Jump to content
IVTEC

Honda Accord VII 2.0i automatic тръгва назад при нагорнище и напред при надолнище

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Чисто нов съм във форума и в света на японските автомобили. Досега съм карал само немски, като освен един Golf, всичко друго е любимата ми марка BMW.

Дойде обаче време за смяна на автомобила и моите любимци ме поразочароваха откъм надеждност. Освен това екстериорът на Accord VII е несравним с тозина BMW 3-series E90, и така се решихме семейният автомобил да бъде 2006 Honda Accord2.0iVTEC automatic.

 

След голямо търсене и гледане купихме уж най-добрата кола, която се продаваше към момента според нас. Купувана чисто нова от България с пълна сервизна история на реални 113 000 километра. Първите впечатления са възторжени с изключение на един много притеснителен факт.

 

Когато колата е по наклон надолу и е на позиция R, тръгва надолу/напред. И обратно - когато е по наклон нагоре и е на позиция D, тръгва назад/надолу. Отбелязвам, че след направена проверка се оказа, че маслото на кутията не е сменяно, като от Бултрако ме уверяват, че първата смяна била на 120 000 километра, т.е. остават ми още 7000 километра.

 

Та, колеги, въпросите ми са следните:

 

1. Имал ли е някой от Вас подобен проблем и ако да - разрешил ли го е и как?

2. Възможно ли е причина да е само маслото, защото кутията работи наистина безупречно - почти не се разбира кога сменя предавките, ръчният режим си работи, задната работи, няма никакво придърпване, ритане или удряне при смяната от която и да е на която и да е предавка?

 

Много ще съм Ви благодарен за Вашите отговори. Тези дни ще я водя първо на компютърна диагностика, тъй като ми препоръчаха първо това да направя и евентуално след това да сменя маслото. Но ми се иска преди диагностиката малко да ме подготвите теоретично, че нищо не разбирам от Хонди респ. японски коли. Да беше BMW :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи същия тест на студен двигател. Или на загрял вдигни оборотите до 900-1000 .... колата ще закове на място или лееекичко ще се мъчи да изпълзи на горе. При мен ефектът е същия(75000 - реални). След като смениш, по скоро опресниш маслото ще се държи добре (или както ти очакваш) може би около 1000-2000 км и след това пак ще бъде същото. Според мен не е никакъв проблем, а по скоро трябва да свикнеш с този ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен зависи и от наклона. Моята на среден наклон като пусна педалите съм забелязал ,че стои на едно място. Ако наклона е голям е нормално да тръгне назад леко. За да тръгва сама при голям наклон вече се водят разни системи и т.н за зима и офроуд евентуално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много да те радва... :honda:

Не си вади акъла по разни диагностики, маслото пак може да си го смениш, ако прецениш.

п.п. Кажи колко градуса беше наклона, нали не си пробвал на 90... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах такъв Акорд автомат до преди година. По мои надблюдения всичко зависи от наклона. При по-малък наклон си тръгва бавно без подаване на газ /както на равно/, но при по-голям, без подаване на малко газ наистина тръгва назад!

Аз също проучвах този проблем, защото на някои коли явно има блокаж, или двигателя сам вдига обороти при такава ситуация за да повиши налягането и да задържи колата.

След смяната на маслото на скоростната кутия на 120 000 км, разлика нямаше, така, че това си е нормално положение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Направих обстойна проверка и споделям резултатите от нея. Те изцяло съвпадат с Вашите мнения.

Направих консултации с позната, която работи в пловдивското Бултрако, с човек от най-добрия сервиз за автоматици в Пловдив, чието име сега не се сещам,но се намира в Кючук Париж, с човек от друг сервиз, който кара същия Accord и с мой познат със същата кола. Мнението на всички е единодушно, че това не е проблем, а особеност на скоростната кутия. Познатата ми от Бултрако каза, че това зацепване, което търся, го имало като вградена екстра от VIII генерация насам. Потвърдено е Вашето мнение от по-горе, че на лек наклон държи и даже иска да пъпли, но на сериозен наклон тръгва по нанадолнището.

 

Специално наклонът, на който тръгна, беше над 35 градуса - една от много стръмните улички по нашите тепета.

 

Така че засега спокойствието се възцари и мога да се нарадвам на колата. Благодаря за пожеланията между другото!

 

Все пак тези дни ще си мина диагностиката и ще Ви кажа какво е излязло. Иначе от сервиза за автоматици ми препоръчват да сменя маслото на кутията, тъй като са минали 8 години и било добре за отдушниците на кутията. Тези 120 000 км били предвидени за много по-голям годишен пробег.

