Jump to content
Zozo

Регистрация на автомобил(нов внос) в КАТ

Recommended Posts

Браво колега,потрудил си се! Ще бъде полезно за тези,които не са минали по този път :drunk: Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ценна информация. Хубаво би било да мине към полезните теми.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е ако някой се сети да допълва нещата. Наистина и аз мисля, че може да е полезна информацията, та било то и на колеги минавали по този път. Аз като отидох (за втори път ми беше) някак нямах много спомени къде, какво, що - от преди 3 години какво да помня :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега утре и мен ме Чака тази процедура мерси за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумници ! Незнам дали мястото му е тук, но все пак да попитам:Случва се сега , че си взимам автомобил - Хонда Сивик , внос от Германия. Работата е там , че колата не е регистрирана и ми беше чудно каква ще и е еко таксата. Това някакво постоянно число ли е или се изчислява в зависимост от автомобила? Ако е така, някой ще може ли да ми каже каква ще е приблизително: 1996г. , D15Z3 двигателяБлагодаря предварително!п.с.: от Добрич съм (ако има значение!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчислява се спрямо годините на автомобила. Колкото по-стар е, толкова по-малка е еко таксата (разбира се разделено е на групи от-до. Сивика който си споменал мисля че попада в последната група над 10 годишни коли). Лятото за сивик 95-та беше 200 кинта (190 и косур). Предполагам от тогава не се е променила драстично цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си платиш екотаксата в офис на Булстрад, мисля че се ползваше около 20 -ина лева отстъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два месеца в офис на Бул инс във Видин малко под 100 лв. за Сивик 97г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ясно.......само не разбрах откога искат вериги в КАТ !!! .Явно във всеки град КАТ е собствена институция(със собствени правила).И ако идеш с Ферари примерно...и е без вериги.....Луда страна.....еййййй !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт: гледайте екотаксата ви да си е с касовата бележка (или платежното нареждане, ако е платена по банков път), че на мен ми се разказа играта заради липсата на такава.А за веригите - носих си, и не ми искаха такива.Все пак, адмирации на усилията на колегата, който е пуснал темата! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на колегата за информацията:),като стигна до тоя момент разпечатвам поста и с него отивам;)-ще е от голяма полза.А аз пък мога да добавя като информация,че за мотоциклетите разправията е горе-долу същата,само дето този който регистрирах аз беше 125 кубиков,а за мотоциклети до 350 кубика мисля че беше (или 250-не се сещам) не се иска нотариално заверяване на договора.Сиреч прави си се договорче на хвърчащ лист и се копира задължително със съответните данни на продавача и купувача като присъстват и тези на съпругата/съпруга на двете страни (ако има такива),че мене ме върнаха заради това и добре че не се заверява нотариално та на място можех да преправя нещата :D, и натам в КАТ е същата историята...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Регистрация на МПС в КАТ София



1-во Декларация, ако не сте СА или С или сте Нов Внос
Къде: Бяла бутка тип аквариум по средата на Портала на КАТ
Какво: Химикалка и търсете чичкото с печата


2-ро Задвижване на процедурата
Къде: Преди Портала вдясно не много голямо здание
Какво: Голям и малък талон, Оригинал и копие от
Договора за покупко продажба, Гражданска отговорност, Лична Карта
Такси: Лека Кола 11,20лв, Мотоциклет 8,20лв


3-то Каналите, чичкото като бие печата ви пише номера на канала
Къде: Огромните хангари с цифри
Какво: Номер на Рамата и Двигателя, Спирачки ...


4-то Получаване на Рег.Табели, Голям и малък талон
Къде: След каналите, дясно и пак дясно не много голямо здание
Какво 1(банка): Веднага се редите там
- Лична Карта, Талонче (което ви дават на "Номер 2")
Какво 2(гишета 51,52,53): Докато чакате да ви извикат
по високоговорителя си свалете Старите Рег.Табели
- Старите Рег.Табели и Лична Карта

Такси: Лека Кола: 64лв, Мотоциклет 32лв




ПС Разбира се докато си плащате таксите към КАТ
спонсорирате честният и безскрупулен Г-н Борисов посредством СиБанк :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какви документи ви върнаха освен новите талони и стикера за преглед, че на мен само копия ми върнаха от стария талон договора за покупко -продажба (в моя случай м/у мен и някакъв италианец който дори не съм виждал)и еко таксата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в теб трябва да остане само оригинален договор и една част от еко таксата, всичко друго трябва да вземат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи всичко е наред, мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер подробна информация , браво на колегата

slus4o©

 

