Jump to content
Dominic

Accord 8 - проблем с кормилната рейка

Recommended Posts

Здравейте,

 

Мисля, че бегло беше засегнат проблемът с кормилната рейка на Акорд 8 в една обща тема, затова си позволих да отворя нова, която да покрие дискусията изцяло. Надявам се, да пишат повече хора, за да се ориентираме един друг кой как се е справил.

 

Обща информация:

До колкото разбрах вече доста хора имат проблеми с дясната втулка (на пасажера) на накрайника на кормилната рейка. Оказва се проблем при този модел, независимо от двигателя. Разхлопва се втулката на приблизително 40 хил. км

 

Какво предлага като решение Хонда:

Хонда не предлагат резервна част, което означава смяна на рейката (приблизително 2500 лв). Бултрако обаче предлагат "рециклиране" (приблизително 380лв). на втулката.

 

Моят случай:

Моят Акорд е седан, 11.2009г., 2.4л. бензин, 201кс. На първите 40 хил. км. се разтропа въпросната втулка. Отначало се чуваше само по паваж, после по неравности, накрая се чуваше дори при тръгване и спиране. Бултрако смениха гаранционно цялата рейка. На 80 хил. км. втулката отново се разби (негаранционно) по същия начин - отначало се чуваше по паваж, после по неравности, после дори при тръгване и спиране. От Бултрако ми предложиха да я рециклират - обясниха ми, че се правели отвори на старата втулка, за да може да се развие. След това на стругар в Пловдив (защото в София не се могли да се справят) се изработва нова втулка (малко по-дебела) и се слага обратно. Направих я тази процедура, която излезе към 380 лв., но след 600 км. се разхлопа отново, като разликата е, че по неравности я чувам рядко, чувам я почти всеки път когато тръгвам и спирам. Почукването е малко по-глухо от преди, но е сходно. Това ме наведе на мисълта, че втулката просто не е изработена добре и вероятно има хлабина. Вече минах 1 път през Бултрако - провериха всичко, смених дори накладките, че бяха към края и имахме съмнение да не е от спирачните апарати и буталцата, но почукването си остана. Казаха ми, че всичко е наред с рейката. Не съм ходил 2ри път, защото исках да видя дали вече някой може да сподели своята история... преди мен имаше още един човек с бял акорд, който чакаше в Бултрако за същата манипулация...

 

Моля за обратна връзка от хора със същия проблем (преди да започна ходене по мъките и парламентьорстване с Бултрако...). Благодаря предварително.

 

Поздрави,

Емил

 

 

Здравейте,

 

Внасям допълнителна информация за заинтересованите.

Вече ми писа човек от форума, който има същия проблем. В Хонда Пловдив са му направили въпросното рециклиране на същата втулка и тропането не е спряло.

 

Междувременно говорих с човек, който е изминал 60 хил. км. и няма този проблем - оказа се, че неговият акорд е с ръчни скорости.

 

Бих направил заключение, че проблемът с втулката се появява само при автоматиците. Вероятно защото автоматика непрекъснато държи под напрежение оказването при спиране и това разбива втулката по-бързо.

 

Ако има някой някакви наблюдения нека сподели.

 

При мен тропането се увеличи (1 година след като Бултрако направиха рециклиране на втулката).

Редактирано от Markony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да се случва при автоматиците,защото моята е на 240 000 и нямам подобни ядове-ръчка дизел е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е "тихо" на 115000 - ръчен дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.4 бензинов автоматик - на над 200 000км, който обаче купих наскоро (внос от Швейцария) и няма такъв проблем. Или може би аз не го усещам. Можеш ли да опишеш по-точно как/какво се чува/усеща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.2 Дизел ръчни скорости и се чува едно потропване при неравност. Мисля, че още отначалото си го имаше, но когато я гледаха в един сервиз, казаха, че нищо и няма. Започвам да се замислям дали и при мен не е това проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност тук има "тънък"момент.При разглобена рейка се измерват хлабини на студено.Впоследствие втулката се нагрява и най-веротно се износва скоропостижно.За да се направи качествена втулка трябва да се знаят свойствата на материала.Също така може да се ползва друг материал,който да е естествено мазен и да не се влияе от темп.разлики..полиамид,тефлон.

