Jump to content
Трънчо

Странно прeтрeпване - S2K

Recommended Posts

Здравейте фенове. Имам лееек странен проблем с колата и ми се иска да събера вашите мнения и насоки. AP1 модел. При определени условия се усещат вибрации/претрeпване в движение. 

Интересното е, че при студен старт и каране от порядъка на час - няма проблеми. Обаче ако след това я оставя паркирана за още един час и я подкарам отново, то вибрациите се появяват. В първите минути след второто запалване се усеща най-усезаемо. След това постепенно престава и почти изчезва. На другият ден при студен старт няма проблеми. Претръпването е много сходно с това, на двигател, който работи на 500-600 оборота. Само че го прави на различни обороти и скорости, като не се усеща затормозяване на двигателя, нито ускорението "насича", нито е близко до изгасване. Просто се усеща претрепването и това е. Имайки в предвид това, за сега съм изключил евентуални проблеми по окачване, гуми и т.н. - идва си от към двигателя и понякога е достатъчно силно, че да разклати огледалата за задно виждане. Колата е със скорошни тампони на двигателя, нов въздушен филтър, не набива никакви грешки, не се усеща и чува проблем в работата на двигателя, поддържа добра работна температура, не й се губят течности, абееее като цяло нямам идея какво може да е :Д Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител - карета - диференцал ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...