Jump to content
Uberpsy

Проблем с волана

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От 3 месеца съм горд собственик на Civic 2,2 i-CTDi, декември 2006, и съм напълно доволен от колата.

Вчера обаче волана почна да помръдва при пълен завой, все едно има празен ход, но реално няма. Проблема се вижда най-добре когато колата не работи, самия волан има ход 1-1,5 цм и усещането е че като ли е разхлабен в самия волан (при върха) точно зад air bag-a. 

Забелязвам също че волана е от EX версия (с бутони за поемане на обаждане) въпреки че колата е спорт изпълнение. Предполагам че проблема идва от там и по някакав начин волана се е рахлабил, че се клати по точно такъв начин. При каране на по голями скорости това не се усеща но за мен е дразнещо да когато тръгна да завивам волана първо прескача 1цм от хода който прави и след това завива. Някой да е имал подобен проблем?

 

Иначе колата е перфектна, не забелязвам никакви проблеми за които съм чел, на 185000км е не харчи грам масло от както я карам (4000 изминати км). Това е първата ми Хонда и съм абсолютно влюбен в нея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш все едно презкача зъб от шлиците, което ми се струва много странно. Иди на майстор да я види да не вземе да превърти и да останеш без волан.

 

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решен е проблема. Махнах air bag-a на волана и централния болт беше разхлабен. Притегнах го и сега е ок. Не знам как е успял да се разхлаби но ако отново се случи ще му сложа врязваща се шайба.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, въпреки че отпред по нищо не може да се каже че е удряна. Волана определено е сменян, има бутончета от лявата страна, за гласова команда и приемане на обаждания (нямам блутут и навигация) Това ме наведе да огледам внимателно, така и не открих следи от удар. А пък и волана си е готин със бутончетата, без значение че не всичките се използват :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се слага "врязваща се шайба" или зегерка, слага се една шайба с едно перо което се изкривява така че гайката да не се развива. Направи си го да си сигурен че няма пак да се развие.

Едно време свалях волана на едно кола и даже без гайката нямаше вадене, трябваше със скоба да се натегне, твоето явно не си е било стегнато.

 

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от AdDiCtEd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ще ползвам темата ,за да не пускам нова.

Дъщеря ми е собственик на Honda Civic 2.2 ctdi 2007.Този автомобил не се спира,постоянно е в двежение.До преди два дена .Времето истина и започнаха проблеми.След запалване светна EPS и волана стана твърд.електро усилвателя се изключи.След 1 час я запалихме без проблем ,всичко ОК.На следващия де отново,но докато беше светнал индикатора за ESP започна да премигва и таблото с инструментите.Беше купен нов акумолатор.Но проблема го има пак.Днеска ми се обади дъщерята и ми каза ,че това се оправя след като спрат вентилатора на парното.Като го включат започва пак проблема.Утре ще отида да проверя .Някъкви идеи????Благодаря предварителн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи “вентилатора на парното”? Простете за въпроса, но това значи ли изключвана на вентилация купе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вентилатора  на купето. С климатик или без, няма значение. На бутона за регулиране има опция On/Off. От там , като се изключи и системата си заработва нормално.

Общите ,,Минуси" на опроводяването в блока на бушоните в моторнея отсек ли са или има и в купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са предпазителите под капак и купе за дизел. Според мен са при двигателя.

28332CF5-F1F4-41DA-908B-2AB7F7F9448E.png

3743B4AE-B8FD-4BA9-B219-7D46D128A7C4.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Знам ,че проблемът ми  не отговаря на тази тема но ще напиша как го реших.

АЛТЕРНАТОР-зарежда ,но ненормално.По точно не държи около 14 в.Поради тази причина напрежението на батерията пада от по голяма консумация -например като тази на мотора на усилвателя на волана.При включването му то пада на 11 в и по ниско.Електрониката ,започва да се бъгва и готово.

Решение-НОВ алтернатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1/18/2018 at 21:56, Stan4ev написа:

Това е вентилатора  на купето. С климатик или без, няма значение. На бутона за регулиране има опция On/Off. От там , като се изключи и системата си заработва нормално.

Общите ,,Минуси" на опроводяването в блока на бушоните в моторнея отсек ли са или има и в купето?

Има си минуси и в купето. По обяснението може нещо бодито да не е наред. Макар че не ми се вярва. Някой да пусне една дигностика и да се гледа на живи данни . 

Редактирано от docev
Дума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...