Jump to content
JoroHondata

евтини крушки 60/55w+50% Osram

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здравейте всички

 

Преди време се наложи да си сменя крушките на фаровете, и си купих OSRAM SILVERSTAR 60/55W + 50%, като едната струваше 12.50 Публикувано изображение

Сега, случайно открих някакъв магазин- дистрибутор на OSRAM, където една такава крушка е по 8.20 лв !

 

Колеги, извинете ме за темата, но не искам да правя никаква реклама на които и да е магазин, но заслужава ли си да се набутваме за по- скъпи крушки, когато можем да си ги купим същите на по- ниска цена ?

 

Надявам се, че все пак тази информация ще е полезна на всички Публикувано изображение

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........OSRAM SILVERSTAR 60/55W + 50%........8.20лв.......Надявам се, че все пак тази информация ще е полезна на всички :D

Супер, но ако кажеш и каде е магазина тогава темата ще е наистина полезна вече:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

..........OSRAM SILVERSTAR 60/55W + 50%........8.20лв.......Надявам се, че все пак тази информация ще е полезна на всички :D

Супер, но ако кажеш и каде е магазина тогава темата ще е наистина полезна вече:D

Благодаря за подсещането, но просто не искам да прозвучи като реклама, а аз живея на 50 метра от този магазин, и едва днес разбрах за него (след като си купих 21/5W комбинирана крушка за 0.95 лв) !

 

ето го и адреса, малко е забутан, но по Г. М. Димитров точно срещу Мултигруп се завива надясно (по посока Зоологическата градина) в една небрежна уличка, и магазина е в дъното на пряката в дясно !

София

ул. Крум Кюлявков 3

бл. 64, вх. Б, партер

тел./факс: 02/ 868 38 56, 962 40 08

gsm: 088 871 34 83, 088 867 57 89

email: alfalight@abv.bg

 

Благодаря на всички, и все пак смятам, че темата е много полезна, независимо от къде си купуваме крушки :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... OSRAM SILVERSTAR 60/55W + 50%........8.20лв

.......... 21/5W комбинирана крушка за ............. 0.95 лв

 

София, ул. Крум Кюлявков 3, бл. 64, вх. Б, партер

тел./факс: 02/ 868 38 56, 962 40 08

GSM: 088 871 34 83, 088 867 57 89

email: alfalight@abv.bg

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал такива H7 по 20+лв парчето.Там по колко са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал такива H7 по 20+лв парчето.Там по колко са?

Не искам да се бъркам но тия крушки ми се струват малко съмнителни .Аз продавам авто4асти и такива крушки ние не ги плащаме на тази цена в смисъл че цената на едро не е толкова малка а пък какво остава на дребно.Имах подобен случай с амортесиори МОНРО в официалният вносител ТЕХКО амортесиора струваше 75 лв бройката .А един магазин ги продаваше за 30 лв броиката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декември месец с един колега , който живее наблизо до магазина ги бяхме издирили тези Алфалайт - търсехме Осрам Лайф@Дей и +50%Наистина цената тогава за Н4 беше 8-9лв, а по спомен Н7 (колегата има Авенсис) беше между 12 и 15, просто не си спомням точно. Тогава останах с впечатление че там са официалния вносител на Осрам ;) Във всеки случай досега всички крушки купени от там си светят без проблем :blink: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейтеднес като минавах покрай магазина попитах за тези H7- цената им е 16 лв./бройкаНяма нищо смущаващо в цените им или в произхода, просто в България ако нямаш поне 30% и нагоре печалба, никой не прави бизнесдо скоро :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги

Малко е стара темата, но все още актуална :D

В този магазин вече има крушки H4 (и Н7 вероятно), които са + 90% по- светосилни от нормалните такива, и са 55/60W. Цената им е по 13 лева/брой. Крушките H4, + 50%, 55/60W са още по 8,20/брой (както и миналата година).

 

Аз лично ще си купя от тези новите +90 % (от 3 месеца се предлагали на пазара), продавача ми каза, че имат някакъв филтър и светлината им е по- бяла.

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivi44a

Здравей колега,като ги вземеш тия +90% пиши как светят,че и аз съм навитак за такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JoroHondata
Отговорено (Редактирано)

Здравей колегаКупих си ги още днес като се прибирах (магазина е до нас)- 2 комплекта, и монтирах вече единия ;) Досега бях с +50%, но новите дори сега- (макар, че още не е тъмно) си личи, че светят по- ярко и светлината е малко по- бяла (монтирах първо една + 90% и я сравнявам с другата, която е +50%, и се взирам в колата пред мен на паркинга). Имат и UV- филтър, но не зная точно каква му е ролята- не е защитна предполагам :D;) ( UV- филтъра задържа/ пропуска определен спектър (с дължина на вълната Ланда ;)) от светлината- това е ясно, и сигурно на него се дължи по- бялата светлина от фарчетата).По- късно ще ги пробвам- когато се стъмни, и задължително ще пиша пак :PПоздравиЖоро

