Jump to content
klox

Проблем с Vsa Системата на Honda Accord 2.2 Cdti

Recommended Posts

От Стара Загора съм.

Колата е купена нова от Бултрако през 2005та модела е Honda Accord 2.2 CDTi модификация: Sport

До сега никакви ремонти и проблеми, вече е на 65000+ км. Сменяни са накладки предни и задни на към 52 000 км. В сервиза на Хонда в Пловдив. Както и всички текущи прегледи са правени на километри по книжка.

От тази зима имам следния проблем.

Сложих зимни гуми: Bridgestone Blizzak LM25 - 205/55 R16

Публикувано изображение

И когато натискам спирачката ми светва VSA + ! (удивителната) индикация. Отначало ставаше рядко 1 пат на седмица

А сега вече е на всяко спиране.

В книжката пише, че може да има не съответствие в гумите за това реших да изчакам докато върна летните гуми Но проблема е същия.

Прави ми впечатление, че предния спирачен диск е леко износен. Има ръбче към 0.5 - 1 мм. Накладките са в много добро състояние. Спирачната течност е в граници.

Дайте съвет. И дали има в Стара Загора сервиз които ще може да оправи този проблем. Ако става дума за изчистване на грешки.

Благодарен съм. С уважение Калоян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора няма кой да ти помогне :(. Ще трябва да отскочиш до Пловдив за да разбереш какво става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора няма кой да ти помогне :rolleyes:. Ще трябва да отскочиш до Пловдив за да разбереш какво става.

Нещо такова очаквах. Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма за какво да ходиш къде и да било. Това е индикацията за активирането на системата за сигурност, която е нормално да се включва, когато гумите приплъзнат. Предполагам, че ти е светкала и при подаване на много газ в сняг и лед, когато колата бускува. Притеснително би било никога да не ти светне или пък да се активира в сухо време при нормално шофиране.Лично на мен пък ми направи впечатление тази зима, че системата се активира доста рядко, дори нарочно подавах повече газ на заледени участъци, гледайки оборотомера и изучавайки поведението на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Определено проблема беше от това, че спирачната течност ми е била в долна граница.Днес имах работа в София. Прескочих до сервиза в Горубляне. Момчетата там много любезно ме обслужиха. Вързаха компа и там ми показа, че нивото и ниско както и че има натрупани грешки.За 20лв. всичко е изчистено и колата е наред.

Мисля, че няма за какво да ходиш къде и да било. Това е индикацията за активирането на системата за сигурност, която е нормално да се включва, когато гумите приплъзнат. Предполагам, че ти е светкала и при подаване на много газ в сняг и лед, когато колата бускува. Притеснително би било никога да не ти светне или пък да се активира в сухо време при нормално шофиране.Лично на мен пък ми направи впечатление тази зима, че системата се активира доста рядко, дори нарочно подавах повече газ на заледени участъци, гледайки оборотомера и изучавайки поведението на автомобила.

Определено проблема е не такъв. Индикациите светеха постоянно. А не за момент.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Хонда Акорд 2.2. 140к.с. 2005 г. от няколко дни ту светват ту изгасват лампите на таблото за ABS, VSA и ! . лампите светват и трите едновременно без да мигат след неопределено време изгасват и пак така. Ако може помагайте мн. ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко провери горния проблем ;) нивото на спирачната течност , най-често това е предпазен показател и на коли без VSA а само с ABS , както и коли без ABS също го имат - светва лампата за ръчната спирачка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от нивото на спирачната течност , не е и от дисковете и накладките. Остава да е от датчика на ABS но ако е от него не трябва ли постоянно да светят лампите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към - mitko_dvnДано успея да ти помогна. Когато купих моята Хонда по време на пътуване направи точно това, което ти описваш. Ще опиша подробно проблема да сравниш и съпоставиш. Малко хронология, преди да купя колата ходих в БОШ Варна на диагностика. От там ми излезе стара записана грешка за ABS, която беше ниско ниво на напрежението в акумулатора. Та купих колата и при едно пътуване 3-те лампи почнаха едновременно да мигат...мигат примерно 10-20 сек. и след това 1 час нищо...по някое време пак...мигат 10 сек и пак нищо. След като пристигнах се наложи да преместя колата след около 1 час. Дадох на контакт и се оказа, че акумулатора е умрял. Имаше мъртви клетки и поради това имаше пад на напрежение под 12 волта. Явно бях купил колата с прецакан акумулатор. Смених го и от тогава това мигане нито веднъж не се появи.Не знам само дали мигането на трите лампи показва, че има грешка и я записва (в случая ниско ниво на напрежението) или се получава при реално ниско напрежение, тоест не достига 12 волта или повече и това пречи на работата на електрониката и тя се обърква.

