Jump to content
MetalHEARD

Пътуване към UK

Recommended Posts

Здравейте!Темата ми няма почти нищо с форума(освен че имам хонда)-но искам да Ви питам нещо-така да се каже сондиране на мнения!Та-в края на октомври ми предстои пътуване до Англия-вероятно за дълго-и се чудя над следното:вместо самолет да пътуваме с кола(тук предимствата са ясни)-но си мисля дали не е най-добре да взема една запазена здрава с десен волан от тук(и евтина) и така ще ми бъде подръка и там и поне в първите месеци няма да мисля за транспорт!Вие бихте ли постъпили така?Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , варианта с покупка на кола не ми се вижда добър... значи взимаш нещо дето са го домъкнали от там само за да го върнеш ? Не е ли по добре да я купиш от там , мисля че ще ти излезе доста по евтино . Отделно и пътните разходи , такси за пътища не забравяй варианта да хвърли боба някъде по пътя тогава... ? Какви са предимствата на колата пред самолета , аз не виждам такива ? Варианта с самолет според мен е по-добре дори ако знаеш кога ще летиш ако поръчаш билетите по рано би трябвало да са по-евтини. Едва ли ще получиш добра насока от форума , понеже хората не знаят какъв ти е филма. Това е лично мое мнение и си запазвам правото то да е грешно... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с колегата, пътувате със самолет, не мъкнете излишни неща, защото там стоки бол и са по-евтини.

Колата я купувате от ТАМ, още повече, че ще сте за дълго :)

Просто е излишно цялото това упражнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, застраховката ще те изяде жив, особено ако нямаш ЮК книжка, чужденец си, или ако имаш тамошна книжка и си млад шофьор. При положение, че има билети за по 60£, не знам как ще ти е евтино с кола, пътя ще те съсипе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за първи път отиваш и няма на кого да разчиташ там, по-добре си вземи кола от тук. Ако мислиш да си купуваш от там, имай предвид че застраховките за новите шофьори в Англия почват от 700-800 паунда на година. Ако отидеш с кола имаш 6 месеца на разположение (легално) да решиш дали ще оставаш, да спестиш някой лев и да си вземеш нещо там.

 

п.п. Сега видях че си от Варна, драсни едно лично може да се видим на по бира ако искаш повече инфо

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задачата е с много неизвестни, поради което не може да се даде верен отговор.

 

Колата няма предимство пред самолета. Самолетния билет + цената на няколко колета може да се окажат по-евтин вариант.

 

Българска кола - просто отлагаш с няколко месеца купуването на скъпа английска застраховка. Освен това, какво се случва с тази кола след шестия месец? Английска регистрация е = нещо като български "технотест", връщане на колата в БГ, скрапиране в ЮК (нямам представа, как се скрапира кола с чужда регистрация) ...?

 

Кола с десен волан и БГ регистрация - звучи добре, ако цената на тази кола е супер изгодна. Остават, обаче, горните проблеми.

 

Да, застраховката на "нов" шофьор в Англия е доста солена. Особено ако шофьора е в рисковата група (под 30-годишен, но не знам точно годините). Цената на застраховката ще падне драстично, ако имаш документ от български застраховател, че нямаш изплащани щети последните еди-колко-си години (най-добре откакто имаш книжка). Е, трябва да намериш и английски застраховател, който да признае този "документ"(сещаш се защо е в кавички ;) ). Не невъзможно, но отнема време. Този документ може да намали онези 7-800 паунда почти наполовина.

 

edit:

Не знам, дали си наясно с цените на колите в Англия, но без много усилия можеш да си намериш кола с 12 месеца МОТ (английския ГТП) за по-малко от едномесечна английска минимална заплата.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скрапирането става по следния начин: сваляш номерата, прибираш си талоните и се обаждаш да дойдат да я вземат. Аз поне така направих :) Но Краси е прав, няма отърване от английската застраховка. Рано или късно си плащаш и караш.

 

Краси трябва да се видим с тебе някой път. Ще се радвам да видя колега хондаджия на острова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко далече си от Willand, Devon?

 

Извинявам се за офтопика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресен пример от преди месец. Мой близък изпуска самолета от Лондон, поради неочакван трафик и блокаж на път за Лутън и тръгва по принуда с кола. Става въпрос за семейство с две малки деца. Минават цяла Германия и приспиват на хотел край Виена, заради децата, които премаляват в затвореното пространство.След пристигането му в България думите му бяха:"това е за първи и последен път"."Такова нещо не бих причинил на децата ми втори път".По груби изчисления 4-членно семейство,пътувйки с кола пести едни 100-150£,ако всичко мине нормално по пътя, който може да поднесе безброй изненади. Най-макия от които е да сте се натъкнали на трафик.Да не говорим за евентуален техн. проблем с автомобила.Тогава вече е филм голям.На връщане пуснаха децата с пълномощно със самолета и билетите,които имаха,а те си тръгнаха по дългия европейски път (разбира се с Хонда акорд 2.2 idtec-което малко смекчава обстоятелствата). Та така хората са го измислили летиш 3 часа кацаш и си гледаш кефа. Поздрави!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите-не е проблем самото пътуване(до Германия съм ходил безброй пъти и естествено го няма фактор "деца").Исках да питам-за личен опит на някой,койта е решил да процедира така и дали е удачен вариант вписване в тамошната обстановка!А и си мислех-че няма лошо да бракувам колата след 6 месеца(за това време-което ми е служила там-ще бъде предостатъчно)!Благадаря за включването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах този филм преди 1 година. Отидох там с кола, карах я 3 месеца, купих си друга, после жената я кара още 3 месеца и накрая я бракувахме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...