Jump to content
ramzesss

црв 2000г проблем с палене и светещи авариини

Recommended Posts

.....здравейте , нов съм във форума но имам проблем с палене на црв ....отидох на плаж и на връщане дърво ...с побутване запали и я прибрах ....махнах клейм да зануля ....след два дена слагам същото състояние.... натиснах и шок бутона без резултат ...акумулатора си има зелена точка не е изтощен....арматурното табло си свети нормално при  стартиране тоест опит за стартирвани и светят авариините светлини без да ги включвам ....предполагам ще запали на бутане но не това е целта..Помагайте ако може ....стартера не върти чува се само едно изщракване но това е нормално просто няма завърта не ...Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......забравих да кажа че при горещо време се е случвало да откаже запалването като си я карал колата тоест когото е още топла ... някаква лятна болест

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако с друг акумулатор или като подадеш допълнително ток върти, купуваш нов. Не завърти ли, сваляш стартер,като преди това трябва да се провери дали излиза сигнал от таралежа/клемореда/ на контактния ключ..

Редактирано от Markony
Доуточнение
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....а с принудително подаване + към стартера от клеймата на акумулатора ели е възможно да видим жив ли е стартера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек дайте и ток с кабели.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....локализирах нещата при принудително подаване на ток от клейма + на акумулатора стартера завърта явно не подава от клемореда ток ....но ме притеснява това мигане на аварийните без да съм ги включвал е ли е възможно пластинките вътре да са се така намляли че да създават този проблем..... ще купувам явно клеморед .....как да разглобя подтаблото за да стигна до клемореда ми е въпроса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....не е от подаването на ток с кабели и това пробвах само че с включено зарядно ....а  инак стартера не дава да го докоснеш с + са тръгва моментално....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кво подтабло? Трябва да махнеш пластмасите на пръта след волана, вероятно са хванати с шрафтове една за друга. Погледни за отвори на долната. Стигаш до контактният ключ и клемореда е в края на патрона.

Мигането на аварийните е загадка...

Редактирано от s.s.d.d.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 поста за 10 мин работа на произволен електричар....Някой ако отвори подфорума на ЦРВ1 ще помисли ,че модела хронично не пали.Айде решавайте проблема да я трия тая тема...:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, ще пиша в тази на колегата. Преди месец колата ЦРВ 147 к.с. изгасна по време на движение, след няколко опита да запали, при които стартера само върти и нищо не се случва запали. От тогава до онзи ден само веднъж не искаше да запали след изгасяне, онзи ден пакугасна в движение и отново запали след три-четири опита. Днес за 10 км. угасна два пъти и отново същото стартера върти и не пали. Не пали и на скорост, днес единия път угасна докато карах на скорост, просто заби муцуната. Като дам контакт всички ампи светват и угасват нормално, няма аномалии. Тази вечер розглобих клемореда и го почистих, има съвсем леки вдлъбнатини по пластините, след сглабянето запали, угасна и отново същото, няколко опита, стартера върти не пали. След това запали и над 20 пъти гасих и палих и нямаше проблеми. Къде да търся причината, в делкото или клемореда? Няма никакви други промени в работата на двигателя, свободните обороти са идеални, има тяга, не светва чека.

Редактирано от MIMO74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ЦРВ нямаше ли главно реле/дюзи+помпа/?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата я чувам при всяко подаване на контакт, плюс звука от релето под жабката, така е от както я имам и сега няма разлика в тези звуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли аларма в колата, или може би  част от някога инсталирана аларма останала свързана ? Като чета написаното от теб ми прилича на неизправна аларма,  която от самосебеси влиза  в режим на охрана, прекъсва веригата за запалване и сигнализира с мигачите.Възможно е сирената да е изкормена или неизправна и  да не пищи.

Редактирано от nightfighter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди време едно приятелче имаше подобен проблем с паленето. Колата палеше и гаснеше когато си искаше тя. Оказа се, че има проблем с имобилайзера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених клемореда, после проверих главното реле за кофти спойки, няма такива, но проблема си остана. Като загрее и угасва, стартера върти, но не пали, след престой около 10 минути запали и след 500 метра угасна. Оставих я да охлади няколко часа, запали нормално и я прибрах, т.е. проблема с изгасването и непаленето се проявява като загрее, като изстине до следващото достигане до работна температура няма проблем, гасне и на газ и на бензин. Бобина или клеморед, според изчетеното във форума, но как да ги проверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бобина, изгори ли не пали, дори и да изстине;-). Вероятно е комутататор. Проверката е описана на стр. 176 от сАвеЦкото рУкаводство. Успех!
p. s. Нов е малко скъп... :-(

p.p.s. В офроуд форума си написал "бобина или комутатор" (почти). Явно и тук си имал предвид комутатор, а не клеморед.

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих цяло делко втора употреба, тази вечер го сложих, за един час работа на място и в движение не изгасна. Проблема на това делко, което намерих е, че едната шпилка на дистрибуторната капачка е скъсана и стои в корпуса на делкото, де факто капачката е само с двете горни шпилки. Мисля да се опитам да прехвърля всичко - датчици, бобина и комутатор в корпуса на моето делко, не знам дали е възможно или ще търся вариант да извадя шпилката, която ми се струва, че е навита накриво и затова се е скъсала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...