Jump to content
jaccomo

Разход на масло

Recommended Posts

Колеги, какъв разход на масло ви дават вашите бензинки ?

Питам, защото от смяна до смяна за 7-8х. километра доливам около 5-600гр. и в сервиза ми казват "напълно нормално е". Аз за нормално приемам да не го пипа, но пък от друга страна сестра ми кара чисто нов Нисан Пулсар 1.2Т и от смяна до смяна (при нея гаранционно 15 000), долива м/у 800 и литър. Приятел пък с дизелов мерцедес на 10г., колкото налее толкова източва, не го пипа.

 

Мисълта ми е дали да търся прблем някъде, защото нито пуши, нито мирише, нито ми се струва мазен ауспуха.... и така.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същата дилема.... Колата до 90к е карана с каквото и сипят от Бултрако, а именно 5-40 със смяна на 20к, което е съвпадало с една календарна година. От 90к до сегашните 140 отново с 5-40 на Репсол. Разход на масло около литър на 10к. Особено след около 6к пробег, на маслото според мен, разходът се увеличава. Отдавам го на това, че навярно част от свойствата на маслото са се променили. В момента е Repsol 5-30, отново пълна синтетика Long life и т.н., и ситуацията е същата. Така като гледам пак около литър ще да е консумацията. Мисля да пробвам следващия път от общите поръчки 0-20, да видим какво ще се получи. Ясно е какво пише в книжката относно разхода на масло, но чуденката и леко неприятното чувство си остават. Разбираемо би било при незнайно километри, но моите се знаят и съвсем не са много според мен.....

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм чел по книгите, че колите нормално харчат и то е редно да бъде така, все пак картерите не са херметически затворени.

Знам, че е нормално от 400-800мл спрямо модела на колата, но реално аз откакто съм шофьор (15г) съм имал 6 коли (винаги дизел) и никога не са ми харчели

масло, поне като налея на средата на щеката и пак толкова е до края на смяната.

Също така не е маловажен фактора какво масло слагате - хубаво ли е , вискозитет и т.н.

 

Т.е. бих казал, че е нормално да ти харчи масло 500-600мл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с 5-40 Repsol за първо обслужване при ОМБРЕ. В момента съм с PC 0-30 SS и разходът може би ще се върже една идея по- малък от горе упоменатия.

По книжка (сервизна, която оня нефел продавача затри или му я откраднаха, щото е лумпен) от Швейцария и по лепенки, които открих по колата е карана с 0-40 там.

 

Sttekata, може би дизели, заради това, че са по-ниско оборотни и разхода им на масло да е по-малък (стига да са изправни).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е ясно, при мен е, че смяната на маслото е била редовна и навременна. Съдя по това, че когато се сваля скоро капака на главата за проверка хлабините на клапаните, там нямаше никакви отлагания или други боклуци, както обикновено се случва при немарливост относно маслото. Отделно записите в сервизната история на Бултрако. Същата история - чист ауспух, не пропушва, никакъв симптом за издухан двигател, поне видим такъв. Остава самото масло да е кофти и с доста къс живот - или просто мотора да си хапва.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето го взех на 127к реални, тъй като е от първи собственик от БГ. Сега е на 150к и вече не знам колко пъти доливах. Със сигурност ми харчи над литър на 10к, но не мога да ти кажа с точност. Сега съм си купил 1 литър и ще видя за колко км ще го изхарчи, след което и аз мисля да пробвам с 0w20. Предишния собственик я е карал с 10w40, но аз го смених с 5w40 и 5w30, и си е все тая. Маслата им дават 15к, но нямам шанс да ги достигна. Случвало ми се е да сменя маслото и след 50км да ми светне жълтата лампа. Предишните хонди ми харчеха много под литър, но с тази вече като че ли се примирих :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е на 90000 км и никога не съм й доливал масло. Е, някога е падало с 3-4 мм, в зависимост от маслото. Сменям го на година, като въртя около 10/12 хиляди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toni_t,

Би ли споделил какво масло наливаш, вискозитет и марка?

 

За момента общия извод е при пробег 100 - 150к и при разнородни масла, разходът на масло е около литър.

 

DMZ,

Направи ме стресна, 50км след смяна на маслото, да светне лампата в жълто......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tanas4o_, какъв е този двигател К20А2 на ЦВР 2008г ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не беше верен профила. Мотора е R20A2, както си трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато колата беше гаранционна и наливаха 5w-40. първо маслото беше на Хонда, след това Мобил 1. След  изтичане на лизинга, когато колата стана моята пробвах с Кастрол 0w-30. В момента съм с Лики Моли 5w-30. Наближава смяна и смятам да се върна на Мобил 1 само че 0w 30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 5W-40; Разход 0.200; налято в Хонда Италия, гаранционно сменено на 5000к.

PC 5W-30 SS; разход 0,300; сменено на 5000к.

PC 0W-30 SS; разход 0.300; сменено на 5000к.

Мобил 0W-20; разход 0,200; в момента е на 3000к.

