Jump to content
sand0

Honda оригинални масла.

Recommended Posts

Интересно ми е ако 5W-30 Хонда беше 15-20лв на литър, бихте ли го предпочели пред мобил, кастрол.. и така на татък? А масло за ръчни скорости? Каква би била поносима цена за оригинално Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е ако 5W-30 Хонда беше 15-20лв на литър, бихте ли го предпочели пред мобил, кастрол.. и така на татък? А масло за ръчни скорости? Каква би била поносима цена за оригинално Хонда?

Около 15 лв. и малко отгоре е доста добра цена за оригинално масло на Хонда и естествено ще бъде предпочетено от много хора.Но остава въпроса със произхода на маслото, че нали се сещаш хората в БГ вече трудно се доверяват.За ръчни скорости маслото (MTF) всичко под 20 лв. е поносима цена.Давай оферти да видим !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално масло "Хонда" ми е много относително понятие. В смисъл, не е като да е някоя част, която да са произвели в завода в Сузука примерно. Предполагам, че им го брандират в завода на някой реномиран производител и от там става "Хонда".

 

Лично аз от 7-8 години ползвам "оригинален" американски Кастрол и съм доволен. Доколкото и "доволен" от масло е относително понятие :honda:

 

Но да кажем, че на подобна цена (~ 15лв/литър) бих бил склонен да слагам и от оригиналното ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взимам хонда масло от бултрако на двайсетина лв литъра и съм страшно ама страшно доволен от него! Нито гори, нито нищо. Нямам представа до колко е оригинално, важното е, че върши перфектна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купувам маслото от Бултрако - 0W20, на 17 лева/литъра и съм доволен. Странното е, че не прадлагат 5W20 и не могат дори да го доставят..... Ако няма в Бултрако, ще си внеса качествено масло от САЩ, никога няма да сложа от бъркочите, които се предлагат масово в България :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил какво слагат на S2000 , това което ще устиска там ще е с достатъчно качество и за моята кола :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купувам маслото от Бултрако - 0W20, на 17 лева/литъра и съм доволен. Странното е, че не прадлагат 5W20 и не могат дори да го доставят..... Ако няма в Бултрако, ще си внеса качествено масло от САЩ, никога няма да сложа от бъркочите, които се предлагат масово в България :honda:

Химия по въздух е сложна работа,не че не го знаеш де;)Между другото има доста читави масла и в БГ.Относно темата....каква е целта й-правите проучване на базата на което ще ценообразувате ли?Аз искам ОЕ масло за 5лв :) В Бултрако МТФ-а до скоро май беше 18лв/литъра.Само дето вече клатят ако не си го смениш при тях и го продават по-дебело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега nsx сигурен ли си , че си купуваш маслото от Бултрако за 17 лв/литъра и е 0-20 ? Ако е така искам и на мен да вземеш :)

А относно темата - винаги предпочитам да карам с масло от Хонда , но както се сещаш повече от половината Хонди са масларки и масла пълна синтетика или полу излизат дооста скъпичко :) но ако 20 годишната ми хонда е след основен ремонт бих си налял пълна синтетика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега nsx сигурен ли си , че си купуваш маслото от Бултрако за 17 лв/литъра и е 0-20 ? Ако е така искам и на мен да вземеш :)

А относно темата - винаги предпочитам да карам с масло от Хонда , но както се сещаш повече от половината Хонди са масларки и масла пълна синтетика или полу излизат дооста скъпичко :D но ако 20 годишната ми хонда е след основен ремонт бих си налял пълна синтетика ;)

Тино, от Бултако си го купувам от Весела Мицева (отдел резервни части в Бултрако), в разфасовки по 1 литър. Ще ти взема, нямаш проблеми :)))) освен от 2 месеца да има голяма промяна в цената...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Химия по въздух е сложна работа,не че не го знаеш де:)Между другото има доста читави масла и в БГ.Относно темата....каква е целта й-правите проучване на базата на което ще ценообразувате ли?Аз искам ОЕ масло за 5лв :) В Бултрако МТФ-а до скоро май беше 18лв/литъра.Само дето вече клатят ако не си го смениш при тях и го продават по-дебело.Иво, съгласен съм, че в България има и по-читави масла, но рискът да попаднеш на менте е голям и според мен не си струва да играеш на руска ролетка - ще правя ли скоро основен ремонт или не. Като си го взема от Бултрако, поне съм малко по-спокоен.И аз си мисля,че тази тема е по-скоро проучване каква е пределната цена, която бихме заплатили за "хонда" масло...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега nsx сигурен ли си , че си купуваш маслото от Бултрако за 17 лв/литъра и е 0-20 ? Ако е така искам и на мен да вземеш ;)

