Jump to content
Guest Anatoli_Dutsov

какъв ми е кода на двигателя?

Recommended Posts

Guest Anatoli_Dutsov

нещо из интернет се обърквам и не мога да разбера точно ... значи колата е пълната инжекция, 12клапана 1 вал SOHC колекторите ми изпускателните излизат два по два и имат 1 педя между тях разстояние и какво ми е стандартното ЕКУ /за да разбера сам трябва да махна седалката и сума лайснички и отдолу да прочета какво е а и колата не е при мен в момента/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Кода на двигателя е парвите цифри от номера му, дефакто ако номера ти започва с ЕВ както е най-вероятно то тогава караш ЕВ3 или ЕВ4, мойте познания са ограничени но мисля че само ЕВ4 е 101 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

Извинете за Офтопика ама може ли някой да ми каже къде се намира номера на ДВГ-то на тоя CRX.Благодая предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

И аз съм с такава кола и двигателя ми е EW3. Ако си с новите талони мисля че на големия талон има номер на двг. и там първите 3 букви и цифри са ти съкрщението на двигателя. А EW4 мисля че са сходни или се различават съвсем малко като параметри, но са били само за японския пазар.Edit:номера на двигателя при мен освен на самия двигател го има и като дигнеш капака вляво отпред на самото шаси, заедно с VIN-a

Редактирано от Noodle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

Edit:номера на двигателя при мен освен на самия двигател го има и като дигнеш капака вляво отпред на самото шаси, заедно с VIN-a

:huh: Интерсува ме къде точно на самия блок се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Отзад на блока над стартера, вижда се и от горе.ЕВ4 се е предлагал и в европа и америка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maskata

Двигателя ти EW3 - 101 коня поставя се на CRX до 86г. и на CIVIC 1.5i GT от 1985г. EW4 е двигател с катализатор и е 90 коня поставя се само на CIVIC

Редактирано от maskata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз като нов ентусиаст искам да питам?Търся Сивик 1.4 90 кс.или 1.5 101 кс. между 94 и 2001 година.Дали можете да ме отиентирате кои са буквите на двата мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси прашаласата тема Публикувано изображение!Ами буквите са ти за 1.4 -D14 а за 1.5 -D15

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А здравейте, 

 

Пак да питам да не отварям нова тема. Някой дали може да постне кривата на мощността и момента на D14A4, че нещо май не се оправям с търсачката.

Става въпрос за стоков мотор.

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, принципно е 90 к.с., но ме интересува по-скоро въртящият момент, знам че е 124 Nm  пик при 4 500 оборота, но в какъв оборотен диапазон е горе-долу толкова, същото важи и за мощноста, пика е 90 к.с. при 6 300, но колко от кога до кога не знам, а пък вкички диаграми които откривам в нета са след разни модове.

 

Затова питах ако има някой някакъв файл за стоков мотор да го погледна.

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...