Jump to content
stivenj

Смяна на крушки на предни фарове на jazz

Recommended Posts

Здравейте колеги , някой може ли да сподели лесен и бърз начин за смяна на крушките на предните фарове на джаз,погледнах пластмасата под калника , но не видях място , което да се разглоби за да се сменят от там.Как може да създадат такава хубава кола японците а да не помислят за това.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от там се сменят, колега. Подкалника е на щипки. Въртиш пълен ляв/десен да си освободиш повече място, откопчаваш щипките, бъркаш и вадиш/слагаш старата/новата крушка. Да, неудобно е, и на сляпо, но е за предпочитане пред разглабяне на фара. Този филм не ти го препоръчвам. По-подробно описание на процедурата има в стари теми за Jazz, разтърси се по-подробно. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се начупят тези пластмаси под калника и да се вкарам във филм.Все пак са остарели с времето .Търсих из старите теми нещо  по тази тема , но не намерих, не се отказвам обаче , ще търся вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето на фара е в пъти по-лесния и удобен начин отколкото през подкалника. Мястото оставено особено за левия фар е изключително малко и само дребна японска ръчичка би успяла да бръкне оттам. След половин часова борба през подкалника, накрая разкачих бронята от единия край и свалих целия фар. Държи се на три винта и цялата процедура с откачането на бронята, свалянето на фара, подмяната на крушката и сглобяването на всичко обратно отнема не повече от 10мин. Така че колега ако искаш да си с изподрани ръце и да благославяш всички японски иженерчета действаш през подкалника. Ако пък искаш да полееш новата крушка с една биричка след 10мин. човъркня, варианта с фара е твоя. ;)

:beer: :beer: :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно видео, колега, ти сам ще си прецениш кой вариант за смяна е по-удобен за теб. На мен ми коства общо 10 минути и за двата фара.

 

http://www.youtube.com/watch?v=QPtFlkqGn8Q&feature=player_embedded

Редактирано от vanax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се начупят тези пластмаси под калника и да се вкарам във филм.Все пак са остарели с времето .Търсих из старите теми нещо  по тази тема , но не намерих, не се отказвам обаче , ще търся вариант.

 

 

Стареят и се чупят да. 

Лявата ми е здрава след 3-4 пъти бъркане под нея (смяна на крушка, вадене на сигнален кабел за дневни светлини ...). Тази на десния ми подкалник се пукна в единия край още при първото огъване. Да не говорим, че и щипките се прецакват. Така че, макар и да е правилният начин  за смяна на крушки, хич не е удачен. ;)

 

Сега си търся друга кора, ама нъцки ...

Купих една нова (неоригинална), която се пукна още докато я носих от магазина до вкъщи. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Няма ли да се начупят тези пластмаси под калника и да се вкарам във филм.Все пак са остарели с времето .Търсих из старите теми нещо  по тази тема , но не намерих, не се отказвам обаче , ще търся вариант.

 

 

Стареят и се чупят да. 

Лявата ми е здрава след 3-4 пъти бъркане под нея (смяна на крушка, вадене на сигнален кабел за дневни светлини ...). Тази на десния ми подкалник се пукна в единия край още при първото огъване. Да не говорим, че и щипките се прецакват. Така че, макар и да е правилният начин  за смяна на крушки, хич не е удачен. ;)

 

Сега си търся друга кора, ама нъцки ...

Купих една нова (неоригинална), която се пукна още докато я носих от магазина до вкъщи. :D

 

Точно това си мислех и аз, че с този студ , като ги опъна и ще се натрошат и после всичката кал там ще влиза, май ще опитам с бронята , но като се стопи снега , че сега зима голяма тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и бронята има щипки, които се чупят лесно. Аз имах една липсваща и се разбих да търся подходящи. Никъде тук не намерих пидобни, накраят поръчах от ибей които паснаха но не като оригиналните.Ако някой прави процедурата, може да удари 2-3 снимки.Иначе аз точно поради относително трудната смяна на светлините, сложих дневни светлини, които си побългарих (смених светодиодите с подходящи) за да се доближат до яркостта която имат фабрично монтираните. Вече година и половина карам така без никакви ядове. От тогава не съм сменял крушки, нито по фаровете нито по таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгоряла ми е лявата габаритка. Има ли друг начин за смяна или само двата - подкалник или броня. Каква е лампичката и откъде в Бургас ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма друг начин освен двата упоменати. :) Само на мигачите смяната е от под капака и голямо бъркане пада. :)

А крушките са съвсем обикновени 5W има ги навсякъде.