А относно темата - винаги предпочитам да карам с масло от Хонда , но както се сещаш повече от половината Хонди са масларки и масла пълна синтетика или полу излизат дооста скъпичко ;) но ако 20 годишната ми хонда е след основен ремонт бих си налял пълна синтетика ;)

Тино, от Бултако си го купувам от Весела Мицева (отдел резервни части в Бултрако), в разфасовки по 1 литър. Ще ти взема, нямаш проблеми :)))) освен от 2 месеца да има голяма промяна в цената...

 

Хаха,Веслка е готина мацка,да й пратиш много поздрави:)

Ако го купувам от нея мога с кеф да дам и повече от 18 кинта на литър за МТФ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото съм сменял масло в Бултрако и си беше на цена 28лв за 5в40, в магазин Самурай е на същата цена.17 лв за 0в30 си е направо оферта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз незнам какви са критерийте на всеки за "добро масло".Колата си я карам с Total полусинтетика вече два пъти сменям същото масло защото съм доволен от него за 10000 км. не ми е пипнало и грам пък не е и като да съм я жалил много.Питах един приятел с какво си кара хондата и той тогава ми каза че е доволен от тотала.Лошото е че в БГ никога почти не знаеш какво си купуваш било то масло,части или ядене.Предишната кола си я карах със Mobil 15W40 и от него също съм доволен,и двете са за около 15-17лв литъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не са оригнални масла, но досега, от когато имам Civic-a, в двигателя D14А4 слагам Motul 6100 10W40 или Yacco VX 500. Само мога да ги препоръчам продуктите на тази фирми.

Редактирано от tojaga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано мен ме е страх да сложа това, което продават Бултрако на 11 годишната ми бангия, затова си я карам с Motul 10W40 полусинтетика и нямам никакви забележки. Цената на Мотула е ~20лв/литъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не са оригнални масла, но досега, от когато имам Civic-a, в двигателя D14А4 слагам Motul 6100 10W40 или Yacco VX 500. Само мога да ги препоръчам продуктите на тази фирми.

Moга да ти кажа че точно Yacco са най-оригиналното масло - цитат от сайта им: "Маслата на световните рекорди YACCO се предлагат в 41 страни по света и се произвеждат единствено във Франция"а нека който иска да спори да отвори и да прочете на официалният им сайт какво пише за тях, и да се замисли дали неговата марка предлага това...http://www.yacco-bulgaria.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NSX/S2000 ги дават от ХОНДА 5W-40. Само тези два модела са с него.Всичко друго е 5W-30 5W-20 0W-20Като в Япония само 5W-40 е синтетика. Другите са минерални.В Бултрако цените са:HFE-20 0W-20 21лв Synthetic TechnologyHFE-C2 0W-30 35лв Fully SyntheticHFS 5W-40 33лв Synthetic TechnologyHS 10W-40 23лв Synthetic TechnologyВ Карада: http://www.honda-varna.com/service/componentsmm.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм никак не са лоши тези цени.Остава въпроса колко е истинско това масло и дали не се бутилира в някой гараж както почти всичко в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не се произвежда и бутилира в гараж, а най-вероятно от някоя френска компания като Total...Не казвам, че маслата Elf/Total са лоши, но като че ли Motul повече ми допада на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ще има ли реална оферта за масла?П.П. Още си чакам ATF-a :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам такова питане. Кой произвежда маслото с етикет "Хонда"? Защото в ТМ ауто официалния сервиз на тойота в момента сипват масло "Хаволин" което е на Тексако ойл, същите притежават над 30% от "Приста ойл" Русе. След кратко разследване се оказа, че на новите тойоти които са в гаранция им сипват НАШЕНСКО масло! Така че мисля че по-добрия вариант е да купиш масло с етикет на самия производител от официален представител или доверен човек, отколкото "някакво" масло с етикет ХОНДА.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXXON/MOBIL поне в САЩАха ще има АТФ.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе наливно ли е никакво доверие!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе наливно ли е никакво доверие!