И аз миналата седмица преминах целия тоя цирк. Само дето си взех екотаксата от тоя сайта за продажба на екотакси - www.екотакси.com за 99.5 без значение нито от годината нито от нищо + безплатна доставка за цялата страна. Видях има и някакви оферти на по 80лв но пък прочетох че имало доста ментета и по малко от 90-95 лв за по стари над 5-6 г. коли нямало как да бъдат издавани. Та така , надявам се да съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изкарам темата от "прахоляка" понеже ми предстои да си докарам нещичко след месец. Подробно е описано за процедурата в КАТ (Бг) и всичко е точно така, но как стои въпроса на място- в Германия/Австрия или коя да е държава, член на ЕС естествено? Отивам например аз, избирам си колата, пазарлък, плащам я и какви документи трябва да взема?1. Оригинален рег. талон2. Договор за покупко продажбаКакво още и какво още е необходимо за да я докарам до вкъщи? Има ли някой колега дето я е правил тази галимация скоро, а сподели опит?п.с. Предпочитам маршрута през Сърбия- необходимо ли е нещо допълниелно заради това, че е извън ЕС?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен договор и талон ти трябват и транзитни номера. ;) Жълтите транзитни НЕ стават за Сърбия, защото са и застраховка, която важи само в ЕС. Въпреки това съм минавал с такива номера през сръбско, но почерпих на два пъти. Освен това на Калотина ме караха да пиша манифест, за който дадох 20 кинта. Информацията ми е от преди 2-3 месеца.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер подробна информация , браво на колегата

slus4o©

 

Видях има и някакви оферти на по 80лв но пък прочетох че имало доста ментета и по малко от 90-95 лв за по стари над 5-6 г. коли нямало как да бъдат издавани.

 

Няма такова нещо :) Сивика го регистрирах миналата зима а той е 96-та година,внос Италия... от нета намерих ЕКО за 70лв,звъннах на тела разбрахме се с пича много точно и ясно и на другия ден вече имах ЕКО-таксата с която се регистрирах без проблем :) Според мен тфа дето пишат за фалсхификати и разни такива,убеден съм че има и такива .. но в повечето случаи е просто сплашване с цел "не си купуваи от него а от мен" ;) Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно- трябва да взема червени, но и с жълтите ще се оправя. Изясни ми се картинката. Последно- като стигна Калотина какво трябва да направя? Митница или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналия понеделник вече няма чалъми за екотаксата и цената е 132 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да добавя, да не се излъжете да си купувате еко такса от автокъща или мним търговец-аз така изгорях с 132 лв.Най-добре си я платете при павильоните в КАТ.Иначе документа изглеждаше редовен-с фактура,касов бон,договор,но като го представих в КАТ-бяха категорични,че фирмата издала ми формоляра за платена еко такса не е легитимна и трябваше наново да си платя и то увеличената на 240 лв. еко такса.Сега се жалвам в комисията за защита на потребителя,но не очаквам нищо.Просто пия една студена вода и продължавам напред.

Редактирано от comrade1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня колегата от първия пост - през нотариуса може и без данък за текущата година до март (или април месец беше). Другото допълнение което не видях - купувача плаща в банка малка сума към бюджета на общината в която е регистриран. Мисля че бяха някакви проценти върху сумата на колата.

Редактирано от -Kris-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не видях никъде една подробност спрямо данъците. На бързичко ще ви разкажа моя случай. Преди около седмица си взех сивик 5ген. от начало всичко е 6. До момента в който не отидох в КАТ. Оказа се че продавача е имал запор от данъчното и в тази ситуация няма право да продава нищо което е на негово име ,а нотариусите нямат право да следят за движимо имущество ,така, че преди да купите колата или каквото и да е друго движимо имущество минете през данъчното да проверите за запори от всякакъв вид. За колата беше всичко платено но уви имаше други данъци за плащане и пак не става. Така че проверявайте за да нямате ядове като мен. Дано на никой не се случва. А относно двуседмичния срок за регистрация при такива обстоятелства не важи, 2-те седмици започват да текът когато запора падне ,а той от своя страна след плащането е трябва да отпадне до 2 седмици. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами иди и питай нотариуса защо е заверил сделката след като не са й платени данъците за тази кола. Задължително е да покажат бележките за 3 години назад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Акорд от 4 години. (не е регистриран в данъчно), мога ли да го продам на жената и тогава да го регистрирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не неможеш!Отиваш, регистрираш го /може и без глоба да минеш - според зависи/ , излизат ти данъците за 4г. назад ,плащаш ги и това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.Някой с други мнения?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с други мнения?!

Хващаш един ром... Много беден и глупав ром... Пък може и инвалид... Плащаш му... После намираш хитър нотариус плащаш и на него. Прехвърляте я и толкова... И като теглиш чертата виждаш, че си идва по евтино да си платиш данъците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами иди и питай нотариуса защо е заверил сделката след като не са й платени данъците за тази кола. Задължително е да покажат бележките за 3 години назад.

Не е работата там ,че не са платени данъците. Всичко по колата е платено. Става въпрос за други неща може да е за апартамент и т.н. Запора се слага на всичко което на името на този човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купувача плаща в банка малка сума към бюджета на общината в която е регистриран. Мисля че бяха някакви проценти върху сумата на колата.

Това е местният данък, който явно вече е отпаднал (поне за автомобилите нов внос). Аз моята я регистрирах в данъчното преди няколко седмици (купена през декември от автокъща, но договорът беше между мен и италианския собственик) и не ми взеха допълнителни пари. Изрично ги питах за местен данък - казаха, че няма такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, местния данък. Явно за колите нов внос няма такъв, но за всички останали важи в пълна сила. Проверено преди 10тина дни :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...