Jump to content
nanizealot

Мнение отностно масло Nippon oil Eneos 5w40

Recommended Posts

Някои ако го е ползва на сподели +,- ,доболен ,недоволен ,впечатления ,от скоро е на пазара било номер едно на японския пазар ,мисля да си взема да го пробва на б16а2 !

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам тази тема, на която никой не е отговорил на тогава прозорливия колега.

 

За тази смяна съм решил да опитам от ЕNEOS premium huper, но се чудя да опитам ли даже 5w30. Става въпрос за машинката от подписа на вече над 213к км.. какво мислите по въпроса?

Публикувано изображение

Ползвах досега Магнатек пълна синт-ка, но С тия оригиналности и цени на Кастрол ми омръзна. Ще пиша отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотула да не е свършил по магазините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сипи си мотул да ти е мирна главата

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че темата е "мнение отностно масло Eneос"..прощавайте!

Редактирано от MIYAMOTO
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло като масло.Нищо по ралично.Нито е японско,нито е номер 1.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че имат японска серия но само с доставка и цената е доста различна :) Да не ти гори масло колата , че търсиш други марки колега ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японска серия в БГ е само Сустината, има я и без доставка вече, за сега само в Омникар ..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това от снимката 5W40 е добро,но това на нашия пазар е съсвсем друга тема.Аз карах 3хиляди с него Аутбека и страшно го пипа,шумен мотор-не съм никак доволен.Че и на една Акласа на счетоводителката сложихме-ужасТ.Сега Аутбека е с Yacco Lube 5W30 и за 8хилки не пипа и само инжекторите чувам сутрин.(в сервиза на Субару слагаха Арал-също недобро за Субару)Все пак това си е мое мнение.Поздрави!P.S. Sustina е най добро от Енеос маслата !!!/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японска серия в БГ е само Сустината, има я и без доставка вече, за сега само в Омникар ..

Днес гледаах баркодовете на обикновенното 5в40 и на Сустина - и двете почват с 50ххх. И Взех 4л за 63лв първото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Eneos 10w40 при първата смяна за 9000км изгоря 500мл, а сега за 5000км долях пак 500, иначе двигателя си работи добре, не мога да го сравня с друго защото от скоро карам колата, но следващия път ще слагам Motul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме съмнява това което се продава в БГ да е номер 1 в Япония Публикувано изображение/>.

 

Не съм чувал по пристанищата да вкарват контейнери с масло от Япония поради факта -голямо разстояние много такси и т.н. тоест произведено масло от Япония и доставено в БГ ще е мноого скъпо ! А морския транспорт е най-евтин !

 

Много интересен етикет -сигурно специално го правят за БГ .

Интересно ми е дали това масло се продава в Япония с този етикет ?Публикувано изображение/>

 

ПП

+1 глас за Мотула.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в Япония не се продава в пластмасови туби и шишета, ти за един етикет издребняваш .. :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее, бла бла, стига спам!Нека пише някой карал с него - 5в40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз до сега не съм чувал някой с едно каране на някакво масло да си скапе двигателя било то и незнайно. Публикувано изображение/>

 

Много ми е интересно какво очаквате да чуете за някакво масло и разберете неговите качества - без да се изследва по подобаващ начин и без да се разглобява двигателя след неговата употреба ? Публикувано изображение/>

 

И като чуя: абе аз слагам масло ХХХ много е" хубаво" Публикувано изображение/> ме напушва голям смях....

 

Единствено може да почне да го харчи колата или не и да си промени цвета - ама това нищо не значи !

В БГ няма лаборатория за тестване качествата на маслата няма тъй че може да си надприказваме колкото искаш.

 

Ако е на добра цена го взимай - няма да ти скапе колата. Нали не караш бегачка и няма да ходиш на състезание ?

НО ако е по скъпо от Мотула да си го карат.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее, бла бла, стига спам!Нека пише някой карал с него - 5в40

Бла бла и спам са само твоите мнения в темата .. ;)/> Ако още не си разбрал, че Енеоса в БГ не е Японски, да ти го кажа по друг начин ..Малко ровене из нета и излиза истинския Енеос, в метална опаковка, а не в пластмасови туби .. :P/> http://oilpremium.ru/catalog/oils/Eneos/Motor_oils_for_gasoline_engines_Eneos/Semi-synthetic_motor_oil_for_gasoline_engines_Eneos/ENEOS_Super_Gasoline_5w-30/ENEOS_Super_Gasoline_5w-30_4l/http://oilpremium.ru/catalog/oils/Eneos/Motor_oils_for_gasoline_engines_Eneos/Semi-synthetic_motor_oil_for_gasoline_engines_Eneos/ENEOS_Super_Gasoline_10w-40/ENEOS_Super_Gasoline_10w-40_1L/ Редактирано от mar_tod
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 10w40 съм и не го е бутал мотора за 1400 км.Съжелявам,че не сложих Сустината ,според мен само тя би могла да е истинско японско масло.Мисля да карам още съвсем малко и да го сменя с 5w40 Сустина,понеже карам малко в обороти и искам да съм спокоен за мотора,само се надявам да не го бута...

 

На страницата на Енеос във Фейса има клипове с дино графики в Owerdrive центъра преди и след смяна на маслото със Сустина.Качва 5-10 коня :tooth:

моя не е хондов маторя ,но пак японска бързооборотна гад :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да го сменя с MOTUL, до сега карах с GM 10w40  от  OPEL, минал съм  15 000 хил. км. товва е максимума ...

Благодаря за мненията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш още няколко пъти по 15 000 км с българските горива рискуваш доста да си скапеш колицата .....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...