Jump to content
paruchev

Дайте съвет за гуми за летния сезон за Honda Cr-v RD1

Recommended Posts

Дайте съвет какви гуми да търся за летния сезон на Хонда Црв 2000-та година. Не мога да се ориентирам какви да взема, гледам имало само шосейни, имало за всякакъв терен, дето май ги водят и всесезонни. Оффроад не карам, ноо предните ми бяха Ласа, при едно ходене до Рупите ми се забиха камъчета и се нацепиха. Зимните ми са Йокохама, размера мисля знаете, че търся да е 205/70/15. Гледах някакъв Гудиер Уранглер ли е какъв е, ама четох, че някакъв потребител бе писал за 25 000 км му намалял значително грайфера. Предлагат ми един Дънлоп Грандтет AT3, но не знам дали си заслужават. Общо взето ми се иска да са здрави гумите да не се нацепят пак при някоя разходка до някой манастир. Споделете опит, ще Ви бъда благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-пресен опит имам с летен Дънлоп. Препоръча ми я познат гумаджия и наистина останах очарован от гумите. Спират добре на мокро, колата е стабилна в завой, не са много шумни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Мога да споделя опита с моите оригинални Континентал произведени в Япония(4Х4 контакт модел). За 25К км можеш да видиш на снимката как изглеждат... :no: Липсват парчета от грайферите. Колега също се оплакваше от Континентал летни за лек автомобил с подобни забележки.  post-24206-0-14947300-1455694728_thumb.jpg

Сега поръчах Нокиан за летни за този сезон( http://www.gumi7.com/bg/tire/129361/NOKIAN-Line+SUV+XL-225-65-R17.html ), понеже зимните са ми такива и съм много доволен.

 

Другото е, че на всички тестове ги дават с положителна оценка, класът им на спиране е А и не на последно място са XL, т.е. усилени, което за пътищата в БГ си е добра екстра.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не те знам по колко ще вземаш тоя Нокиан, но ми се вижда скъп, предлагаха ми го за по 147 лева...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като ти видях гумите, май тотално ще се откажа от немските боклуци и Гудиер четох, че така е станал, чудя се за Йокохама Г012, дават я че има самопочистващи свойства и здрава. Този Нокиан също му се чудя но ми казаха, че ще имам проблеми с нея на терен с малки камачете, просто била чисто шосейна,,,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз рядко излизам по черни пътища. Надявам се да няма проблеми до толкова. Иначе за цената за 17-ки е най-ниската която намерих. Платих ги малко под 200 на бройка. 

 

Скапания Континетал го дават 10% офроуд(четох го на техния сайт), а аз не съм карал и 5% и пак са в това състояние. С удоволствие ще споделя мнения за Нокиана, но това след няколко месеца.

 

Поздрави и успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихи гуми, много тихи гуми :) 68 децибела максимум, другото е без значение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегaтa с Nokian, доколкото рaзбирaм си купил моделa дето го дaвaт зa бусове a не зa джипове щом е XL, кaжи кaк сa че се чудя много нa джиповия вaриaнт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегaтa с Nokian, доколкото рaзбирaм си купил моделa дето го дaвaт зa бусове a не зa джипове щом е XL, кaжи кaк сa че се чудя много нa джиповия вaриaнт

Здравей колега,

 

Въпреки, че са XL, не е бусов вариант. За моя размер 225/65Р17 са XL, за други размери не са ( https://www.nokiantyres.com/summer-tyres/nokian-line-suv/  ).

Интересното е, че и зимните ми пак са XL за моя размер, като моя модел вече не се предлага. Недостатък е, че вероятно са малко по-тежни, но от друга страна при тези дупки по улиците си заслужава.

 

Гумите ги купих съвсем скоро с ДОТ 3715 с идеята следващия месец да ги монтирам. С продавача когато говорих ми казаха че едва ли не месец ще отнеме доставката от Германия, но за около 2 седмици дойдоха. Впечатления няма как да дам за момента. Като децибели не са най-тихите(71), но аз основно държах на класа на спиране, който е А.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм в голямa дилемa , зaщото ми предлaгaт Нокиaн по 147 левa кaто двете сa произведени крaя нa 2014, a другите две нaчaлото нa 2015, другия вaриaнт е Yokohama G012, която е произведенa 2016, но ми кaзaхa че тя е повече гумa зa оффроуд или всякaкъв терен и не знaм кои дa вземa. В Хондa звънях предлaгaт сaмо Yokohamata. Зa техните джипки.... Дaйте съвет кои дa изберa...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още два модела в списъка за мислене - BFGoodrich Urban Terrain i Pirelli Scorpion Verde All Season... ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,искам да ми дадете съвет.Ще купувам АТ гуми и ме интересува мнението ви за следните модели:
- Goodyear Wrangler AT/SA + -136.00 лв
- Hankook RF10 - 120.08 лв
- Matador MP71 Izzarda 4x4 - 141.41 лв
Размера е 205/70/15
Ако имате други предложения около тези пари може да ги споделите.
Експлоатацията ще 70% шосе срещу 30% извън хасфалта. 082.gif
Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж BF Goodrich Urban Terrain, за Гудиера четох, че се износва бързо, аз лично се спрях на Нокиан, който е шосеен модел....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги,искам да ми дадете съвет.Ще купувам АТ гуми и ме интересува мнението ви за следните модели:

- Goodyear Wrangler AT/SA + -136.00 лв

- Hankook RF10 - 120.08 лв

- Matador MP71 Izzarda 4x4 - 141.41 лв

Размера е 205/70/15

Ако имате други предложения около тези пари може да ги споделите.