Така е :) Само на кубчета :P Никакво наливно :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако оригиналното масло на Хонда имаше парт номер и ми идваше в бутилка с бандерол, както е всяко друго марково масло, тогава нямаше да помириша ни Кастрол, ни Мотул, ни друго масло...Ще знам, че завода го е тествал за тоя мотор и това с което е правил тестовете е в бутилката. А в ония варели по 150-250 литра, кфо има не се знае (аз поне незнам), тия в сервиза там също незнаят - бира ли е, олио ли е, масло ли е...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми че те така си идват бе колега.Кое наричаш бандерол в случая?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между наливното масло и бутилираното е, че едното е в опаковка от 200литра , а другото е в опаковка от 1 литър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да кажеш , че това от 200 литра не можеш да му имаш доверие :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има масла на тази цена, естествено, че ще си слагам.В момента карам с Мотул двигателно, MTF и ATF-Z оригинални за скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между наливното масло и бутилираното е, че едното е в опаковка от 200литра , а другото е в опаковка от 1 литър.

 

Към колегата Sand0,

 

ZERO е доконкретизирал това за което говоря и за което ме питаш, като е подчертал много правилно с други думи казаното от мен, за да бъде по разбираемо. Бутилирано масло за мен е в разфасовка 1-5л. с бандерол за качество и произход, която мога да закупя и разкапсоловам сам! Масло във варел от 200 литра, дали е имало бандерол, дали е масло и дали от Хонда, мога само да гадая! Това е като в заведение да не ми дадът да си отворя скоча сам или пред мене, а да ми донесът просто пълна чаша! Като ми го сипят отзад и ми донесат чашата, какво има вътре мога само да прогнозирам, с тая разлика че там мога да опитам 15 годишното уиски дали е това което съм поръчал, а при маслото няма как! Колегата ZERO ти е отговорил на един ред, за разликата между наливно и бутилирано (в бутилка/шише).

 

Поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета.Нали съм постнал цените на БУЛТРАКО. Да виждаш цени а 200литра???ЕДНОлитрови са. ОРИГИНАНИ с парт номера.Въпроса е че са малко скъпички :lol:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода е че най-колегиално трябва да свалиш цените :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По официални данни маслото на Хонда което се продава в Европа,Япония и почти целия свят,е на фирма "ENEOS-NIPPON OIL"ENEOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sand0 Преди години когато още минавах през Бултрако и преди да го намразя, нямаше бутилирано масло, а само на варели.

 

MIYAMOTO

На това масло знае ли се страната производител на Европа, английско ли е? Или е Белгийско лайно ....

Редактирано от Petar Petrov
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ENEOS-NIPPON се води едно от най добрите Японски масла.Exxon/Mobil пък е щатското масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sand0, не мога да ти пратя лично и затова ще оцапам малко темата. Кажи нещо повече за маслото за което говорихме, че започвам да издишам финансово, а празниците идват :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По официални данни маслото на Хонда което се продава в Европа,Япония и почти целия свят,е на фирма "ENEOS-NIPPON OIL"

ENEOS

 

75W90 на "ENEOS MT Fluid" нещо не се връзва!

П.П. От тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sCoff Хонда пуснаха заместител на ATF-Z1 такак нареченото ATF DW-1 което е пълна синтетика и се държи много по добре на ниски температури.След 2 месеца ще е тук. Ако не си на зор изчакай.Също така днеска получих от новото масло на хонда пълна-синтетика и полу-синтетика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор. Успях да ти пратя лично. Други флуиди предлагаш ли?

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Покрива GF-4 стандарта.

25лв

 

Публикувано изображение

Покрива GF-5 стандарта.

20лв

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...