTDI.Вземах я на 140 х. по километраж и както казвате като и сложа още 100 х. предполагам да е на около 250 х.Някой може ли да ме насочи към читав майстор или сервиз около Търново, на който мога да се доверя за смяна на двете вериги и всичко около тях,защото започна не само много да шуми,ами и да трака доста.А дали Ай Ем Ай в Ст. Загора са добри?...След това мисля с нея да наваксам за пропуснатите удоволствия.На всички - много удоволствия и бвзпроблемно каране!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ай Ем Ай в Ст. Загора никой не се е оплакал, а е и оторизиран севриз на Honda. Смяната на веригата е правилно да бъде извършена в такъв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съглаасен , с 2.2 дизел много съм доволен градско в софийските тапи и задръствания и час пик не съм видял цифра над 6/100 :)  Извънградско се бъркам дали карам хибрид :) като видя 3.8/100 за 600 км :))) Веригата дали при дизела , дали при бензина все може да се наложи смяна някога - със сединителя пак така само, дето е чуствително по-скъп при дизела . 

Не заблуждавай човека. Изкара я с 10% по-нисък разход от сервизната книжка. Реално при добро обслужване градско разхода е м/у 6.9 и 8.1 като това зависи от много фактори като цолаж на гумите, включен / изключен климатик, трафик, да не говорим за студен старт при температури от до -20 на някой места в страната. Извънградско, освен ако не си по инерция няма как да покаже под 4.0 като това е моментно. При мен е средно 4.4 - 4.8 и това само в случай, че се кара като пенсионер. Иначе аз също съм за дизела като по-приемлив вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за Ай Ем Ай.

Ще им се доверя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съглаасен , с 2.2 дизел много съм доволен градско в софийските тапи и задръствания и час пик не съм видял цифра над 6/100 :)  Извънградско се бъркам дали карам хибрид :) като видя 3.8/100 за 600 км :)))

Колега ти буташ ли я ? :DАз под 7/100 в София и 5.5/100 извънградско не съм си виждал акорда със същия двигател :)

Иначе до колегата , ако правиш до 10К КМ на година по-добре бенизна :). Пък и обслужването е по-евтино ;)

Успех с избора.

П.С. Този сивик е сглабян в Англия.

Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

съглаасен , с 2.2 дизел много съм доволен градско в софийските тапи и задръствания и час пик не съм видял цифра над 6/100 :)  Извънградско се бъркам дали карам хибрид :) като видя 3.8/100 за 600 км :))) Веригата дали при дизела , дали при бензина все може да се наложи смяна някога - със сединителя пак така само, дето е чуствително по-скъп при дизела . 

Не заблуждавай човека. Изкара я с 10% по-нисък разход от сервизната книжка. Реално при добро обслужване градско разхода е м/у 6.9 и 8.1 като това зависи от много фактори като цолаж на гумите, включен / изключен климатик, трафик, да не говорим за студен старт при температури от до -20 на някой места в страната. Извънградско, освен ако не си по инерция няма как да покаже под 4.0 като това е моментно. При мен е средно 4.4 - 4.8 и това само в случай, че се кара като пенсионер. Иначе аз също съм за дизела като по-приемлив вариант.

 

 

Публикувано изображение

 

Колега това ми е пътуване до Солун и обратно :) като има доста км магистрала :) Не искам да си ги мерим ... но при нормално не дурашко каране колата дава стряскащо ниски цифри :)

Шофирането из задръстена София (като паля сутрин и тръгвам) без да изчаквам да загрее по борд показва 5.8 , реално е 6.2. Минавам през сточна и вечерно време хващам една от най-големите тапи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и при Акордите, проблема на дизела преди 2006та година е, че може вече да е доста износен. Ако са рядко сменяни маслата и колата е карана яко, имаш да сменяш верига за 1100лв (при бензина нямаш такава смяна, както и при дизела след 2006та), двумасов маховик и съединител още 1200лв (при бензина съединителя е 200лв, маховика е едномасов и няма износване), пукат се колектори, износва се турбината, износват се дюзите.

 

Сега, ако колата е по-новия двигател N22A2 (стария е N22A1), много от проблемите са оправени и дизела става по-примамлив. Ако можеш да вземеш екземпляр на под 150 000км, доказани, след 2006та година, ще се радваш на огромен въртящ момент и икономична работа на двигателя. Но със случайна бройка шанс да случиш на много непредвидени разходи. При бензина, няма да има толкова подводни камъни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...