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи +50% свети доста повече от нормална крушка, +90% свети видимо повече от +50% и светлината е малко по-бяла. Правил съм си експерименти и съвета ми е взимайте, заслужават си определено!!!Имам и снимки но не ми се занимава да ги качвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи интересно то при тая цена си заслужава човек да пробва, пък дори и да не му харесат за резервни.(аз в момента съм с Philips Vision Plus +50% - с обикновенните фарове и не съм доволен градско :ph34r:(( )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така .Крушките са най-доброто засега на пазара,а на лупи как светят не е истина.Разликата с +50% е осезаема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Svetlix

Да,така .Крушките са най-доброто засега на пазара,а на лупи как светят не е истина.Разликата с +50% е осезаема.

Колега, а в Плевен къде ги има (предполагам за НайтБрейкър говорим) и на каква цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

Сори за името на крушката което съм писал по-горе ("къде съм бил" в тоя момент и как съм го измислил ;)) ;) Истинското е Н-7 OSRAM NIGHT BREAKER up to +90% more light , up to +10% whiter light Както вече споменах в тая фотосесия участваше само една такава крушка (за да видя разликата) сега са комплект. Ще взема и същия модел за дългите (Н-1) щото както се вижда на някои от снимките настоящите нещо не "пробиват" през късите (а и без това са различни модели) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest saaron

Аз днес си купих от тези крушки OSRAM NIGHT BREAKER +90% светлина.Светлината им е доста по-бяла от оригиналните които също ми бяха OSRAM.Взех ги от един магазин в Красна поляна за 14 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех H4 - OSRAM NIGHT BREAKER up to +90% more light , up to +10% whiter light от този магазин в Дианабад. Цената на едната крушка е 13 лв. Святят по силно и по бяло от Philips Vision Plus +50%( с цена 15 лв парчето). Ще ги видм вечер как са тия найтбрейкари :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме светнете,пишете Н7,Н4 ,тва на самата крушка ли го пише?Нещо моите не ми харесва как светят.Сигурно са оригиналните на жипката,ама малко мижава работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за тези крушки(горе споменатите) ел.инсталацията трябва ли да се преправя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей КолегаНЕ- тези крушки са 55/60W, и инсталацията не трябва да се преправяАз забравих да напиша отзив- но другите колеги са дали достатъчно примериПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zvero

Здравей КолегаНЕ- тези крушки са 55/60W, и инсталацията не трябва да се преправяАз забравих да напиша отзив- но другите колеги са дали достатъчно примериПоздрави

Евала Жорка Луд Фен си :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Да повдигна малко старата тема за крушките...

Вече има нови модели от тези крушки- от декември 2013г.- с по- добри характеристики:

Osram Night Breaker UNLIMITED- up to +110% more light , up to +20% whiter light.

Ето и една снимка от незнаен сайт:

Публикувано изображение

П.С. По темата: цената на тези крушки на дребно е: 33,80 лева.

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа има .......ипосле със 1100 процента са ти засмяна пластмасовите фарове - щото и с пилата за метал не могат се оправят :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста колеги оплюха осран-а.А и вече лед-ове се появиха и ксенона остаря май!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм пробвал няколко модела през годините и ще драсна по темата :) Та в момента съм точно със Silverstar на късите и дългите и съм доволен от осветеността.Най-доброто което може да се сложи е на Philips Blue Vision Ultra или Extreme Vision за момента.Osram имаха серия Cool Blue Hyper която беше наистина доста добра но за H1 ги спряха масово не знам защо но ги има за H4 все още.Единственият недостатък на всички тези крушки са часовете работа които не надвишават 400 часа.Все пак да не забравяме , че една и съща крушка на различни фарове осветява по различен начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да са за смяна после фаровете!Мощноста на крушките е една и съща с тази която препоръчват за фаровете ни,друг е въпроса с КПД-то на крушката колега ISO_EU !Осветителните прибори са направени за да светят ,но имат загуби под формата на топлина,колкото по-високо кпд се постигне на крушка ,толкова повече тя свети и по-малко топли,явно правят промени в химичния състав на нажежаемата жичка на която се базират тези крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Osram Night Breaker UNLIMITED,до преди това бях само с Night Breaker,нямат равни.Едва ли има нещо по-добро което може да си купите за обикновен фар.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

колега iso_eu, напълно си прав в твоето твърдение, ако крушките са с 1100 % повече светлина, но те не са Публикувано изображение

Крушките са само с около 110 % повече светлина, но са 55/60 W като мощност- стандартна- което не би трябвало да стопи фаровете !

