Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. Ако е до моя разход, то няма никакви усилия и цели, просто пишем разхода. По магистралата си карам в горната граница, естествено. Знам колко се нервят тираджийте, когато настигнат някой заспал и трябва да изпреварват. След това до Стражица си е 40-60-90. Тя колата си е фабрично кръстена Икономик, Vtec-E /economy/, не че аз искам да я наричам така. Това и е разхода и по "книга"- Разход на гориво - градско7.7 Литра/100 км Разход на гориво - извънградско5.2 Литра/100 км Разход на гориво - комбинирано6.5 Литра/100 км. Тегло 1065 кг. И, ако ми е до спестяване на пари нямаше да я карам от толкова години на бензин.
  3. Днес
  4. Кой, каквото ще да ти говори, винаги става въпрос за пари! И затова със сивика с компресор имах газ, кеф ти скорост, кеф ти икономия! Сега с хибрида също, правя си две три минути яко каране и го пускам ЕКО, по-леко!
  5. Преценете точно кокво ще правите писъл сйм по горе,може ремонт на глава само,при което се сменят леглата на клапаните и така те могат да се регулират. Основния е по-сложен и по-скъп,и там трябва не случаен майстор,защото после се влиза в голям филм. Ако разхода на масло на двигателя е поносим направете ремонт глава,там тя се сваля и праща на фирма коато се занимава само с това и няма голям риск от оцапване на положението. п.п Чистен ли е дросело и (стъпкавото моторче) IACV клапана.
  6. Колеги, за периода на текущата поръчка, ще можете да се възползвате от 10% намаление от цената в онлайн каталога с текущи наличности, за следните продукти: AMSOIL SIGNATURE SERIES 5W-30 AMSOIL XL 5W-30 CASTROL EDGE PROFESSIONAL H C2 0W-30 HONDA MOTUL 8100 ECO-CLEAN 0W-30 SHELL HELIX ULTRA 5W-40 За да се възползвате от промоцията, трябва да регистрирате поръчка през онлайн каталога (https://obshtiporachki.online) и да напишете номера на поръчката си като коментар в текущата тема. При покупка на комплект филтри, заедно с някое от изброените масла, ще получите допълнително 5% отстъпка от цената на маслото.
  7. Ее, това е дизел - остава и да харчи колкото бензинка. Има 2 направления в икономичното шофиране - от любопитство и смиреност, или за пари. А щом е за пари, се гледат не просто литрите гориво, а и цената на литър нафта / бензин / газ. Всеки си има мотивите: Дали ще си прави кефа с каране, или ще милимунди, а повечето шофираме между 2-те крайности и без издевателства.
  8. Здравейте, Нова поръчка от ATO24.de - до 22:00 часа на 24-ти април! ВАЖНО! Сумата на продуктите от поръчката се прясмята по курс 2.15. За всяка поръчка ще бъде издавана фактура - на физическо или юридическо лице. За да се включите в поръчката, моля да напишете отговор в темата, като копирате посочение по-надолу "Шаблон за поръчка" и попълните информацията за всеки от редовете. Вариантите за плащания са следните - Чрез наложен платеж (валидно само при получаване на поръчката чрез доставка с куриер) Чрез банков превод (можете да направите безплатен банков превод от REVOLUT към посочената сметка в ОББ) Банкови плащания ще се приемат само на следната сметка - МАВЕРИК МОТОРСПОРТ ООД BG76UBBS80021039264650 BIC: UBBSBGSF ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Моля пишете само псевдонима си от форума, като основание за плащането. Моля не превеждайте пари в чужда валута или от чуждестранни банкови сметки. Доставката от Германия отнема от 1 до 2 седмици, изключаейки периодите, когато има празници и неработни дни. След като пристигнат маслата, вариантите за получаване на поръчките са следните - Лично предаване в София, кв. Манастирски ливади - тъй като през деня съм на работа, ще може да получите нещата си в кв. Манастирски ливади след 19:30 часа в работните дни, след предварителна уговорка Доставка чрез куриерска фирма за доставката са необходими следните данни, които моля да изпратите на лично съобщение или по Viber: две имена, телефонен номер и офис на куриер или адрес Шаблон с примерна поръчка: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSO SAE 0W-30 1x5L + 