 

Ето малко инфо от мен, за всички крушки по колата. ;)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Мисля да ида до Хемус, там съм купувал от едни дюкянчета - добре заредени. Дано са наясно за типа, иначе трябва да ходя с крушката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето малко снимки от смяна на крушките.
Първо махнах подкалника, но е много тясно и неудобно мястото зад фара. После отворих част от бронята и извадих фара, тъй като липсваше телената щипка зад крушката. За сега сложих скоба от друга марка автомобил.
Щипки за подкалника намерих от магазин за авто аксесоари и магазин за авто боя. Вадих и двата фара.
Поздрави!
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ляв габарит и десен фар /крушки/. Филипс от Практикер. Отне ми 20 мин през подкалниците без да ги повредя - все още са гъвкави и се подават на огъване. Щипките също са ок. Крушката на фара е малко по-проблематична, поне докато усетиш как се отваря фибата за застопоряване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е затова няма да си купя нова кола...не че и при другите марки не е така, но това за мен е идиотия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност на левия фар /пред пасажера/ може да се сменя без големи гимнастики! На служебния ни Джаз се борих 15 мин, но не успях, въпреки, че имам опит от Акорд 7, на който съм сменял и къси и габарити, без да свалям подкалници! Закарахме я на електричар и за 5 мин и 5 лева смени крушката с помощта на дълги и закривени клещи от горе! За десния още не ни се е налагало да се борим и не знам.

Иначе по отношение на по-новите коли, не винаги е по-сложно. На Джаза на жена ми, 2009г има доста повече място и двата фара се обслужват без проблеми!

На ЦР-В 4 също няма проблеми, под капака място колкото искаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не отварям нова тема, на коя страна се бутат светлиниъе за задния номер за да ги сваля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Успях да ги сваля и видях каква е крушката. Утре ще купя нови и ще ги подновя, че в неделя си тръгвам за България и ще ме глобят някъде. Странно, но преди седмица си проверявах светлините и светеха, а сега и двете изгорели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменени с бял ЛЕД. Измих и плафоните и сега светят много хубаво. След седмица е ред на скоростната кутия, проверка на съединител, климатик и както се казва се в джаза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето на фара е в пъти по-лесния и удобен начин отколкото през подкалника. Мястото оставено особено за левия фар е изключително малко и само дребна японска ръчичка би успяла да бръкне оттам. След половин часова борба през подкалника, накрая разкачих бронята от единия край и свалих целия фар. Държи се на три винта и цялата процедура с откачането на бронята, свалянето на фара, подмяната на крушката и сглобяването на всичко обратно отнема не повече от 10мин. Така че колега ако искаш да си с изподрани ръце и да благославяш всички японски иженерчета действаш през подкалника. Ако пък искаш да полееш новата крушка с една биричка след 10мин. човъркня, варианта с фара е твоя. ;)

:beer: :beer: :beer:

Колега и аз тръгнах през подкалника,но се отказах,би ли обяснил как се сваля предната броня за да сваля фара,защото и аз трябва да сменя левия габарит!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето клипче :

Има 4 пластмасови щипки отгоре и няколко метални болта отдолу. Два, от които са в двата края на бронята при подкалниците. По-притеснителното е, че след като се развият, бронята трябва да се издърпа така, да се откачи от още едни щипки (на клипа се вижда), а те могат и да се счупят.

 

На мен ми е любопитно как се откача само от едната страна, за да се покаже скрития болт на фара. Достатъчно ли е да се развие само болта при подкалника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, първо Весела Коледа на всички.

Днес понеже ми беше един от малкото почивни дни, рекох да пробвам процедурата.

 

Тук има картинка.

http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/00/SAA2E00J18513415011KDAT00.HTML

 

за да се откачи само от едната страна, трябва да се махнат всички клипсове отгоре или поне трите от към фара който ще вадите. След което винтове А и В пак от едната страна. От долу има още 4 клипса, пак се махат само двата от едната страна. 

 

След което има два забутани болта на фара под бронята, с малко зор се развиват и те.

 

Но както си и мислих, където има щипки има и счупване на щипките. Аз счупих една, оказа се че имам още 2 наполовина счупени. Сега трябва да търся щипки.

С метода на бронята се махат 5-6, като се бърка през подкалника се махат 2-3. 

 

Нито през бронята нито през подкалника смяната на крушки не е лесна. И не минава без някоя счупена щипка. 

 

Това първата и последна кола със смяна на крушки по този начин която купувам. :)

Редактирано от MegatroniC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След близо половин година искам да благодаря на MegatroniC,за клипчето което е споделил тук в темата.Беше студена зима и не се реших да лягам под колата да свалям бронята за да сменя габарита на левия фар което не еот много голямо значение.Но за мой късмет изгоря късата светлина на същия фар и дмес се заех със смяната и на двете крушки.Понеже се бях опитал по метода през подкалника,днес свалих бронята ама не съвсем,откачих само края към проблемния фар като свалих всички клипси.След това свалянето на фара и подмянта на крушките беше сладката работа.Вече се научих сам да си сменям крушките.В Бултрако ми искаха 18лв. за труд и още толкова за крушката.Купих Бош ,но произведен в Унгария.Ако някой има добра идея за качествени крушки бих си взел една за резерва.

Още веднъж благодаря за помощта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна и клипче по темата https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=смяна+на+крушка+на+хонда+джаз#fpstate=ive&vld=cid:497288e2,vid:h2i0bX6S9Oc

Сменял съм крушки от подкалника, но това е по -лесно. Изпробвано лично от мен.

Редактирано от А. Д.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...