Та ми е интересно кой инжинер от Бултрако сметна тия хлабини?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се намеся, ако прецените трийте. Колега от работата кара БМВ 3 '99 бензин. Дава си рейката, дават му "фабрично" рециклирана рейка от завода на ТРВ. След 6 месеца почва да тропа и да скърца/свири. Сменят му я с друга рециклирана, не е ТРВ, след 2-3 месеца почва да скърца/свири, все ще не чувал да тропа. Явно е, че материала ползван за рециклиране няма как да е със съства на истинския такъв, но ТРВ му е струвало 1200лв., другата 800лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм убеден, че от Щатите ще може да се намери цяла рейка за половината пари на тази от Бултрако. В крайна сметка там колата се продава като Acura TSX. Но не мисля, че решението е да сменяме (или рециклираме) рейки през 40 хиляди км. Ще драсна едно лично на колегата да видим как можем да установим дали проблемът го има и при мен (като единственият със бензин + автомат в темата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за късния отговор, мислех, че пак никой няма да пише по темата, но Ви благодаря много, за всичките отговори.

Да отговоря на зададените към мен въпроси:

 

Veseliq: Можеш ли да опишеш по-точно как/какво се чува/усеща?

Здрасти Veseliq - втулката се разбива постепенно. В началото се чува похлопване откъм пасажерския носач. На волана нищо не се усеща, само се чува леко предимно на паваж при по-ниска скорост (40 км/ч). После започва да се чува похлопване при бавно преминаване на неравности, дупка... Преди да се наложи да отида за втория ремонт (отново след 40 хил км) я изчаках да се поразбие повече, за да видя какво ще се случи точно. При повече разбита втулка вече се усеща при спиране и тръгване. В момента когато колата се движи с 1км/ч и трябва да спре тотално се чува вече по-отчетливо почукване. При пускане на спирачката, и освобождаване от напрежението което автоматика упражнява върху окачването при тръгване се чува отново почукването - понякога само 1 почукване, понякога 2. Може да се сбърка с разбити водачи на супорта). Чукането е като при разбит шарнир също така. Със сигурност при мен не е от шарнир и супорт, защото колата я поддържам в перфектно състояние и си я преглеждам и аз, не разчитам само на сервизи. Карал съм я само аз и за тези 5 години я познавам отлично.

След рециклирането, което Бултрако направи, не се чуваше нищо първия ден, после рядко се чуваше по-силно и отчетливо чукане, все едно е затегната втулката и само когато й дойде много напрежението се чуваше еднократно при спиране и тръгване - пук! След като понавъртях 10-20 хил км вече се чува по-слабото почукване като преди да я рециклирам. Почти винаги се чува при спиране и тръгване - по 1-2 чуквания в момента на спирането и по 1-2 в момента на отпускането на спирачката като колата потегля от автоматика. ВАЖНО: Ако я изключа от скорост (на неутрална) и спра съвсеем леко, това почукване не се чува. Т.е. силно зависимо е от напрежението което прави автоматика при постоянното "искане да тръгне".

 

Markony: Та ми е интересно кой от Бултрако сметна тия хлабини?

Здрасти Маркони - и двата пъти (при смяна на рейкта гаранционно и при рециклирането) ремонтът е правен при едно момче, което работи много съвестно и винаги съм си записвал час при него. Той вече напусна Бултрако, но от бултрако нищо не смятат според мен като хлабини. Момчето ми обясни, че са пробвали с 4 сервиза които правили рейки в София и нито един не могъл да се справи с тези втулки, затова пращали рейките към Пловдив. Там вече не знам кой е сервиза. Може би ако звънна на момчето може да ми каже, тъй като вече не е работник в Бултрако.

