Jump to content
vita09

проблем с акорд 7, 155к.с.

Recommended Posts

Здравейте , 

Честита Коледа на всички !)

.....хондичката ми се разболя ...( моля за диагноза ..!)

 

двигател - к20а6 с газова - жив и здрав до Коледа.

 

симптоми - вдига температура изключително бързо ...даже качва над нормалната...(

нямам НИКАКВО парно

не ми се включва автоматичния превключвател от бензин на газ ....а според показаната температура- трябва 

 

аз предполагам, че е нещо с охлаждащата с-ма , може би не работи водната помпа ....но преди да ходя на доктор - моля за вашето мнение ...?!?)

Весели празници !)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Честита коледа и на теб. Според описанията си за смяна на термостат. При положение, че нямаш парно и газовата ти не се включва охл. течност се върти само на малкият кръг и термостата не отваря за големият кръг. Според мен затова ти загрява и по-бързо от обичайното. Газовата уредба е свързана за големият кръг и охл. течност не е в подходяща температура за да включи газовата уредба. Ако греша нека някой по-компетентен колега да ме поправи, поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парното е към малкият кръг и винаги трябва да имаш топло, ако охладителната система е добре обезвъздушена и няма други проблеми. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте , 

ходих при един майстор за диагноза, но башмайстора ще дойде след празниците и беше помощникът...не успя да ми помогне ..."ела след празниците.." та явно ще се чака да изтрезнее народа след нова година..(

 

та , не мисля ,че ще е термостат ..иначе ще се радвам само той да е проблема ...

има едно "устройство" на входа на маркучите за парното - май е някакъв клапан за климатроника- ако той се е бъгнал и не отваря ..т.е. не отваря малкият кръг това дали не е "ключа за палатката"...? 

и още - има ли вариант водната помпа да се е прецакала и да не превърта водата..?

иначе пипах маркучите на охл. с-ма при загряла на 90 градуса - не са твърди...мисля ,че не надува поне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е, не се препоръчва да я разхождаш, за да не се налагат големи ремонти(ако вече не са наложящи) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай при студен мотор да долееш охладителна течност и виж какво количество си налял докато се напълни системата

 

Разбира се, че може и да е нещо свързано с газовата уредба, но аз не ги познавам тези системи.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от някъде смуче въздух охладителната система.

Капачка...съединенията към изпарителя...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата работи под налягане и няма как да смуче въздух. Ако обаче има въздух, това значи, че отнякъде губи течност.

Редактирано от ВесКо
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е...колегата ще каже дали има загуби.

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги няма загуби, грам даже, антифриза не е замръзвал (на -50 е ) .. гледах и дали са прекалено твърди маркучите ( дали не надува ) но не ...бяха сравнително меки при 90 градуса.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо не си отишъл на компютърна диагностика за хонда, веднага. Дори някой колега да е имал подобен проблем, не е речено да е еднаква причината при всеки от вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...