Jump to content
ceco_accord

Accord 7 tourer facelift 2.4 AT -акумулатор и утечка?

Recommended Posts

   Здравейте помагащи. Взех колата преди месец и не знам на колко години е акумулатора - BOSH S4 330A 45Ah. Видя ми се слабичък, тъй като при палене в студени сутрини нивомера за горивото и др. инд. отиваха на 0. Преди 3 дена оставих колата в едно сервизче да го проверят и заредят. Казаха че ще кара, но имам някаква утечка 0.28 А. Видях в една друга тема че вероятно е от модула на блутут-а, който колегите са изключили и тяхната е изчезнала. И без това не го "подкарах", щото ми говори на френски и моя тел. не го "вижда". Има ли как да сменя езика и да пробвам пак или да го изключвам? Ще проверя първо там, но днес при палене всичко угасна, нещо взе да "трещи" под капака (какво може да е???) и колцата остана безмълвна. Вчера си палеше, а снощи е стояла 20-тина мин на радио и вкл. габарити. Възможно ли е за това време зареден акумулатор да увехне (комбито нощува в топъл гараж)???

   Въпросът е да го зареждам ли отново, или да търся нов и какъв да си взема? Може ли да влезе по-голям (и по-мощен ако има смисъл) или пак да си е Азиятския стандарт и 45Ah ? Тук "акумулаторните теми" са старички -та ако имате актуално инфо или опит -кой тип да е (мокър или сух -необслужваем, със или без индикация) ? Препоръчайте марка и модел и дали да го взема онлайн или по-добре от магазин и с гаранция от конкретния продавач? Благодаря и в очакване на "включване" -в прекия и преносния смисъл :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз не съм много в час с акумулаторите и тоците, но този ми се вижда доста малък за колата ти. На стария акорд с какъв беше, защото аз, ако не се лъжа, моята 1,8 е с 600А и 62аH, но след малко ще проверя за всеки случай и пак ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора на Акорд 7 бензин е наистина малък. На моята 2.0 беше нещо подобно, 42-44Ач.

При мен като я взех имах проблеми, защото беше стояла няколко месеца зимата и въпреки няколко зареждания не се оправи. Работеше няколко седмици и после внезапно падаше. Може би за автомата иска повече ток при палене!?! Този ток който са ти замерили може и да е нормален, но когато акумулатора си отива и е хладно може да го скапва.

 

Колкото до блутута, защо да го махаш? Много удобно нещо. Тука съм писал как се разговаря с колата за да се настрое:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=87557&hl=

 

Аз за Джаза на жена ми, помолих един приятел, който знае добре немски да направи първия "разговор" и да го докараме на английски. След това е лесно. Хвани някой с добър френски да свърши работата. След това системата трябва да се ресетне, за да изтрие всички стари телефони и да настроиш твоя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ел.параметри и габаритни размери трябвало да е такъв, но в немската книжка на колата не пише точно. И аз питам запознатите, може ли по-голям и по-мощен и има ли смисъл?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си такъв с по-мощен стартов ток. По-голям ампераж не може да сложиш. Вземи си 45Ah с 440CCA. Отиди някъде, където ще върнеш стария и ще доплатиш за нов.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско Иване. Нямам против да го ползвам, но ако утечката е от там, както иде реч в тая тема:  http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=91145&hl=%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0

Видях и друга тема по въпроса, в която колегата прекъсва захранването временно:  http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98141&hl=%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0   В колата ми има допълнително монтирано ключе (в свободното гнездо до копчетата за петата врата и VSA системата), което до момента не знам какво прави, но може да е по същия повод. Като отида при електричар, щото нямам уреди, ще го разцъкам да видим изчезва ли "вредната" консумация, но на дневен ред ми е акумулаторът, за да изкарам колата от гаража :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си такъв с по-мощен стартов ток. По-голям ампераж не може да сложиш. Вземи си 45Ah с 440CCA. Отиди някъде, където ще върнеш стария и ще доплатиш за нов.

 Предполагам говориш за нещо с обратен + и - с "азиатски стандарт", но кажи марка и модел и дали ще го събера габаритно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се събере, стига да е 45Ha, примерно Варта или Афа, или Юаса, имаше едни Ендюранс... нещо си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил такъв акумулатор който дават по спецификация. И на мен ми изглежда малък, но го дават 45 A/h с пусков ток 330А. Относно блутута езика се смяна без да се говори. При мен до сега е проговаряла на немски, френски и английски и само с бутоните от волана. В момента е на английски, но така и не съм пиарнал телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата за утечката от блутута колегата си казва, че модула така или иначе не работи. Ако всичко е наред, не трябва да дава по-голяма консумация. Не пречи да му се изключи буксата и да се замери!