 

Crow_bg - благодаря ти за информацията. За съжаление звучи разочароващо, че този тип проблем е нещо като неразрешим за постоянно, т.е. на определни километри трябва да сменяш втулка. Не се притеснявай дали ще пишеш за друга марка коли. Аз не робувам на марка, аз робувам на колата ..., каквато и да е тя (майка ми има волво и си го харесвам, наше си е :) нищо, че е на 16 години).

Редактирано от Dominic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно уточнение - почукването може да се диагностицира като се вдигне колата на подемник и сериозно се раздърпа и бута накрайника на рейката. С леко поклащане не става. Показа ми го момчето от Бултрако преди време като хвана здраво с ръка накрайника и започна да го бута и дърпа (разклаща). Наистина се чу глухото почукване, но я бях оставил да се поразтропа повече отколкото преди първата смяна. Вече потропваше при спиране и тръгване. Т.е. ако се разбие малко втулката предполагам, че няма да е толкова лесно да се усети на ръка при вдигната кола. Затова може би при колегата Maximus не са открили нищо. Но все пак се надявам като е с ръчни скорости твоята никога да го нямаш този проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно уточнение - почукването може да се диагностицира като се вдигне колата на подемник и сериозно се раздърпа и бута накрайника на рейката. С леко поклащане не става. Показа ми го момчето от Бултрако преди време като хвана здраво с ръка накрайника и започна да го бута и дърпа (разклаща). Наистина се чу глухото почукване, но я бях оставил да се поразтропа повече отколкото преди първата смяна. Вече потропваше при спиране и тръгване. Т.е. ако се разбие малко втулката предполагам, че няма да е толкова лесно да се усети на ръка при вдигната кола. Затова може би при колегата Maximus не са открили нищо. Но все пак се надявам като е с ръчни скорости твоята никога да го нямаш този проблем :)

 

Благодаря ти, колега за изчерпателното инфо! Скоро мисля да я закарам да я погледнат и ще ви споделя какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях попаднал на тема за 7ма, но беше май не за втулка а друго нещо по рейката. Тук трябва да кажат хората притежатели на 7ген. :)

 

Здравейте. 8 години карам Акорд 7 ген. с ръчна скоростна кутия. НИКАКВИ проблеми с кормилната рейка. Всичко по ходовата част е супер. 

От началото на тази година съм собственик на 8 ген. с ръчна скоростна кутия. Автомобилът е на 115000 км. и проблемът си го имаше от самото начало. Ходих при различни майстори, но никой не иска да се захване с проблема. В Бултрако още не съм ходил, но явно ще се наложи.

 

Случайно попаднах на това клипче: https://vk.com/video-42361392_171506877

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато си бях в България началото на септември покарах колата и при мен има някакво тропане, което го определях (или поне се надявах) на тампони. Има си го от както я взех. Но като симптоми доста наподява на детайлно описаното от Dominic. Честно казано изобщо не бих предположил, че може да е свързано с кормилната рейка. Ще видим в Юби-ко на следващото ми прибиране ноември - така и така ще ходя за смяна на масла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой намери решение на проблема моля да споделя , че и аз съм в същия филм.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички от около 5 месеца притежавам Хонда акорд 2.2 дизел /автомат/  мога да кажа само добри неща за колата до сега на 170 000 км  е ! 

Относно това почукване и аз го чувам особено на паваж или на дупки! Ходих при едно момче Митко се казва има сервиз само с хонда се занимава точно под Асеновградския мост  ,та момчето ми каза който е много наясно с всички модели на Хонда ,че това е фабричен дефект на Хонда и няма оправяне ,поне той така ми каза на мен !Дори и нова да си купя от Хонда пак ще има тропане което мен адски много ме дразни все едно всеки момент .ще изпадне нещо от колата !Така че колеги просто трябва да се премерим с този досаден звук !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам само относно това пропукване което се чува при автоматите при тръгване и спиране пак ли е от кормилната рейка или нещо друго ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Ninja1926,

 

Почукването, за което говорим идва от втулката на десния накрайник на кормилната рейка.

