Jump to content
tihomirone

Проблем с няколко ABS датчика за кратко време

Recommended Posts

Здравейте. Карам Accord 7-ма генерация, бензин, 2л. Колата е купувана преди почти 3 години. Първите 2 нямаше проблеми с ABS-ите. Миналата пролет светна датчика на задното ляво колело. Смених го с такъв от автоморга. След половин година, есента светна и другият датчик - заден десен. Пак го смених с втора ръка от автоморга. Преди месец ми светна и трети датчик - още не съм ходил да го видим на компютъра кой е. Вече започвам да се чудя дали не е на друго място проблема. От друга страна пуснах въпрос в друг форум (не е автомобилен) и там едно момче ми обясни, че негов приятел е имал същите проблеми и докато не е сменил и 4-те датчика, не се е оправило.

 

Междувременно по коледните празници изгасна лампичката на ABS-а и десетина дни нямах проблеми. След това пак светна. Ако това може да насочи някой относно проблема. Чудя се и дали е добра идея да взимам втора ръка, от автоморги или да купя афтърмаркет някакъв за разумни пари (оригиналните мисля са над 300 лева). Препоръчаха ми тези 2 сайта (особено чуждия) за купуване:

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-2-litre-petrol-clutch-kit20032008-p-73.html

https://chastite.com/datchik-abs-honda-accord-vii-cl-2.0-cl7-sedan-d17126c10138.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, 1-я линк е за съединител. Относно другия линк, при положение че около 160лв. ти е най-евтиния афтърмаркет за бройка (ако за теб е по-нормална цена от около 300лв., което не знам така ли е), вземи си 2-ра ръка, но оригинален. Все пак си провери на диагностика кой е. Нека също на тази диагностика да проверят да не би проблема да е в компютъра на АБС модула, ако има тази опция. Истинският ХДС на Хонда има тази опция. Проблемът при менте диагностиките е, че те нямат опцията да направиш Тест на съответният модул/датчик, което ХДС си го има.

На мен тази зима няколко пъти ми светва ВСА и Триъгълника при палене сутрин, но това се случваше само на отрицателни температури и само когато е дръпната ръчната (стояла е дръпната цяла нощ), без дръпната ръчна не светва.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем с ABS от неделя (15.01) и стана точно след като колата прекара цяла нощ върху лек баир, на ръчна. На сутринта видях, че ми свети ABS + VSA + "/!\". В общи линии в интернет като порових, разбрах, че реално само ABS ме вълнува, тъй като другите неща светят заради него. Във вторник ще я водя на сервиз да разбера по-точно какво ще се оправя, но подозирам, че може да е от студа, въпреки, че на сутринта беше топло и пътувах така на слънчево време с плюсови температури и вече втори ден не изгася лампичката (може би иска само изчистване на грешката?).

Другото, което подозирам е... Понеже сменях преден десен шенкел с идеята да сменя моя, който беше крив, закупен от автоморга, при свалянето му в автоморгата, директно изрязаха кабела на ABS-a, а не да махнат просто буксата, което беше много жалко, но това е... В следствие на което и при монтирането направиха същата гимнастика и с моя кабел, за да го комбинират с този на новия шенкел, и са го изолирали по някакъв начин, който още не знам дали е адекватен. Точно поради тази причина, подозирам че може и от това да е проблема - ще кажа утре най-вероятно. Другите варианти са букси, които не знам къде са или замърсяване, което пак не знам как да проверя, а ме е яд, че са елементарни неща, но просто не съм запознат.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как може да им дадеш да ти режат така кабели безразборно, направо да се беше върнал да им кажеш да си оправят бакиите и да купуват нови датчици. На мен така ми беше светнал датчика, след смяна на свещи и реглаж в Бултрако, но се върнах и го оправиха, тогава казаха че грешката е генерирана от бутона за ВСА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А де, питай ме как... Вече е късно. Сега съм поръчал неоригинален и ще ми го сменят до няколко дни. Оказа се, че точно този датчик ми прави проблем, на който е шарнира от автоморгата.

Както и да е, необходимо е да отбележа, че имам и зор да го сменя, имайки предвид обстоятелствата сега и също така, че пътувам извънградско по не особено почистени места, а там е още по-нужно да имам.

В крайна сметка за всяко нещо трябва супер внимателно да се следи как ти се поднася и обяснява. Доста мизерници има, както от сервизчиите, така и от автоморгите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Поне си разбрал, че е от там и може да отидеш и да им хвърлиш датчика в лицата, без да им казваш за какво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново. В петък вечер, в малко по-топли обстоятелства за колата, десния преден abs датчик спря да ми свети. Реално това ми помогна да имам ABS за през weekend-а, но така и така утре ще го сменям. Щом веднъж е светнал, ще светне пак... Дали е уплътнението или самия датчик - все тая, нещо куца. В случая пиша, защото датчика въпреки всичко е изправен, просто нещо не е наред при конкретни ситуации, а това е достатъчно да си плаче за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата пролет, като подменях зимните гуми с летни, след ден и на мен ми светна преден ляв. По окачването нищо не е пипано. Според познат, може да е от вибрациите на пневмопищова(?), а може и от някакви си вътрешни селф тестове. Изчистих грешките и от тогава не е светвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...