 

Колата се кара от жена и рядко минава 3500 об. 90% градско, с пробег 40км/ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol 5w-30, на 10000 долях около 500 гр. Ще го видя на смяната 15к колко ще е. Бензинка с газ 2л, 2008 CRV. Жената основно я кара на смесен режим 50/50 градско/извънградско. Месечно около 3000 км.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Castrol 5w-30, на 10000 долях около 500 гр. Ще го видя на смяната 15к колко ще е. Бензинка с газ 2л, 2008 CRV. Жената основно я кара на смесен режим 50/50 градско/извънградско. Месечно около 3000 км.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

А колата я взех от бай Гюнтер на 62000. Сега е на 74000. Вярвам на пробега, защото я вземах от двора на бай Гюнтер, без посредник или джамбазин.

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти и проверявай маслото..в момента като почне да го пипа е заминало.Абсурд е да изкара повече от 7500.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се кара 50\50 от мен и жена ми, но спокойно. От време на време някой кикдаун.

Обаче на жена ми драското е убийствено, малки квартални улички, пълни с легнали полицаи, за по 1-2км между паленията. Направо, както се казва, си кара на директ без да пипа гаста.

Сменям на около 7к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях замислял за стилa на каране.... Може би защото при предното Vti разход на масло нямаше, без значение колко често оборотите са били над 5к. При нас сега ( мен и жената, защото като сляза аз се качва тя..... ) пробега на година е около 15к, разпределено 70/30 - градско / извънградско. Извън града от време на време, при изпреварване V-tec-a си се включва.... Може би основното е, че просто след около 5к пробег, маслото вече не е това, което би трябвало, въпреки гръмките надписи "пълна синтетика", "long life" и т.н.

 

 

@ Markony

 

"PC" от " PC 5W-30 SS " ще рече Petro Canada, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Бюджетно масло с много добри показатели за малък пробег.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта разход на масло не съм забелязал, в Бултракото колкото си сипят толкоз изсипват и след 12К.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Markony

Благодаря за информацията. Може би ще пробвам и аз PC на следващата смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pln,

Уцелил си от читавата партида на R20A :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , учудващи са приказките за било нормално 0.5 л разход, за коли под 200 х .км.

Повече от 200-250 гр за 8 хил км с 5w-30 не съм доливал!

Като купувах втората, работа ми беше да и бръкна отзад.Оцапвах ли си пръстите от нагара и особено, ако не се забърсва от салфетката = следвашата.

Добрите иридиеви свещи сигурно способстват изгарянето .Остава да " пипа" маслото заради износване или неправилния му подбор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста различни масла са изброени в темата, за да си мислим за неправилен подбор. Има коли с доказан произход, както и чисто нови купени и всички го пипат. Някои не толкова, че да се долива, но не стои на максимума и едно 3-400 липсват. Поради тази причина и не вярвам всички да са с износени двигатели.

 

Иначе преди покупка и аз като теб процедирам с пръста отзад, и гледам да не ми мазнее, а да ми скърцат пръстите като разтъркам,но разхода си е факт.

Може да се окажат гумички например ; чул съм, че от тях харчи, но незнам при реглажа на клапаните дали може да се види в какво състояние са или си трябва повече разглобяване.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално проверих моята сега. От 05.08.2016 до сега (около 7К км) пак си е на макс.

 

Досега не съм забелязал да намалява нивото, автомобила е на 55К в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един от читавата партида :).

 

Току виж се окаже, че смяната на масло на 20К (по препоръка на производителя), може да не се отразява добре на двигателя и след 100 000км вече да започва да дава отражения.

20 000 по мое мнение, не може да покрие нито едно масло, еле пък това, което наливат по представителствата. И той в крайна сметка, двигателят, ще избута гаранцията и следващия да му мисли.

Силно се надявам да не съм прав и да се окаже някакъв "нормален" разход или поне да изникне някой дребен проблем, който да бъде лесно отстраним, че като се замисля за сегменти....... и ми става лошо.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един от читавата партида :)

 

Току виш се окаже, че смяната на масло на 20К (по препоръка на производителя), може да не се отразява добре на двигателя, и след 100 000км вече да започва да дава отражения.

20 000 по мое мнение, неможе да покрие нито едно масло, еле пък това което наливат по представителствата. И той в крайна сметка двигателя ще избута гаранцията и следващия да му мусли.

Силно се надявам да не съм прав, и да се окаже някакъв "нормален" разход или поне да изникне някой дребен проблем, който да бъде лесно отстраним, че като се замисля за сегменти....... и ми става лошо.

Конкретно в моя случай остава да се замисля какво е сипвано в Бултрако за периода, когато е обслужвана там, до около 90к. Би трябвало ОЕМ маслото да ги издържа тези 20к, в което искрено се съмнявам....

Аз лично не бих отворил мотора за сегменти при разход до литър на 10к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че няма да го отворя.

Относно маслото, то и в книжката си пише на какви интервали трябва да се сменя зависимост от режима на шофиране. Предполагам, че там също визират Хонда масло. Само че там е описано как да си опазиш колата, е , не как да опазиш гаранцията.