 

Ти предполагам, че говориш за едно припукване/прискърцване когато пуснеш спирачката на автоматика - това е от накладките и дисковете и е съвсем различно като чуваемост. Ако това имаш предвид, то при мен го има и съм с оригиналните дискове и накладки, просто при стискането и отпускането на накладките се притъркват в диска ако пускаш спирачката много плавно и се получава това прискърцване. Общо взето то не плаши, мога да го направя при всяка кола, без значение дали е автоматик или ръчни - въпрос на отпускане на спирачката (особено при наклон). Все пак там има напрежение.... ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте , 

 

  Аз също смятах че имам този проблем и се надявах да прочета и разбера повече преди да се насоча към сервиз.

  Автомобилът ми е Хонда Акорд 2.4 автоматик  2010 година. Подобни почуквания се появиха на около 90 хил. километра - в момента около 100 хил.

  Интерсното за мен в случая е че те бяха доста изразени през летния сезон и напълно липсват в дадения момент.

  Дали някой от вас има сходно поведение на рейката при по-ниски температури ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Gomes,

 

ДА! При мен се получава точно като при теб - понякога се усеща, а понякога все едно "закисва", т.е. спира да се чува. Не знам дали се дължи на температурите, при мен в момента наистина не се чува (и е студено). Лятото наистина беше много осезаемо. Ще следя дали има зависимост от температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да споделя и аз какво разбрах по впроса.

Карам 8-ца 2.0 бензин, автомат. Още след като я купих, писах тук, че нещо ми потропва предницата и мислех, че може би е нещо разбито по окачването. Някои колеги ми казаха, че е нормално и още не съм свикнал. Когато прочетох темата за рейката, вече бях убеден, че и при мен е това.

 

Миналата седмица бях при Слави за ТО и след като я вдигна на подемника ми показа нагледно как при разклащане на рейката се чува ясно този звук, който и вие описвате. Провери щателно всички останали компоненти по окачването и каза, че няма нищо разбито и звукът е от рейката.
Обясни ми, че проблем с безопасността и управлението няма, само дразни това потропване. Предложи ми вариант ако ме дразни прекалено много. Имал човек, с когото работи в Пловдив и който прави втулки. Цената, която ми каза, ако правилно си спомням, е около 350лв., но колата трябва да остане в сервиза за 4 дни, защото рейката се сваля, праща с куриер до Пловдив, там човекът я прави, връща обратно с куриер и се монтира. Може този човек в Пловдив да е същият, за когото споменава Dominic, не знам. Просто споделям какво ми каза Слави.
 

И при мен като че ли в студеното време се усеща по-малко.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей romborak,

Моята я рециклираха в Казанлък, но без промяна.

Според мен да си я караш така ,защото ме съмнява някой да ти я направи като оригиналната.

Дават се едни грешни пари за нищо.

Лично мое мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май така излиза.

След като няма опасност за сигурността и управлението не се влияе.

Вярно, че дразни, но се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте младежи и младежки, :)

 

Тъй като ми пишат хора на лични, реших да внеса малко прясна информация от Бултрако и от... нашите съседи Руснаците!

 

Днес Бултрако ми казаха, че вече предлагат изработа и смяна на втулката (250лв.) и втори вариант, който включва преструговане на леглото на втулката, вероятно с цел изготване на по-дебела втулка (цена 750лв). И тъй като съм аматьор майстор, който сам си сменя накладките, реших да видя, аджеба, защо 750 лв излиза този ремонт? Така, попаднах на материали от нашите мили съседи, Руснаците, които сменят въпросната втулка по два начина - кеф ти със сваляне на рейката, кеф ти без сваляне на рейката.

