Jump to content
Dimitrov93

въпрос за 16-ки + гуми

Recommended Posts

Колеги в момента си движа със 15-ки 195/55, след няколко дни ще взимам 16-ки пак 195, но на 45 доста нископрофилна гума. Тези, които търкаляте такива гуми я споделете плюсове, минуси, че нещо приятелите ми ме плашат.. много трябва да се внимава на първа през легналите да заобикалям всяка една шахта и дупка дори и да е незначителна, защото много лесно ставали балони. Сега с 15-ките много рядко минавам на 1-ва на легнал полицай, трябва да го вида отдалече, че е респектиращ :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз от скоро карам с 16-ки ББС. Предните ми гуми са 205/45/16 а задните 215/40/16. Имам сивик 5-та купе и със сток пружини нямам проблем. Сложил съм сега спортни който я смъкнаха с 40мм и все още не упирам с 4 човека. Пружините са ми H&R. Относно нископрофилната гума, то трябва доста да избягваш дупките, защото ще ти отиде джантата! Аз съм с 2 заварки вече :)/>) Ако не се лъжа оригиналния ти размер на джантите ти с гумите е 175/70/13 (поне при мен е така) и то 205/45/16 ми е най-добрия размер за да не ми лъже километража. Ти можеш да си го провериш с калкулатор за гуми в интернет.

Редактирано от Izverg
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 195/45/16 на 5-та купе. Относно легналите полицаи - нищо няма да се промени, понеже външния диаметър на колелото се запазва. Иначе казано и с 15-ки и с 16-ки колата остава на едно и също разстояние от асфалта. Височината се определя от окачването. Относно дупките - повече проблеми имам с криви джанти, отколко с балони или поне така е при мен. Но да, определено трябва да си внимателен. Гъзарията иска жертви, големи жертви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...