2х1L Линк: https://ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html Вид и количество: HONDA MANUAL TRANSMISSION FLUID 0.946 L 2x0.946L Стойност на поръчката: (63.95 + 2*15.49 + 2*13.95)*2.15 = ... лв Начин на плащане: - Чрез наложен платеж (само при получаване с куриер) - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади (трябва да се плати по банков път) - Доставка чрез куриерска фирма Клубни поставки: Да/Не, 1/2 комплекта С поръчката си можете да закупите и новите клубни поставки за номера. Подложките са изработени от полистирол и разполагат с държачи на регистрационния номер от двете страни. Печатът е комбинация между ситопечат в двата края, и дигитален печат в средата, за да може да се визуализира преливащия ефект между бялото и черното. Дизайнът им е максимално изчистен откъм цветове и оформление, за да се вписват върху какъвто и да било цвят кола. Цена за комплект от 2 (две) подложки: 12лв. Телефон/Viber за връзка: O8946393O2 - Атанас Заедно с общите поръчки, вече има и онлайн каталог за поръчка на масла, които са в текуща наличност. Всички масла от текущата наличност идват само и единствено от ato24.de. Разгледайте наличностите в линка по-надолу, където директно може да направите поръчка. Маслата, които поръчате от каталога, ще може да вземете лично веднага (след предварителна уговорка) в кв. Манастирски ливади или да изпратя по куриер, в рамките на 1-2 работни дни. По този начин получавате значително ускорена доставка спрямо общите поръчки, като за сметка на това цената в каталога също може да бъде малко по-висока. Линк към онлайн каталог: https://obshtiporachki.online/ С радост съобщавам, че продуктите на PETRO-CANADA са отново в наличност и ще могат да се поръчват от obshtiporachki.online . Отделени са от текущите ATO24 наличности, можете да ги разгледате чрез този линк - https://obshtiporachki.online/?pa_proizvoditel=petro-canada или чрез бутона горе в ляво на страницата.
  9. Да ви кажа честно, без да омаловажавам усилията за икономия или да ви поучавам!!!, но не ви разбирам целите и мотивите да прекарвате, поне за мен, излишно време по пътищата. Търново - Истанбул - Търново, с максимално разрешена скорост на всички места, а на някои и над, със 70-80 км. в самия Цариград, и едни десетина километра там първа втора, един час на границата без да се гаси, климатик без да бъде спиран, колата на пълно-пълно показа 5,6 на 100. Какво повече да искам?
  10. Здравейте, пак ми се възвърна проблема с гасненето на колата сутрин, след като прехвърли на газ и като реша да тръгвам и оборотите падат и гасне и така, докато не повърви повечко да си загрее на място, на бензин е по-добре положението сутрин. Май е време пак да пробвам реглаж, макар че ми казаха и двамата майстори, че следващия път ще е за ремонт и може би е дошъл момента за основен ремонт на двигателя, но да пробвам пак с реглаж на клапаните. Иначе като оставям колата под наклон, предната част да сочи нагоре и скоростите не държат и трябва задължително с ръчна, а с предните коли на същите наклони изобщо не съм имала проблем, но с тази тръгвам назад, не съм пробвала, ако предната част е надолу по наклона, та, мисълта ми, това свързано ли е пак с двигателя и тези сегменти за които по-горе в темата някой ми беше писал, че като правя ремонт основен, да сменя и сегментите? Отивам днес да си запазя час за смяна на масло, филтри и реглаж на клапаните.
  11. Вчера
  12. Поръчката е направена! Ще пиша отново, когато пристигне.
  13. Не съм запознат дали стават за твоята конфигурация. Бих ти препоръчал да отправиш запитване към продавачите в Алиекспрес дали имат модел радио 12,3 инча който да пасва на Honda Accord 8, година х, европейска версия, БЕЗ премиум аудио и задължително снимка на таблото където ясно се вижда, че колата няма премиум аудио. Също така, бих ти препоръчал да попиташ в руския форум, там има добре запознати хора https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1036051
  14. Моята е най-постната без навигация и без премиум аудио.
