Jump to content
WHITE POWER

х22а

Recommended Posts

Понеже несъм мн запознат а видях че има доста различия имам няколко въпроса - имам двигател х22а който се прецака и искам да ремонтирам, но без да наливам много пари в него - понеже сглобявам състезателен такъв - просто искам да съживя този преди да направя суапа.

Блока го отворихме и има позадрали ризи, и проблемни бутала. Най евтиния ми вариант е да взема друг блок х22, но разбрах че имало 2 варианта - АААА и ББББ и буталата от единия неставали за ризите на другия - моя е ББББ и искам да знам каква е точно разликата, защо нестават и като взема примерно АААА модела как да разбера какви бутала да му търся ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да взема 2ра ръка гол блок - имам такъв наличен но АААА , да му взема бутала за него - да пусна сегменти и лагери нови и да прехвърля всичко от моя, но ми трябва помощ да не объркам нещо с буталата и сегментите и после да се прецака пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Буталата си имат стандарт(А и Б)Няма как да сложиш бутала стандарт А в блок стандарт Б по простата причина че буталата са по големи или равни(в най лошия случай) на диаметъра на ризата което означава, че дори и да влязат по някакъв начин то няма да изкара и 2-3км и ще затегне(повлече).На самите бутала на челото им пише стандарта, ако не пише нищо са стандарт А а като са Б си пише на челото BСега ще ти кача снимка на бутало стандарт B

post-9862-0-48452700-1422998556_thumb.jpg

Редактирано от rollin
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на новия АААА блок - директно взимам п13 бутала без буква в средата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама гледай са са оригинални, че тоя никасил не понася нищо друго(освен Мале Голд ама едва ли ще сложиш такива...)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено за оригинални говоря - гледам с тоя мотор да мина колкото мога по тънко .. а като се поръчват сегменти трябва ли да се уточни стандарта на буталото дали е А или Б или няма значение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегментите са стандартни, нямат A и B.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих 4 бутала работили в х22а блок - п13 са и 4те но на 2 има щампа Б като на снимката - на другите 2 - не ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то има варианти много за блокове, като явно тези дето си купил блока е бил: A B A B или A A B B и тн...

Ако твоя блок е четири B-та, то тогава ти трябват 4 бутала със щампа  B

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия който ще взимам е 4-Ата, това значи ли че мога да взема 2 бутала от А тип от някой си мотор и 2 бутала пак от А тип, само че работили в друг мотор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига буталата да са P13 не виждам причина да не стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да добавя 2 неща:

1 - при биелните и основните лагери също има няколко стандарта, които си ги пише на блока за съответния двигател с какви се събира. Повечето мотори се чупят точно от неправилна сглобка или неправилни части.

2 - стига с тоя никасил, тва не е ауди/бмв форум. Хонда не са произвели нито един мотор с никасил. Технологията на отливка се казва FRM- FIBER REINFORCED METAL. Като в отливката се добавя карбонова решетка по време на металургичният процес, която увеличава рязко здравината на съответният компонент. В случаят ризите на блока. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз в момента ще събирам х22а блок АААА стандар с п13 бутала АААА, неговите пети на вала, но колянов вал от ББББ блок? какво да правя с лагерите? Биелите също ще са ББББ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко трябва да се премери, за да не сваляш мотора скоро отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и вариант да видиш от блока, от който е свалени вала и биелите таблиците за лагерите и да събереш с тях за основни и биелни лагери. Най-добре е И да го замериш, за да имаш 2 отправни точки за сравнение. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока търпи ли хонинг и как стоят нещата със слайф на коляновия вал че има износване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да търпи аз правих скоро , в мануала има инфо на какви обороти и едрина на камъка . За вала по добре търси друг ако няма на сносна цена може и износения но незнам как стоят нещата с ремонтния размер лагери Буталата се различават по стандарт с една стотна която на работил мотор е нищожна работа та каквито и бутала да сложиш на хонингован блок ще работят 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли схема или картинка на какви кг се стягат болтовете по този мотор? биели вал, болтове по главата маховик и тн...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но умееш да цъкаш тонове минуси по проектите на хората които четат и разбират.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защитавам на Радко мнението...... ;) ....... извинявам се за спама...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...