Експлоатацията ще 70% шосе срещу 30% извън хасфалта. 082.gif

Благодаря предварително.

Матадора са бюджетна гума и не знам, как така ти ги продават по-скъпо от Goodyear.

Според мен Матадора при тези цени трябва веднага да отпадне, от другите 2 ще си доволен, по мое мнение.

 

Много са ти добри цените, това с ДДС ли е ?

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да крайни цени са.Изпратих запитване и ми отговориха с тези цени.

"

Здравейте,

Във Връзка с Ваше запитване относно гума
Марка: Goodyear Wrangler AT/SA
Размер: 205/70R15 Ви информираме, че за съжаление в момента не разполагаме с наличност.
За интересуващия Ви размер предлагаме следните марки:
Марка: Hankook
Модел: RF10
Размер: 205/70R15 96T ;цена: 141.41 лв с ДДС/брой.

Марка: Matador
Модел: MP71 Izzarda 4x4
Размер: 205/70R15 95T ;цена: 120.08 лв с ДДС/брой.
Цените включват 21% търговска отстъпка. Отстъпката не се комбинира с други отстъпки, промоции, корпоративни отстъпки или клубни карти"

Matador-а ги отписах.Остана въпроса кой от другите два варианта.Искаше ми се мнение от някой които вече ги е ползвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята на АТ гумите?.Това 70/30% ако  работиш горски в с. Горно Абланово пак няма да го докараш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята на АТ гумите?.Това 70/30% ако  работиш горски в с. Горно Абланово пак няма да го докараш...

Не е по темата ама Markony какво общо имаш с родното ми село?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята идея е да мога да мина примерно през тази кал:

madara_meeting-16-04-2011-01-moody_road_

без да се притеснявам дали ще трябва да търся трактор да ме вади.

Също така да мина от тук:

DSCF01914_zps1farrt7y.jpg

 

без да има фатални последствия за гумите и т.н.

Същевременно да не се чувствам все едно карам ЮМЗ.Тоест да са сравнително тихи и да не друса като в каруца.

За процентите може и да не съм ги определил точно,но ако държиш ще изчисля с точност часовете извън и на пътя за сезона април-ноември.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gallery_1082_2109_135477.jpgХахах,Честит праздник!

Петрушев....поддържах джипката на горския :)

Доста черни пътища минавам,но %но са малко.

Да вземем тая снимка от оня ден...в далечината би трябвало да се вижда връх Триглав от южния склон.400 км извънградско и 20-на километра по тоя път 5-6%.С най-нежните гуми,които можеш да си представиш.Та мисълта ми беше,че не бих правил компромис с комфорта си на асвалт,колкото и оффроуд да имам.Майсторство е да се откажеш навреме,когато прецениш,че пътя не е за теб.Примерно калта ,показана от теб..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Yokohama Aspec a348 купих ги 2 часа след като купих джипката,която дойде с пирели сотозеро 2които исках да ги запазя за зимата...(отврат зимна гума излезе ,може би е била карана всесезонка).Нова гума-стар дот (2011) ,произведени в Япония,вързаха ми се по 100лв бройката (215/60/16). Tиха,стабилна на дъжд и на сухо шосейна гума.Указано  е че е 72 дб,колкото и сотозеро2,но са по тихи.Офроуд не съм карал,като изключа карането през нивите около Арапя.,За 15к км  не са се износили видимо,но пък са си все още меки.Не съжалявам за избора ,не че имах кой знае какви опции тогава :rolleyes:

Редактирано от chy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник!!!

На два.три пъти миналата година ми се наложи да мина по пътища почти само със скали,по-зле от този на втората ми снимка.Бях със летни гуми на 100 години и си минах почти без проблем(два-три пъти диагонали ).въпроса е че сега трябва да взема нови гуми и не искам да ги прецакам на някое такова е*ано място.За Гудиър пише че са подсилени и с по-малка вероятност от срязване,а и са доказала се марка.Ето какво представяне,може би вярно:

 
Wrangler AT/SA
Новата Wrangler AT/SA от Goodyear с технологията SilentArmor ви позволява да шофирате надеждно по неравни пътища благодарение на издръжливостта на двата слоя, изработени с DuPontTMKevlar®, материал, който е по-здрав от стомана, и DurawallTM, която увеличава устойчивостта на стените на гумата.
Насладете се на комфортно, безшумно пътуване, осигурено от слоевете, изработени от DuPontTMKevlar®, който помага за абсорбиране на шума от пътя.
С Wrangler AT/SA вие просто отивате където поискате при всякакви пътни условия.
 