Според мен повишаването на светлинния поток при запазване на стандартна мощност се дължи на: големината на самият нагревател, дебелината на жичката е различна спрямо стандартната крушка; формата и мястото на жичката също е важна; има филтър за поглъщане на UV светлина и допълнителни филтри- и от там идва и по- бялата светлина вероятно. Променен е и съставът на газа в самата крушка- и той влияе върху живота на волфрамовия нагревател (връща атомите на изпареният волфрам след спиране на крушката, намиращи се в газовият облак), елементите в газа са халогениди. В самата крушка има и специални отразителни елементи, които също спомагат за по- оптимизиран поток светлина.

Така, че който има нужда- ще си закупи такива крушки- заслужава си.

П.С. Според мен един от големите проблеми за живота на автомобилните крушки е и вибрациите от самият автомобил. При изтъняване на нагреваемата жичка в определени участъци, тя може много по- лесно да се скъса, отколкото ако е в стационарен режим.

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram имаха серия Cool Blue Hyper която беше наистина доста добра но за H1 ги спряха масово не знам защо но ги има за H4 все още.Единственият недостатък на всички тези крушки са часовете работа които не надвишават 400 часа.

Еми спряха ги, защото спряха да ги купуват хората! Даваш 20-30 лв. за прехвалените Осрам и след максимум 2 месеца ти изгаря едната.Отиваш купуваш друга, за да ти е еднаква светлината,обаче на третия месец ти изгаря и на другия фар. Айде още една вноска за същата неземна светлина, докато не изгори пак първата след 2 месеца и тогава ги изхвърляш и забравяш тотално тая марка!Абсолютно същите боклуци са и крушките им за домашна употреба -това е лично мнение и не целя да обиждам никой!След една година, постоянно сменяване през 2-3 месеца на крушки Осрам, минах на Хела - хем са на половин цена, хем вече 2 години не са изгоряли, хем светят добре.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са с 10 или110% повече светлина т.е. с два път и и повече светлина -което е пълна измама според мене и няма как да е верно при същата мощност на крушката.

Интересно ми е тези прехвалените 110% колко lx - лукса осветеност дават спрямо другите ?

 

Но с некви Осрам blue не знамси кви на брачеда фаровете му станаха мъгливи - помътняха т.е. поизгоряха.

Което значи че самите крушки развиват по голяма температура ! Верно светят повече но се наложи да ги кара на водна шкурка Публикувано изображение/> тва в рамките на 30 тина дни стана след смяната на ламбите. И естествено заминаха в коша.

 

Виж сега ако си със стъклени фарове там работата е друга. Макар и там не можеш да слагаш кой знае колко потопли ламби щото ще ти се прецака и буксата.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че проблема с по-мощните крушки ще бъде в разрушаването на покритието на рефлектора от топлината ,а не дали отпред са стъклени или пластмасови.Преди 10 години бях купил за ескорта едни сини такива 90 на 100 вата едни сини такива за 18лв,мисля че бяха нещо орлов поглед в превод.Тези крушки буквално светеха все едно гледаш как заваря електрожен-плътна силна бяла светлина,погледнеш ли във фаровете и край ослепяваш ,като караш през нощта осветяваха като ден,доста време карах с тях и нищо не стана нито по инсталацията нито на фаровете ама като разкарах форда ги подарих на един авер да се кефи с тях че на хонделата ма беше страх да ги слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един мармот увива шоколада в станиол :lol:/> ......няма как ако е сложил 55/60W крушки и от тях фара му да е матирал,при това отвън :lol:/>.Сложил съм доста крушки OSRAM NIGHT BREAKER и няма нито един на който да му се е стопил фара,да е матирал или каквото и да е друго.Доста от Варненските фенове карат с такива,ако някой имаше проблем щяхте да чуете повярвай ми.п.п:На моя кола до момента нямам изгоряла крушка(а Хондата вече мина 20 годинки :rolleyes:/> ),явно имате проблеми с токовете.Единственото нещо което ми прави впечатление е,че след година ползване светлината не е толкова силна като в началото.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha , проблема е бил сигурно друг но не вярвам да е бил в крушката.До момента нямам изгоряла крушка на 2-3 месеца :) Няма нищо вярно и в това , че бил матирал фара , топяло се не знам си какво и тн..Просто както казва MIYAMOTO след известен брой работни часове отслабват малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал за честото изгаряне на крушките допринася също и разхерметизирането на фаровете и постъпването на влага в тях,също така при поставянето не трябва да се пипа с пръсти стъкления балон на крушката!Мойта откакто я дадох да и полират фаровете ,като я взех и от следващия ден до сега всеги ден са с конденз отвътре!Явно от вибрациите на машинката са се разлепили някъде и един ден трябва да ги оправям ама кога ......От пролетта до сега две крушки хела за по 7 кинта съм сменил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега не си мислите, че се заяждам - просто си споделяме, а аз казвам това което мисля и съм видял, на всичките коли които съм имал, с крушки Н1.MIYAMOTO , лично аз нямам проблем с токовете. А също така крушки на МБ123-ката, не съм сменявал точно 30 години, рефлекторите и стъклата на фаровете са като току що излезли от завода и светят и до днес уникално - обаче не са с Н1.