 

Сега само се притеснявам, че възникна един по-голям проблем. :) Скоростна кутия се ремонтира, ама шофьорските умения на жена ми не знам дали се моделират и не знам какво ще става с паркирането по наклони. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за да не се притесняваш, че женати ще сурне колата по някое нанадолнище, дръпни и ръчната без да разбере и я остави така да си кара...  :tongue1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз , без някакви познания си мисля ,че оставането просто на Р (паркинг) натоварва скоростната кутия. Аз като паркирам давам на N , дърпам ръчната , пускам спирачката ,за да се държи само на ръчна и след това слагам P (паркинг) и гася колата. Така си мисля ,че е по-добре за кутията. Когато съм я оставял само на P без ръчна , след това като освободя се усеща едно гадно прелашкване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P - селекция  механично заключва трансмисията, ограничавайки автомобила от движение в каквато и да е посока. Игла попречва/заключва трансмисията , при превключване в тази позиция е необходимо да се натисне крачната или ръчна спирачка защото това блокира колелата и им попречва да се преместват това увеличава живота на трансмисията и механизмът на тази позиция. Парк позицията Р е една от двете селекции, в които колата може да бъде стартирана,. Водачът трябва да натиска крачната спирачка преди да бъде извадена трансмисията от Р позицията.

Ръчна използвам по същата методика както колегата stanchevvv, но само при паркиране на наклон, на равен терен въобще не ползвам ръчна, мисля че това заключване е напълно достатъчно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така - на равно - само "Р", без ръчна, на голям наклон - както описа Станчев.

 

Иначе да, накъде ще тръгне колата на наклон, зависи от това, колко голям е наклона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Ценни съвети, от които ще се възползвам. Golf-ът беше автоматик и това с ръчната съм го прилагал. Него през зимата дори и на наклон съм го оставял само на Р. Accord-ът е по-тежък и предполагам с по-финни механизми на кутията, така че ще гледам да го жаля повече. На Golf-а кутията си беше стара 4-степенна и там нямаше кой знае какво да й се случи. Или поне аз така си мисля. :)

 

Иначе минах диагностика и се оказа, че колата е в цветущо здраве. Единствената грешка, която показа беше от акумулатора, но предишният собственик ми каза, че го е сменил преди около 6 месеца. Момчетата от Бултрако ми казаха, че ако тогава не била зачистена тази грешка, било нормално сега да я покаже. Иначе двигател, ходова част и най-вече скоростна кутия са в перфектно състояние. Препоръчаха ми след известно време да сменя пистовия с ролка и обтегач, а след още време да помисля за биалети, които "май" били тръгнали. Излезе, че всичко, което продавачът ми е казал, е вярно, включително и километрите. Аз на моя глава реших да си сменя маслото в скоростната кутия, за да съм спокоен. И както казахте, няма промяна в поведението. А едновременно с това съм приятно изненадан от цената за тази манипулация в Бултрако. От друга страна пък такава цена ми оферираха за биалетите, че това никога, ама никога няма да се случи при тях.

 

Единствените проблеми за отстраняване остават изгорял десен габарит /този, който е в стопа/ и неработещи халогени, за които забравих да повдигна въпроса в Бултрако. На таблото показва, че работят, а те не светят. Но и без това съм решил да й слагам парктроник, та като отида при електричаря, ще му поставя и тази задача. Надявам се да са само изгорели крушки, а не по сериозен проблем, тъй като виждам, че събират конденз.

 

И в резултат на всичко това се отдадох максимално в изследване на колата и на това да й се нарадвам. И накратко Ви споделям, че съм удивен и изключително приятно изненадан. Не мога да не си призная, че ми харесва повече от BMW 3 серия Е90, която беше основна алтернатива като представител на любимата ми марка. Дизайнът е по-тежкарски отвън, а отвътре и сравнение не може да става в полза на Honda-та. В купето е изключително тихо, скоростите се сменят почти неусетно, стереоуредбата е на много високо ниво за фабрична такава, дори дребни неща като това как леко и тихо се затварят вратите, ми правят много приятно впечатление.

 

С други думи искам да кажа, че май е трябвало да обръщам повече внимание преди на тази марка и най-вече на този нейн модел. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честита нова придобивка и много безаварийни километри с Акорда.

Моето мнение за Бултрако Пловдив е доста негативно. Не стига че много неща не разбират, а и резервните им части са с високи цени.

В момента текат 2 поръчки на оргинални части от САЩ.

1x 51320-SDA-A05 LINK, R. FR. STABILIZER 

1x 51321-SDA-A05 LINK, L. FR. STABILIZER 

Това са номерата на биалетките. Аз съм поръчвал и пасват идеално.

Поздрави и успех.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" С други думи искам да кажа, че май е трябвало да обръщам повече внимание преди на тази марка и най-вече на този нейн модел.  "

Ще се сетиш ти, ама... Честито, още веднъж. Със здраве да си я караш. :)

Има доста колеги от Пловдив - нека ти препоръчат читав сервиз. И после ходи си на едно и също място, за да ти е мирна главата - тия смешковци от Бултрако ги забрави.