  15. Акорда има 3 нива на аудио оборудване, кое е твоето? - Без премиум саунт - С премиум саунт без навигация - Премиум саунт с навигация? Аз съм с премиум саунт без навигация и закупих радиото от до някъде известен продавач, а именно prelingcar. Има по-евтини варианти, има и по-скъпи, всеки си избира. ВАРИАНТ 1: https://es.aliexpress.com/item/1005003396537467.html - Ето това е конкретния модел, 6GB RAM 126GB вътрешна памет с процесор E-7862 Крайната цена би трябвало да е около 400€ без добавени купони. Ако добавиш купони сигурно ще падне поне с 50€. В пакета имаше задна камера, но аз закупих друга , която ми допадаше повече и по спомен има по-висока резолюция. ВАРИАНТ 2: https://es.aliexpress.com/item/1005004866356262.html - Един приятел монтира ето тази, модел с 8GB RAM и 128gb вътрешна памет, не съм сигурен дали процесора е същият. Разлика имаше в пластмасата, която се поставя на таблото и също така се закача самия екран, доста смотана сглобка като цяло, трябваше да използваме свински опашки, но един път като се монтира няма да има главоболия. Цената е около 100€ по-малко.
  16. Моят икономик продължава да "кърти мивки". Разхода на два "трипа" и смесеният от тях. По-малкият е Перник- Стражица и обратно.
  17. Супер колега, много благодаря за изчерпателната информация. Ако може дадеш и линк в алито точно коя мултимедия си закупил. Камерата в комплект с мултимедията ли беше или си закупил друга камера?
  18. Нямам проблеми, нито с полиция, нито с околните. Габарита свети малко по-силно. Няма грижи. Ръчно си ги пускам. За да не съм офф, мисля че съвременните фарове не харчат много. По-скоро климатик, електроника, камери, музика и т.н. дърпат яко. И мудният автомат дига разхода с 2/100! Това е ! До 80% от преразхода е от автомата и 1700kg.
  19. Аз сменявах кондензатора скоро, не съм свалял бронята. Не мисля, че е трудно да се работи без да се свали бронята.
  20. Може да имаш проблеми! До колкото съм разбрал, вечер дневните не трябва да светят заедно с фаровете. А как оставяш, колата на габарити вечерта ако ти се наложи? Как ги пускаш габаритите/дневните/, пак ръчно ли?
  21. "Спиралата" се слага в дъното на дистанционната втулка, разбира се ти трябва втулка продават ги по 10 12 лв, а може и стругар да ти я направи. Та спиралата се слага в дъното на втулката, и около 5 см от телта се промушва през малката дупчица на втулката, за да може да излезе в катализатора. Става въпрос за втора сонда, която е по средата на катализатора, поне при мен е там. Медните телчета са най-обикновени оголени медни телове от стар кабел, които съм увил хубаво на ръка, за да не се разплитат. Навива се като охлювче и 5 см се оставят да стърчат в катализатора . А дали ще изгорят, вероятно в някой момент и това може да се получи, но медна тел, колкото искаш :)))).
  22. darius

    Виц на деня

    Двама IT си говорят: - Компютърът измести весникът! - Да, бе, да, с вестник можеш ли да убиеш муха?
  23. На моята на габаритите съм сложил по-силен лед, също върши работа и е като фабрични дневни светлини.
  24. Последните три комплекта се намират при Наско @Ronin7. Можете да ги вземете с поръчка на масло.
  25. Тази спирала къде я слагаш? Ако е в дистанционна втулка, на коя сонда (преди или след катализатора)? Какво представляват тези медни телчета и няма ли да изгорят от високата температура?
  26. Хората, които казват истината и показват истинските си чувства, не са слаби, глупави, или наивни. Те са достатъчно силни, за да нямат нужда от маска. Хаттори Масари
  27. Здравейте Другари Спора е какво се налива в заден диференциал на Honda Legend- при мен е сложено DPS-F. При поръчка (не от мен) на масло за задния диференциал от Бултрако е продадено точно такова масло- DPS-F, което в последствие го взех аз. Дали е правилното масло аз не твърдя- DPS-F е диференциално масло... Поздрави
  28. Всяко нещо има милимунда значение, но "капка по капка - вир става".
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...