Jump to content
xatamoto

Примекс - тарикати на дребно!

Recommended Posts

"Бизнес" в България е мръсна дума.

Само примекс да бяха "тарикати на дребно" с мед да ги намажеш. Всички, които имат и онлайн магазини са така - Диана, Медина, Мотоексперт, Маргел и тн.

Поздрави и успех! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са точно така. По сайтовете имат цени и си пише, че важат при покупка онлайн. Като отидеш на място с някаква отстъпка ти я начисляват от цената в магазина, а отстъпките не важат за онлайн пазаруване. Примекс нямат цени онлайн, трябва да ги питаш по мейл или телефон. А ако им звъннеш все едно пазаруваш онлайн или (като мен) не пазаруваш...... :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също минах през тях, след като бях проверил в Мотоексперт и една квартална гумаджийница.

Цените които дадоха преди да им извадя картата на виваком бяха добри, след това паднаха с още 10% (а картата "уж" ти дава 25% отстъпка).

В крайна сметка се спрях на гуми Нокиан от кварталната, понеже Примекс не ги предлагат ;)

 

Не знам как си се надявал, че няма да ти врътнат този трик. Неприятно е - факт, но мисля е било очаквано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вианор предлаха добри цени за  нокиан. Аз си взех от тях. Коректно отношение към клиента.

Диана, Медина, Примекс и МотоЕксперт са пълни идиоти!!! Пролетта слагах гуми в Медина и освен , че ги сложиха неправилно и после ходих при друг да ги поставя и балансира, но и гумата ( препоръчана от тях ) е с дефектен борд ( отново -  уж е проверена ).

МотоЕксперт са франчайз към Вианор. Странно, но цените им са с около 10% отгоре на тези във Вианор

 

Без карта, без уговорки, без пазарлъци и др. такива   Вианор ми предложиха по-добра цена от всички др ( при всички други ползвам отстъпки, чрез различни карти ).

 

Не съм на % ако някой се запита, но просто ми направиха добро впечатление. Дано и гумите ( нокиан ) да направят същото :D 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам как си се надявал, че няма да ти врътнат този трик. Неприятно е - факт, но мисля е било очаквано.

Ами изрично си поисках цени БЕЗ отстъпка, все пак. Ако ми бяха казали по телефона цената, която ми обявиха в последствие на място сигурно пак щях да отида в Примекс, защото имаха налични гумите, които исках, а цената (след като си калкулирам отстъпката) беше с 2-3лв на гума по-висока от кварталния гумаджия, който щеше да ги има другата седмица. Но така правят коректните търговци, а за мен Примекс не са такива. Замислете се щом правят всякакви магарии, за да ви замъкнат накрая на града да си дадете паричките какво отношение ще имат след като вече са ви ги взели и не дай Боже се наложи да ползвате гаранция :whistle:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми направи впечатление отличната цена за текущата промоция на Примекс за Good Year 15-ки, където отстъпката е към 30% от базовата цена и пише, че и за другите размери важи същата отстъпка. Звъннах и ми дадоха цена за 16-ки с едва 10% под базовата което си е чиста зарибявка. Същото беше и с предишната им "промоция" за турските Петлас където за 15-ки цената беше ОК но за 16-ки беше "дърво". Само за Ханкук промоцията имаше реално спазване ва пропорцията на отстъпката между 15-ки и 16-ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като казахте за отстъпката се сетих,че в Диана примерно цените от онлайн магазина са им само за онлайн покупка,но тия дето са правили сайта не са го измислили като хората.ТОлкоз ли е трудно да се напишат 2 цени с и без онлайн отстъпката,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трудно, колега, просто идеята е да може след като си погледнал цените и отидеш на място да си ги вземеш... да разбереш, че всъшност цените са различни :) И аз имах подобен случай миналата година, като купувах зимни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност съм длъжен да допълня предищния си пост, относно Вианор.