Ключови предимства:
  • Подобрява устойчивостта на гумата срещу пробиване на грайфера
  • Намалява шума за по-комфортно и безшумно пътуване
  • Подобрява устойчивостта на гумата срещу срязване на стените
  • Безшумно и комфортно пътуване
  • Подобрено офроуд сцепление в кал
  • По-добро сцепление на мокър път
  • Оптимизирани сцепление на мокър път и пробег с отлична управляемост при офроуд шофиране
  • Благоприятна за околната среда

Според написаното би трябвало и да са сравнително безшумни и комфортни за каране,все пак и на мен не ми се прави прекалено голям компромис с тези качества.Ханкок пък имали самопочистваща функция:

 

Tyres Hankook Dynapro ATm RF10

Висококачествена агресивна гума за всякакъв терен за пикапи, ванове и SUV автомобили. Съвременния дизайн на протектора и страницата подчертават стила на Вашия автомобил. Разработена за най-мощните джипове, DYNAPRO ATm предлага добро сцепление и ускорение при всякакви пътни условия.

Значими характеристики на гумите
  • Вълнообразни дълбоки прорези и канали по протектора на гумата

  • Каналите в рамото на гумите под ъгъл 
  • Диференцирани странични канали
  • По-широк и здрав протектора
  • По-широка работна повърхнина (7-8% увеличение спрямо подобни гуми)
Ключови предимства на гумите
  • Засилено сцепление на мокро и Off-роуд сцепление

  • "Самопочистваща функция" чрез изхвърляне на калта навън от гумата

  • Прецизно и стабилно поведение на гумата в завоите

  • Отлична устойчивост на срязвания и наранявания

  • Удължаване живота на гумта, без да се принасят в жертват качеството на управление на мокро и на сняг

  • Отлично сцепление и ускорение при всички пътни условия удължен живот на протектора

Hankook-Dynapro-ATm-RF10-Design-Feature-

И за тях са написали че са безшумни и подсилени против срязване.

Утре ми предстой преминаване през разни горски пътеки и ще кача снимки и видео.Дано само не прецакам зимните гуми че им е втори сезон.Те са Hankook Winter Icept rs и съм много доволен.

Hankook по ме блазнят като че ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Аз съм с въпросния Гудиар от есента.  http://www.goodyear.eu/bg_bg/tires/4x4/wrangler-at-sa/  Никакви проблеми в сняг,кал и шосе,по скали не съм карал.Купих ги за 130лв с намалението от Примекс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,благодаря за мнението.А с шума как е положението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с въпрос към колегата Slavias:

Тези гуми повишиха ли ти осезаемо разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Учудващо тихи са.Преди тях бях с Мишелин Латитюд те бяха значително по-шумни.Не съм усетил разлика в разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не се лъжете с Toyo - не спират, не тръгват и въобще докато не прелетяха в коша си мислех, че колата не става за нищо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех Goodyear Wrangler AT/SA + .Не са по-шумни от зимните ми Hankook Icept RS,даже като че ли са по-тихи.Има леки вибрации около 120-130км/ч.Остава да видя как е разхода,износването и поведението им в кал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък взех Nokian Line Suv :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък взех Nokian Line Suv :)

Какви са ти впечатленията колега? :)

Аз съм със същия модел отскоро и много ми допадат. Като ги сравнявам с оригиналните Континентал тези много повече ми допадат. За момента нямам никакво впечатление за спиране на мокро(не е валяло), но ако се вярва на класа на спиране на мокро А, не би трябвало и там да не са добре.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами спирането е много добро, изключително безшумни са, пробвах ги и на дъждовно време, като подчертавам, че валеше добре, ако някой е минавал по пътя Плевен - Червен бряг, там има едни хубави завои с коловози, които бяха пълни с вода, от там при дъждовно време минах със около 100 км, като съвсем леко усетих аквапланинг, В youtube има едно интересно клипче, където един джип минава през изкуствен бордюр с Нокиана и гумите не се спукаха, като през същия бордюр минаха с Континентал и се спукаха странично.... доволен съм, разхода на гориво ми падна с 1 литър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце и 2крака за Нокиана. Днес почвам втори сезон с тях. В началото докато им падне повърхностният слой не бе добре , но после ..... нямам думи. Зимните също. Днес ги смъкнах 2 зими вече никви грижи освен една видия ама..... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнат каките по къси полички се сменят гумите товарищ :)

В клипа има уловка.Първите гуми са с една идея по-твърди и не прищипват борда към джантата....

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде глупости... как ги измери на око колко са твърди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я карам с Continental всесезонни. Добре се държат на дъжд, други наблюдения още нямам нова ми е, все пак те имат голям избор от модели. Но колегата по-горе е дал пример. За сега при мен няма парчета дот 2013 са.

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update за Nokian Line SUV.

След ходене на море, планина и няколко проливни дъжда мога само суперлативи да използвам за модела. Много добра гума и доста безшумна. За разлика в разхода сравнено със зимните не мога да коментирам, защото и сезоните освен гумите са различни.

Доволен съм от избора и сега пак бих се спрял на същите. За каналите има нещо вярно, че лесно влизат камъчета, но честно казано и бързо се разкарват след това.

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...