 

Между другото, на Акорда може да се сложи и акумулатор с обратен на оригиналния "+"!

Мен ме остави в един без десет близо до центъра на Пловдив и изтичах до най-близкия магазин, който знаех, в случая на Бош и купих 45 Aч, който на размер ставаше, но имаха само с обратен на моя плюс. Стана без проблем с малко наместване на кабелите. Все пак ако има избор, взимайте какъвто трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта и дадохме ток, та запали. Таблото светна като коледна елха. Поработи половин час и я угасих -на риск. После си запали нормално, всичко по таблото си угасна -вероятно е "грейнало" заради слабия акумулатор и незапалването. Имам час за утре сутрин при един електричар -да търси утечката. До тогава съм свалил - кабела и съм вкл. едно "Лидълско" зарядно, което ми дадоха комшиите от сервизчето. Като имам други новини -ще пиша, но ще почнем от блутута. Чак като излекуваме утечката ще стигнем до въпроса с новия акумулатор -ако има нужда.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновите Акорди наистина са с много малък акумулатор, 20 минути на радио и габарит са достатъчни да го "съборят" дори и да е чисто нов. 0,28А е много голяма консумация на ток, нормалната стойност е 0,02-0,03 А..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, надвечер слязох до гаража и зарядното светеше в зелено. Изключих го, вързах акумулатора и си свърших разни дела с колата. Вечерта пак закачих акум. и днес сутринта, пак беше зареден. Върнах зарядното и премерихме акумулатора: капацитет 96% , стартов ток 316А. Казаха че е добре и ще живее, надявам се и вие да потвърдите диагнозата за годен акумулатор.

От там при електричаря. Утечката си беше 0.28, Щракнахме ключалката на предния капак и стана 0.27 -явно там вътре има сигнал. В моторния отсек един голям 40А бушон нулираше харчовете. Във вътрешното табло с бушоните №6 бе въпросното продължение на консумацията -отговаря за интериорното осветление (нищо не свети) и др.

Иии тук се намесих аз, свалих горния панел с духалките и изключих блутут модула. Стойността слезе на 0.07 и на майстора камък му падна от сърцето, щото беше се подготвил за голяма битка. Каза че тая стойност е добра, затворихме всичко и чао -по живо, по здраво. Надявам се и според вас да е приемлива, а ако не -къде още да търсим? Така или иначе пак ще ходя при него да монтираме ДРЛ модул.

Неиндифицираното ключе под волана в ляво бе с отрязани кабели, но ще го помоля да ми върже към него пръскалките за фаровете -да прекъсва веригата при запалени светлини, а да си ги "добавям" като функция само когато реша. Та до тук -така и с благодарско на отговорните за "блутут" темата. Не знам този модул ремонтира ли се и какво точно в него се е бъгнало, но явно е срещан проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да се запиша и аз :) 

Преди време бях забелязал, че телефонът ми не се свързва автоматично, когато вляза в колата и предположих, че модула си е заминал. Заминах в командировка за месец и половина и, когато се прибрах акумулаторът беше на 0.00V. За моя радост след повече от 24 часа зареждане с хубаво(тежко) и старо българско зарядно успях да го върна към живот. Сетих се, че някой беше писал за утечка и без да меря директно изскубах блутуута. От тогава не съм имал проблеми, но не съм я и оставял за дълго време. Като се върна в БГ след няколко седмици ще мога да кажа със сигурност, но явно това се очертава като следващото хронично заболяване на модела(не че е болка за умиране).

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, надвечер слязох до гаража и зарядното светеше в зелено. Изключих го, вързах акумулатора и си свърших разни дела с колата. Вечерта пак закачих акум. и днес сутринта, пак беше зареден. Върнах зарядното и премерихме акумулатора: капацитет 96% , стартов ток 316А. Казаха че е добре и ще живее, надявам се и вие да потвърдите диагнозата за годен акумулатор.

От там при електричаря. Утечката си беше 0.28, Щракнахме ключалката на предния капак и стана 0.27 -явно там вътре има сигнал. В моторния отсек един голям 40А бушон нулираше харчовете. Във вътрешното табло с бушоните №6 бе въпросното продължение на консумацията -отговаря за интериорното осветление (нищо не свети) и др.