п.п. Колегата NikiG ти е писал за поръчката - вземи си едни биалетки, няма да са ти излишни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го обмисля за биалетите, че от Бултрако ми поискаха около 350 лева за двете с работата, а в сервиз на познат около 120 за същото, и то от най-скъпите оригинални японски биалети. Иначе пък маслото на кутията ми го смениха за 140.

 

Склонен съм да се съглася, че може и да не са кой знае колко компетентни, защото им казах пълна диагностика, а след като си тръгнах вечерта установих неработещия габарит и халогени.

 

Ами да, ще съм благодарен на колеги от Пловдив, които ми кажат услугите на кои сервизи ползват. Ако нещата продължават да вървят така май ще остана дълго в лоното на марката. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, би ли споделил на колко оборота си когато си със 140км на последната предавка на автомата и какво е нивото на шум от двигателя тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега!

 

Ами аз засега само веднъж я карах по магистралата, но не смях много да я напъна, понеже исках първо да си сменя пистовия и да й направя диагностика. Все пак развих някъде около 135 км/ч, като вървеше на 3000 обор./мин., което ми направи добро впечатление, защото Golf-а на тази скорост качваше на 4000 обор./мин., но все пак беше 4-степенен автомат на 1.6 двигател 101 к.с. Иначе нивото на шума е уникално ниско поне според моето мнение. Не само при тази скорост, но и при която и да било. Колата е доста тиха вътре, но все пак това е субективно мнение. Сравнявам го с бензините на Golf-a, BMW 318i E36. Иначе другите преки впечатления са ми все от дизели, където този въпрос няма смисъл да се обсъжда. :)  Разбира се возил съм се и на по-тихи бензини, които са с малък обем и като ги дръпнеш на магистрала си шумят доста поради високите обороти, които развиват. Тази е доста балансирана и кротка на тези обороти при тази скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колата е доста тиха вътре, но все пак това е субективно мнение. Сравнявам го с бензините на Golf-a, BMW 318i E36. Иначе другите преки впечатления са ми все от дизели, където този въпрос няма смисъл да се обсъжда. 

Това в червеното ,наистина ли го вярваш, или впечатлението ти се отнася за старите дизели?

Покарай, или се повози на такъв като твоя Акорд, но с дизеловия двигател, с тази скорост ще бъдеш на не повече от 2000 оборота, а двигателя въобще няма да го чуваш,ще е още по-тихо.  :D

 

п.п. Честита придобивка, много безаварийни и много радост да ти носи. :thumbs1:

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е според мен той точно това има предвид за дизеловите, че заради ниските обороти са по тихи. Иначе браво аз мислех че само при 2,4 двигател Type S е такова добро предавателното отношение на автомата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това имам предвид. Другите ми БМВ-та са били все дизели, като на 140 км/ч, особено 3-литровият върви наистина някъде на около 1800 об./мин. Все пак нека се има предвид, че на дизеловите двигатели и максималният въртящ момент е масово на около 2000 об./мин., така че намирам това за нещо съвсем нормално. На моя Accord гледам, че е на 4500 об./мин., като е нормално и на по-висока скорост да върви на по-високи обороти в сравнение с дизелите, откъдето идва и по-големия шум в купето. По друг начин стоят нещата обаче при ниските скорости, при градско и  при потегляне особено. Баща ми има Мercedes C220CDI W204, който е поколение след 2007 г. и минава за един от най-надеждните и качествени дизели на МБ и вчера се возих. Ами доста по-шумно е от двигателя в купето при градско каране в сравнение с моя бензинов Accord.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрал съм те обратно, съответно извинения.Но конкретно имах предвид на Хонда мотора 2,2iCTDI - чувам мотора само на 1-ва при самото потегляне, от 2-ра нататък настава тишина независимо градско или не.

По повод това:

 

 

Баща ми има Мercedes C220CDI W204, който е поколение след 2007 г. и минава за един от най-надеждните и качествени дизели на МБ и вчера се возих. Ами доста по-шумно е от двигателя в купето при градско каране в сравнение с моя бензинов Accord.

Не си спомням точно модела, но те имаха един 4-ри цилиндров двигател, който наистина е много здрав, но в пъти по шумен от 5 цилиндровия им.Да не би, такъв да е при баща ти?

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела на Хонда е един от най-тихите, монтиран на коли от този клас /Акорд и ЦРВ/, но не е по-тих от бензиновия 2.0!

И при Акорд 7 автомат на 5 предавка и сега на ЦРВ 4 на 6 предавка, при 130 км/ч двигателя е на около 3000-3200 оборота. Освен външни шумове, най-вече от въздушната струя, друго не се чува. При Акорда авт. ск. кутия превключва на 4 предавка на баирите около Ихтиман и Вакарел и едва тогава се чува леко двигателя!