Emicha , проблема е бил сигурно друг но не вярвам да е бил в крушката

Mkilla, според мен проблема е точно в модела Н1 , и най-вече в големината му. Малкия обем,голяма топлина,бързото загряване-бързото охлаждане на самата жичка, са все фактори които бързо и променят структурата /правят я доста крехка/ и на първата малко по-голяма дупка се къса.Естествено има и други фактори - например къде и за къде е произведена, колко време е висяла по складове и магазини /щото нали уж има някакъв газ вътре и може да е дал фира/ и така нататък.Иначе по-силните крушки, влияят на самия фар и рефлектора отвътре, а за отвън Слънцето е виновно и най-вече Икономията /пластмаската/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , това с пласмасите е отвратително.На Нисана , който е модел 1994г. фаровете са стъклени и на всичкото отгоре светят все едно има ксенон а е с най-обикновенни крушки по 7-8 лева.Просто като цяло на Хонда фаровете са смотани.Но все пак ако прочетете ще видите , че часовете работа на тези крушки е не повече от 400 часа за разлика от другите серии които нямат + 60% примерно но им дават около 800-1000 часа работа.Истината е ксенон но мен лично ме мързи за момента та го карам мързеливата и си купувам крушки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал за честото изгаряне на крушките допринася също и разхерметизирането на фаровете и постъпването на влага в тях,също така при поставянето не трябва да се пипа с пръсти стъкления балон на крушката!Мойта откакто я дадох да и полират фаровете ,като я взех и от следващия ден до сега всеги ден са с конденз отвътре!Явно от вибрациите на машинката са се разлепили някъде и един ден трябва да ги оправям ама кога ......От пролетта до сега две крушки хела за по 7 кинта съм сменил.

Колега,сериозно ли мислиш че са херметезирани фаровете :)))))))))))?Следвайки логиката при смяна на която и да е крушка се разхерметезирват :)Полир машината и вибрациите са просто шега нали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мит:

 

Пластмасовите фарове матирват до 30 или три пъти по толкова дни след монтажа на Cool blue или N. braker,

или от някакви китайчета с по-тъмен филтър (по тъмносините балони, на които без да им дреме си пишат "Xenon") :)

 

На практика:

 

От това матирват не пластмасовите фарове, а особено от китайчетата изолациите на кабелите в близост до крушката, или клемите на куплунзите, понеже са с поевтинени и с лоши по проводимост изводи, а както знаем където връзките не са добри имаме излишно греене. Отделно не са ватовете, които пишат на опаковката, структурата, дебелината на жичката са различни, а много хонди по начало нямат добри кабели за такива крушки, че и поначало. Подайте директно от акумулатора с добри кабели на фар с такава крушка - светва с идея, дори ви идва да държите жиците, докато карате, освен ако не сложите реле и по силни такива :)

 

Мит: Крушките горят от разхерметизиране на фара и проникването на влага.

 

На практика:

 

Фаровете ако бяха херметизирани щяхме да си сменяме....фаровете. Един фар умишлено не е напълно херметизиран.

 

Мит: Изгарянето на крушките е причинено от вибрации от полирмашина.

 

На практика:

 

Вярно е, че крушките с нажежаема жичка са чувствителни към вибрации, но най-малкото те трябва да светят, за да са уязвими. Знаем какво се случва със нагрята авто-запалка до жълто и без да мислим я изтръскаме в земята - провисва и реотана. Но ако крушките ни биха по-чувствителни към вибрация от нещо повече от българска дупка, то тая полирмашина би имала много голям услех в секс-шоповете!

 

А осрамчетата не стига че имат ментета, а и са проектирани да изгарят по-често. Отдавна е изобретена крушката,

която да не изгаря страшно дълго, но пускането и в магазинната мрежа няма да се нарича бизнес, или поне цената за бройка няма да е колкото няколко литра бензин.

 

Бе... няма ли в някой склад залежали Stenlay-та, та да си вземем малко. Ще изкарат другата половина от живота на шасито :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам имат ли ментета нямат ли, но аз си купих osram nightbreaker в оригинална опаковка преди месец и половина (за около 30лв) и едната вече изгоря.... та си върнах старата за 2,5лв , добре че си я запазих! Иначе осезаемо светеха по добре но все пак много кратък ми се вижда животът им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...