Иии тук се намесих аз, свалих горния панел с духалките и изключих блутут модула. Стойността слезе на 0.07 и на майстора камък му падна от сърцето, щото беше се подготвил за голяма битка. Каза че тая стойност е добра, затворихме всичко и чао -по живо, по здраво. Надявам се и според вас да е приемлива, а ако не -къде още да търсим? Така или иначе пак ще ходя при него да монтираме ДРЛ модул.

Неиндифицираното ключе под волана в ляво бе с отрязани кабели, но ще го помоля да ми върже към него пръскалките за фаровете -да прекъсва веригата при запалени светлини, а да си ги "добавям" като функция само когато реша. Та до тук -така и с благодарско на отговорните за "блутут" темата. Не знам този модул ремонтира ли се и какво точно в него се е бъгнало, но явно е срещан проблем?

Понеже точно с това се борих си позволям да взема отношение. Ситуацията при мен беше следната: с консумиращ bluetooth модул се черпиха 0,22А, след корекция консумацията падна на 0,01А. Докато проучвах, някъде бях прочел, че консумация до 0,05А се счита за нормална. Твойте 0,07А как ги мерихте, оставихте ли модулите да "заспят"? По книжка казват, че това отнема около 10-15 минути, при мен нещата се случваха по-бързо, до 5 минути смъкваше консумацията.

Затваряш колата от всякъде, като предварително си боднал сондите и си ги извел с устройството на предното стъкло, цъкаш центланото и чакаш.

Ето я темата - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98141&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме чакали, макар че майстора знаеше за това. Правихме го като закачихме първоначално уреда сутринта и престоя така десетина минути -нищо не се промени, все си беше на 0.28А. После като откачих модула и спадна на 0.07, но при незаключена кола. Може би е трябвало както казваш да я заключим, но тя в гаража си стои незаключена. Шофьорската врата също бе отворена, но бяхме лепнали копчето, така че индикацията и на таблото и лампата не светеха. Всичко това -при изваден ключ от контакта, иначе стойностите при пъхнат (не на контакт) -не знам защо, но са доста по-високи ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото верятно затваря веригата и модулите и седят на нещо като stand by. Също така, не знам при акорда така ли е, но при сивика само като и пъхна ключа и подсветката на таблото се включва, това също е консумация. Не си играй много да експериментираш така, най-малкото може да ти замине измервателния уред. Пробвай го по описания начин, може да си спестиш човъркане на сляпо.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям, че акумулатора на Цецо от Монтана е изправен. Блутут модула не подлежи на ремонт, заменя се. Нов е безумно скъп (над 1200 евро), затова да си търси втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Благодаря за "подкрепата" относно акумулатора, но смяташ ли че тея 0.07А консумация са приемливи и къде евентуално да търсим разликата до споменатите от Теб 0.02А - 0.03А? Може би трябваше да я премерим и при заключен автомобил -ще проверим, но има ли вероятност да спаднат (или не дай боже да се покачат)? А има ли как да се "познае" такъв модул втора употреба  дали е читав преди покупката?

   Относно таблото, скалите му грейват още при отварянето на шоф. врата, а при пъхане на ключа светват по-силно + стрелките и е ясно че всяка глезотийка е консумация. Важно ми е като е в покой (отключена или заключена) да не пие ток от и без това малкия акумулатор.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да оставите колата със затворени врати и изваден ключ поне 2-3 минути и тогава да мерите консумацията направо на клемите на акумулатора. Ако пак е 0.07, това означава че ще консумира 1.68А за 24 часа, или 11.76А за седмица, което не е чак толкова много, но ако не я караш две седмици, може и да не можеш да запалиш. При консумация до 0.03А ще имаш ток в акумулатора за цял месец. Виж как ще се държи акумулатора и ако пак пада, направи горното измерване. Колегата Хахо също съветва да се мери консумацията  по описания от мен начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска на обед я събудих, 2 денонощия си спа в гаража. Повъртя стартера бодро и запали след 4-5 секунди, без стрелката на бенз. нивомер да спада. Първоначално така я мерехме - с изваден ключ, затворена и с вдигнат капак, но ключалката му щракната в затворено положение. После обаче, за удобство при вътрешното табло с бушоните, вратата бе отворена, но и лепнахме копчето, за да не свети нищо отчитайки я като отворена. Почакахме и пак си беше 0.07А. Има ли всъщност значение дали колата е само затворена (отвсякъде) или и заключена, и трябва ли да има някаква разлика в консумацията? В смисъл при закл. положение дали харчи повече ток, по-малко, или трябва да е еднакво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чел че има значение, но какво/как/защо не мога да обясня. Предполагам, че активирайки фабричната аларма един вид й дърпаш шалтера и остават да работят само наистина належащите неща. Изтествай го, ако имаш уред за мерене е 20 мин работа с чакането.