Относно Бултрако и отзивите на колегите от тях, искрено се съмнявам да са сипали ОЕМ масло. Като знам и в Порше как наливат ОМВ масло, само защото отговаряло на спецификациите и чарджат по 40-60лв/л......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при разход 2.5л на 10к не си заслужава :). В Бултрако се знае, че наливат от варел кастрол 5/40. На всички коли :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хил. е добре да се смени маслото Бардал 5w-40 ?На 165к ,не го гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че за този въпрос, темата за маслата която е отбелязана като важна, ще ти бъде по полезна.

 

Има колеги които сменят на 5хил и такива които сменят на 15хил.

В другата тема е разисквано това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живеем в околностите на София и всеки ден пътувам по 60 км до работа и обратно. Колата вече е при нас 4.5 месеца - 8500 км. Досега маслото не е мръднало - 5W30 Castrol. Досега е облужвана на 10 000км (по книжката с Bardahl 5W30) Мисля да продължа да си сменям на същия интервал 5W30. Не съм спортист , рядко минавам 4000 об предимно при изпреварване. Въртя по 20 000 на година. На жена ми джазката също не пипа маслото. Пак на 10 000 смяна, 5W40. Досега сме и навъртяли 20 000 км за 2 години 3 смени на масло - като я взехме.

Преди имахме Киа Сийд дизел - купен нов и облужван по гаранция на 15 000 с 0W30 ARAL и тя не пипаше никога маслото, продадох я на 153 000 км. Явно стила на каране ми е такъв .... или имам късмет с колите :)

 

Доливал съм масло единствено на сивика в подписа ми 0,5 л на 10к км и на Голф 3 ТДИ, но зависеше от марката масло пак до 0.5л на 8к сменях. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

ново регистриран съм във форума, който много ми помогна за виенето на деф-а при каране назад и завиване на моето ЦРВ, на което съм горд собственик малко преди да настъпи новата 2017 година. Имам още 2 Хонди, които са бензинови. ЦРВ-ето ми е първия дизел. Купих си я от Австрия на 120 хил.км и при потеглянето ми от там имах проблем с ДПФ-а... върнах се... уж го оправиха и на излизане от Австрия пак се прецака.. Изкарах Словения, Хърватска и половината Сърбия в авариен режим с 80 - 90 ...1км след Белград отказа... беше се запушил адски много. Наложи се да ме приберат с платформа и тъй като ми изтичаха номерата, се наложи да действам бързо и махнах DPF-a в Хасково, тъй като аз съм от Бургас. Така.. прибрах се смених масла, филтри, накладки.....течността в дефа ( както прочетох във форума) и сега 1000 км след смяната съм долял към 600гр... след още 1000-1500 км пак 600-700гр... Маслото (според стикерите) беше сменено там в Австрия Eni 5/30, аз тук го смених с POLYTRON 5/40 и от същото доливам. Моята мисъл е да пробвам с друго масло ...ако ми препоръчате...преди да отваряме двигателя да проверяваме гумички на клапани и сегменти. Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е познато това масло изобщо, но силно те съветвам да налееш 0-30. Аз лично при покупка на нов "стар " автомобил процедирам така, сменям маслото и след 1000-2000км го сменям пак.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега и добре дошъл!

Благодаря ти ,че си си попълнил профила!

Имаме тема за маслата и доста марки са обсъждани.Има и таблица с вискозитетите за всеки двигател.Ползвай опита на колегите по въпроса и ще намериш правилните масла за Хондите си.

 

Темата е тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=104671

В началото има линк към първа част,в нея има линк към таблиците  по модели.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, Тино. Но понеже както написах на австрийския стикер пишеше, че маслото е сменено преди 1000км, аз след като се прибрах веднага го смених с консумативите с тоя Политрон. Там беше 5/30, аз тук налях 5/40. Ти с какво 0/30 караш? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си карам Акорда и Сивка, които са със същия двигател с 0в30 на Репсол, Акорда вече над 120 000км, а Сивика ми е отскоро ;)  Маслото се купува от официалния вносител за България - Тех-ко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Доста изчерпателно. Има ли колеги от Бургас с някакви отзиви от Хонда Апостолов? И някакво мнение за Хондаджийските масла в сервиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ползвал услугите им, но няма кой знае колко отрицателни отзиви. Повече са положителни. Маслата които ползват ако са оригинални на Хонда няма какво да го мислиш, вече ако ползват някакви други марки не знам. Там въпроса опира до средства, оригинално масло на Хонда е 35лв/л и няма големи опаковки. Има вариант да имат варел, аз лично се съмнявам, но и се съмнявам да те таксуват по-евтино.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах на ENEOS Sustina 5W30 .

Изминати 8000 км. Без да доливам и грам.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога навъртя 8000км? миналата седмица взе колата.

 

Внимавай с Енеоса, че тук от 3 литра 2 са менте...нито са синтетика ,нито са 5В30

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...