Монтажа на сервиза във Варна не е добър. Не ги препоръчвам.  След първото монтиране имах тресене във волана и отидох при тях. Първо се опитаха да ми кажат, че е от 10000 други неща , но не и от баланс или наместване на гума. След пребалансирането и " леката корекция "  вибрацията се изчисти. Но ми взеха отново пари за баланс ( 20 лв ) което не смятам , че е коректно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление забелязвам ,че вече дори демонтаж и монтаж на гуми е много сложен процес в нашата татковина. След последната ми смяна на гуми (зимни - летни), след сервиза паркирам до вкъщи и веднага забелязвам липсваща гайка. Отивам в сервиза и естествено те нямат абсолютно никаква вина. Това ,че ми липсва оригиналната гайка беше компенсирано със слагане на някаква друга несъразмерима гайка... Толкова ли е трудно едно профилактично действие да мине без проблеми? Не ,че е проблем за умиране , но от една рутинна смяна на гуми, аз после трябва да се занимавам с търсене на гайки. А за такива далавери даже въобще не се изненадвам. Аз вече се моля да са ми сложени гумите правилно , всички гайки да са на място и да са добре затегнати...Това е. Няма как да се надявам дори за качествено ,изгодно и сигурно. Това е за mythbusters

Редактирано от stanchevvv
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че сервиза НИКОГА не е виновен  :bg:  това все пак е България и тук всеки е майстор, който не допуска грешки.

На мен във Вианор ми повредиха едната втулка и ми казаха, че аз съм я повредил ( била си е така ) , а аз им ги дадох нови ( неразопаковани в перфектно състояние ) :D

 

stanchevvv"  и аз вече се моля за същото и като абсолютен пич си плащам по 40-50 лв за баланс и монтаж. Все пак трябва да ги настигаме - европейците  :punk: 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не останах с добри впечатления от Примекс. По време на промоцията за Ханкок им пуснах запитване за моят размер гуми 195/60/15 и ми обявиха някаква цена над 400 лв. за двете, понеже съм 195 на 60, а не на 65:). И най-големият смях беше като отидох по време на промоцията на Гудияр. Фирмата в която работя има отстъпка 20-30 % не знам точно. Исках да се възползвам и да сложа на служебният автомобил Гудиар на приличната цена от промоцията, но ми заявиха, че понеже сме били стари клиенти и имаме отстъпки за останалите гуми, не можело да ползваме тази промоция. Тя видиш ли била за частни лица и за нови клиенти. Ако съм искал можело да я ползвам промоцията, но нямало да могат да ми издадат фактура, а само стокова разписка. Тука къде е логиката не е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такива случаи, поискайте да ви го покажат написано черно на бяло в Общите Условия на промоцията и им подскажете, че ако не искат на вас да го покажат ще поискате от КЗП да ги видят дали промоциите им отговарят и са обявени по реда записан в закона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз приключих с Примекс.

Видях зимни гуми Марангони в Баумакс и за размера,който ме интересуваше,цената беше 80 лева на брой.Имаше бележка,че вносителите са Примекс.Аз ползвам 25% отстъпка там и си викам,че ще ми излезе по евтино при директният вносител,пък дори и да е само 5-6 лева,поне монтажа ще си платя с тях.Да,ама не,гумите ги калкулираха на 89 лева броя при положение,че бяха свалили 25% на долу от цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ненормално, така е в търговията - не можеш да продаваш на едро на Баумакс и същевременно да им подбиваш цената на дребно. Примекс като вносители, може би имат други гуми, чиято продажба е изцяло техен приоритет и едва ли друг може да ги продава по-евтино.

 

Не вземам страна в казуса, просто обяснявам ситуацията, за успокоение на излишните страсти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък предварително харесах точно определен модел гуми от сайта на Примекс. Отидох като нормален човек на място (без предварителна уговорка) и се оказа че предлагат въпросният модел с отстъпка в момента + осигурен безплатен монтаж и баланс.

Платих доста ПОД предвидената сума и останах изключително доволен.

 

Догодина пак от тях ще пазарувам. :)

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък предварително харесах точно определен модел гуми от сайта на Примекс. Отидох като нормален човек на място /без предварителна уговорка/ и се оказа че предлагат въпросният модел с отстъпка в момента + осигурен безплатен монтаж и баланс.

Платих доста ПОД предвидената сума и останах изключително доволен.

 

Догодина пак от тях ще пазарувам. :)

Кой модел и какви размери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво значение има това но гумите са Mentor M250 185/60/14.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм си доволен от гумите и цената на която ги взех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък в диана отидох с сди карта и гумите бяха на промо по 108лв парчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...