Ако пак продължава да показва същото и имаш съмнение, че стойността е висока за твоя автомобил, може да преминеш веднъж през бушоните.

Аз си мисля че ще ти е от полза ако някой колеги с Акорд като твоя си замери консумацията, ей така за сравнението.

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря за идеята.

Колеги може ли някой с възможно най-близката до моята спецификация на модела да премери консумацията си при затворена и при заключена кола. Надявам се да не ви образувам много нерви, но сегашните ми 0.07А в покой не ми дават мира :shock: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти свърша тая работа но няй-рано в неделя понеже нямам уред под ръка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм Ти благодарен, и на всеки друг отзовал се, кой когато може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако разрешиш мога да дам съвет за читав акумулатор. На моята Хонда Стрийм бях със същият като теб - BOSCH S4 330A 45Ah. След като "умря" си закупих YUASA YBX3053 400CCA 45Ah. На Акорда съм сигурен, че същият ще стане. Не ти трябва такъв, с по-голям ампераж, а всъщност и да намериш няма да ти се побере в кутията за акумулатора, тъй като тия са по-тънки. Успех :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе явно акумулатора ми си е "пътник", щото в градски режими на движение си спада, въпреки излекуваната утечка. Тук комшиите със сервизчето ми предложиха една марка с която карат монтьорите и продават с гаранция 2 год. Казаха че от 3 години ги търгуват и не са имали рекламации. Това е модела като за мен http://akumulatori.bg/302/Product/965/Solite%2045Ah-55B24L#info  - хареса ми стартовия ток, иначе другото е стандартно. Някой нещо да е чувал за марката и да има впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Еми вчера (след няколко дневно некаране) колцата едвам запали и таблото пак "грейна". Покарах я, всичко си угасна при следващото палене, но днес си взех нов акумулатор (от горния пост). В сервизчето казаха че 0.07А не е съвсем приемливо и че производителите на акумулатори допускат гаранция до 0.03А, а само БОШ давали до 0.05А. Казаха ми да си карам и да не го мисля ако си пали (щото било голямо ровене и мерене), но мен ме гложди що е над нормата и къде да го търся тоя вредител. Мерихме консумация и в момента на заключването върху клемите на акумулатора. Стойността рязко подскача и за няколко секунди си спада на 0.07А и не се променя след 10 -15 мин.

  Колегата ХАХО казва че неговата е 0.01А. Някой друг може ли да си измери консумацията или да изрови точни данни колко трябва да е? Нямам нищо допълнително монтирано, освен ДЛР модул на дългите, но и преди него си беше толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гаранцията ми пише следното:

"Ток при покой: 30мА"

Това е и което помня, че каза човекът който правеше измерванията. Също каза, че това е нормално.

 

Това е Бош Силвър отговарящ на спецификациите за марката втомобил.

Мисля,че го споделих това вече, но исках да сложа по-мощен, и ми казаха че ако нещо стане по инсталацията няма да има гаранция нито за акумулатора, нито за повредите по инсталацията, тъй като акумулатора няма да отговаря на спецификациите дадени от производителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско Радо. И в моята книжка писаха 30мА , за да важи гаранцията (щото сме комшии и се знаем отдавна) и наистина първо провериха какъв код е за тоя Акорд. Документално нещата са ок, но практически някой някъде си "цуца" по малко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз гледах като го мериха, и си показваше точно толкова, а аз мислех че е доста, но ми казаха че е нормално и няма място за притеснение. Аз не разбирам и взех думата на човека на сериозно. Мога пак да го измеря, но другата седмица, понеже аз мултицет нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато можеш. ти поне като обещаеш нещо го правиш. Мойта я мерихме затворена и после заключена, (отворен капак -явно не влияе), директно на клемите, и с изваден ключ. Иначе сефте я виждам да пали без да дава всичко от себе си :) До сега все си  гасеше фаровете (ако е тъмно и съм ги оставил на Ауто) и  стрелката на горивомера все "климаше" към празното. Не че сега пали от четвърт (като вехтия Сивик) но нали така си е проектирана, а и поне ДВГ-то не работи основно за генератора, та да пълни стария "бездънен" Бош. Даже ми се чини че сега е по-отзивчива и е над 200 коня :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...