 

Със сваляне на рейката: https://vk.com/videos-42361392

Без сваляне на рейката: https://ww.drive2.ru/c/485745

 

А ето и линк към преструговано легло и поставена по-дебела втулка. (Може би това е най-удачния вариант): http://forums.drom.ru/honda-accord-torneo/t1151062719-p383.html

 

ПС: Дали да не си купя един подемник и освен накладки да започна да сменям втулки, че тази рейка златна ще ми излезе - 380лв първия път и сега 750лв, то един подемник е 1600 лв... :hmmm:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли информация или да кажат хора които ги притежават - този проблем решен ли е с фейслифта на 8 генерация или си остава на дневен ред?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОРЕКЦИЯ:

 

Днес пак се чух с Бултрако и ми дадоха съвсем различна информация - първият вариант бил само направа на нова втулка и поставяне (интересното е, че ми казаха сега цена 350лв), а вторият вариант (750лв) бил за цялостно рециклиране на рейката - т.е. гумички, втулка и т.н. Нещо много непрофесионален подход... може би първият път съм попаднал на човек, който не е знаел за какво става въпрос...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята рейка тропа. Проблема явно е при всички бройки, без значение с ръчни или автоматични скорости. Някой ремонтирал ли го е успешно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........Проблема явно е при всички бройки, без значение с ръчни или автоматични скорости...........

Не, не е при всички! Аз съм с ръчна скоростна кутия и  нямам такъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с ръчна скоростна кутия и колата е на 63000 км ,нямам този проблем.

 

Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с автоматични скорости и нямам такъв проблем (Акорд 8, американското изпълнение), НО съм с хидравлика, и мисля че рейката малко или много е по-различна конструктивно. При вас е с серво-мотор усилването на волана и оттам и другите различия по рейката (ако ги има, не съм сигурен) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също потропва.Засега само по малки неравности.Колата е 2.2 i-dtec automatic.Някой ремонтирал ли я успешно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,рейката на Акорд 8 2.0 бензин 156 коня автомат дали е същата като на Акура TSX 2.4 бензин пак същата година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко притеснителна тема :), предстои ми (евентуално) покупка на акорд 8ген (стига толкова със сивик 7) и в обявата пише - хидравлична рейка ...

Та бърз въпрос - как лесно да го разбера това нещо? :)

 

И 2ри въпрос. До колкото разбрах от едно мнение по-горе, има акорди с хидравлика, но са за сащ и от там - има ли такива за Европа?

 

П.п.

Същия дразнещ шум ли е както при 7ма генерация сивик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за информацията. Тези, които не чуват потракването да пробват със спряна музика ;) (шегичка).

Успокоихте ме с това че проблем за сигурността няма - това е най - важното.

Моята е ръчка и на паваж се чува. Сега почна и при спиране да се чува, но може и накладките нещо да закачат че ги смених преди няколко дена и оттогава почна да трака при тръгване и спиране. Ще пиша пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ръчни скорости и се чува малко от време на време, но внимавам с дупките доста. Хубав дефект имат хонда ама все още не виждам никой да е написал какъв ремонт може да се направи освен смяна на рейка, което малко ме притеснява. 

Редактирано от honditeee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ръчни скорости и се чува малко от време на време, но внимавам с дупките доста. Хубав дефект имат хонда ама все още не виждам никой да е написал какъв ремонт може да се направи освен смяна на рейка, което малко ме притеснява. 

 

Може да се ремонтира. Писано е в темата - потърси. Излиза около 300лв.

Проблемът е, че след ремонта изкарва 30-40 хил. км и пак се разтропва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че само на автоматиците е мит... И аз съм в кюпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ремонт има други проблеми на виене. Така, че не знам колко е добре ремонт да се прави :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ремонт има други проблеми на виене. Така, че не знам колко е добре ремонт да се прави :Д

Какво виене?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...