Сравнявал съм шума на дизеловите и бензиновите двигатели на Акорд 7 и 8, както и ЦРВ 3 и 4 генерация и твърдя, че поне до 100км/ч дизела се чува / да не говорим при ниска скорост от 50-60км/ч/. При 130 км/ч нямам впечатления от шума на дизела, но предполагам, че леко ще се чува, въпреки, че ще е на по-ниски обороти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 4-цилиндров е - 2148 сс. 5-цилиндровият е 2,7 л., който е по-ненадежден. На баща ми наистина излезе много здрав. Интересното е, че когато той търсеше неговата, гледахме и BMW 320d E90 177HP. Двигателят е уникално тих, особено на високите обороти. Не се разбира дали е дизел или бензин, но само дотук. Масово чупел колянов вал и късал верига. Недопустимо за марка от този клас, която на всичкото отгоре не си признавала за този конструктивен проблем и не го признава за гаранционно отстраним.

 

Имам един познат с 2.2 i-DTEC Accord. Трябва да го помоля някой път за едно кръгче. Заинтригувахте ме с този двигател. От много места чувам само хубави неща за него, като лошите са само в резултат на прекрасната българска нафта.

 

И докато се интересувах за него се натъкнах на историята на създаването му. Създаден е от главния инженер на Honda за Формула 1. Тъй като Honda се оказва неконкурентоспособна в Европа заради липсата на читав дизел, на този инженер се възлага създаването на хубав дизелов двигател. Човекът зарязва Ф1 и една година се занимава само с това. Вследствие този двигател е признат за много по-добър от немските аналози, като дори Auto Bild го обявява за "шедьовър", а знаем, че в тези издания освен за немските за други такива суперлативи не се казват.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така си и мислех, че е 4-ри цилиндровия, шумен е но за сметка на това много здрав, безпроблемен и ако не го юркаш много е доста икономичен.

 

 

 

Сравнявал съм шума на дизеловите и бензиновите двигатели на Акорд 7 и 8, както и ЦРВ 3 и 4 генерация и твърдя, че поне до 100км/ч дизела се чува / да не говорим при ниска скорост от 50-60км/ч/. При 130 км/ч нямам впечатления от шума на дизела, но предполагам, че леко ще се чува, въпреки, че ще е на по-ниски обороти!

Иване, абе нали преди като си говорехме за шума от насрещния вятър ,споделих че не го усещам дори и при 90км. /вие започвахте да го усещате към 80км. във вашите бараки :D /, та може и наистина да оглушавам :dunno: .

До 20-30 км. го чувам леко /самата работа на двигателя/, до 130 км. нищо не чувам, а нагоре на 6-та  колкото повече вдигам скоростта, толкова повече се усеща насрещния вятър, но шум от двигателя не, с изключение на усещането че работи.

Голям кеф, сигурно моето е специална изработка и обезшумено повече от вашите  :P  :D  :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за шумове, ми прави впечатление нещо странно. В колата действително е много тихо, с едно изключение. Като минавам през гьолове или вдигам песъчинки, шумът от подкалниците е по-голям в сравнение с която и да било кола, която съм имал до сега. Не е страшен шум, но е по-голям. Според мен можеха да се постараят повечко с шумоизолирането на тази част от купето. И въпреки това при липса на подобни условия пък, ми прави странното впечатление, че шумът при обикновено движение е нормален от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда, май не се славят с висока шумоизолация :). За какви обороти говорите...HR-V  при 140 е на 4500 оборота...:( , но пак не се чува двигателя, чуват се други работи...Преди много години имах Акорд -88 или 89 година- американско изпълнение, там вече оборотите при 100 км/ч. бяха 2400

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм много съгласен, че шумоизолацията е лоша, поне на моята. Освен шумът от подкалниците, другите са доста добре изолирани - откъм двигателния отсек, на вратите, при стъклата.

 

А твоето HR-V с кой двигател е? И колко степени е кутията? Аз по-горе споменах на моя бивш Golf 4 как се получаваха нещата - при 140 км/ч - 4000 об./мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят d1601  - 1.6 16 клапана скоростната кутия е 5 степенна. Точно при подкалниците е зле шумоизолацията, но и като цяло не е от най-добрите, разбира се това лично мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда, май не се славят с висока шумоизолация :). За какви обороти говорите...HR-V  при 140 е на 4500 оборота... :( , но пак не се чува двигателя, чуват се други работи...Преди много години имах Акорд -88 или 89 година- американско изпълнение, там вече оборотите при 100 км/ч. бяха 2400

Не съм съгласен като цяло за HONDA, колега!Зависи от модела ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...