Редактирано от Becko12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си хондата оказа се датчик на ABS ,който се намира на главината.цената като нов е около 175 евро но се намират и по-евтини в интернет или втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maлко е стара темата но се надявам да намеря отговор тук.Моите изгаснаха след натискане на спирачката рязко . Но след 3 дена светнаха отново и номера със спирачната рязко не става сега ще чакам да видя в кой сервиз да кажат какво е . Дайте малко инфо защото се налага да минавам преглед на който гледат лампите по таблото дали светят. И има ли ги налични тези датчици в сервизите или се чака и за тях както някои части по 10 дена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите аз имам акорд 2.2 дизел имам проблем с системата вса няколко пати ми светват лампите на вса и колата преминава в аварием режим.Оборотите застават на 1100 и така стоят докато не изгаса колата и не постои около 1 минута.После паля вси4ко е нормално само остава да ми свети лампата за гре6ка или двигател.След това отка4ам клемата да постои около 1 4ас и после вси4ко е нормално до следващия път.Ако някои ми помогне ще сам мн благодарен

Редактирано от krasio_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите аз имам акорд 2.2 дизел имам проблем с системата вса няколко пати ми светват лампите на вса и колата преминава в аварием режим.Оборотите застават на 1100 и така стоят докато не изгаса колата и не постои около 1 минута.После паля вси4ко е нормално само остава да ми свети лампата за гре6ка или двигател.След това отка4ам клемата да постои около 1 4ас и после вси4ко е нормално до следващия път.Ако някои ми помогне ще сам мн благодарен

В друг форум съм чел, че когато потенциометъра на педала на газта си заминава дава тази грешка, но обикновенно светването на ВСА е съпътствано с придърпване и прекъсване.При някои се е оправило ,като натискат педала на газта 3-4 пъти преди да дадат на контакт .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,от скоро карам Акорд 7 2003 год 2.4  .Също имам проблем с VSA системата ,нито работи,нито свети нещо по таблото , нищо . Проверих бушони релета ,всичко e ok .Ако някои ми помогне ще сам благодарен ,поздрави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тя твоята има ли изобщо VSA? Тази система не е ли налична само на колите след 2006 година? Или от тогава е серийна, а преди това я има, ако е поръчана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серийна е за всички от 7-ма генерация. Колега, лампата светва, само когато системата се задейства, както и когато е изключена. На теб при изключена не свети ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA системата е серйина за всички модели след 2006 и за всички дизелови и 2.4 (type s) модификации преди 2006.  Останалите  2.0, 2.0 спорт и 2.4 ( не type s ) преди 2006 нямат тази система, независимо от нивото на оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, max_3d_3 в грешка си, защото аз карам Акорд Тоурер 2.4 Екзекутив 2003г.(не е typeS) и аз имам VSA система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав е колегата Just'Do'It. Сега погледнах брошурата, на 2.4 Екзекутив също има VSA система като стандартно оборудване. Реално само 2.0 двигателите бензин нямата такава система преди 2006.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,VSA системата при мен вобще не работи ,не свети а колелата си боксуват ,проверих какво ли не ,нищо не излезна ,сега обмислям да я закарам в някой сервиз на Хонда .И да при в брошурата пише че за Акорд 2.4 ексклузив има VSA  система .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата на системата е функция от скоростта,ускорението,идивидуалната скорост на колелата,ъгълът на завъртане на волана.Така че,ако всички фактори за работата и са на лице тогава ще усетиш работата и. При мен поведението на системата е като при теб,но при по екстремно шофиране и високи скорости се задейства.При болшинството от производителите на автомобили,аналогичните системи следят само движението на двигателните колела(предни/задни) спрямо задните/предните.Затова при превъртане на двигателните колета в ниските скорости и на кръстовища веднага се усеща отнемане на мощност от мотора и активиране на спирачен апарат.

Редактирано от KrIv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа,че на сняг при по ниски температури,колата не позволяваше превъртане на колелата и при потегляне.Явно и външната температура е фактор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA свети с ! и не дава на ключа да запали!!!!!!!!!!!!!! ПОМОГНЕТЕ............HONDA ACCORD 2,2 D   2004

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светенето на лампите и евентуален проблем с VSA,няма нищо общо с паленето. Провери си акумулатора.

Редактирано от KrIv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ТИ ,ЩЕ ГО ПРОВЕРЯ ОЩЕ В ПОНЕДЕЛНИК :punk:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИШТО НЕ СТАВА,ПРОБЛЕМА СИ ОСТАНА..............КАКТО СИ ВАРВИ,И УГАСВА. СМЕНИХ АКУМУЛАТОРА  КОГАТО СТАРТИРАШ НЕ СВЕТИ РЕУТАНА И УРЕДА ЗА НИВОТО В ПЕЗЕРВОАРА ИУРЕДА ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА.............СЛЕД КАТО ПИПНА ЕДНО РЕЛЕ ЗАД ЖАБКАТА НА КОЕТО САМ С4УПИЛ ПЛАСТМАСАТА С ОТЖЕРКА БУТАМ КОТВИЧКАТА,ПРАВИ КОНТАКТ И НА ТАБЛОТО СЕ ПОЯВЯВА РЕУТАНЧЕТО,УРЕДИТЕ ТРАГВАТ И ЖЕЧЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИШ, ДО СЛЕДВАЩИЯ ПЬТ :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bow:   Боже, боже, прибери си...

НИШТО, ВАРВИ, РЕУТАНА, ПЕЗЕРВОАРА, С4УПИЛ, ОТЖЕРКА, ЖЕЧЕ, ПЬТ ... "

 

п.п. То затова Honda не е кола за неграмотни... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е минал курс по правопис при Спиндермаан ..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми изписва грешка в Logic sensor-a, моята е 2.4 , дали може някой да ме ориентира къде се намира и дали има вариант, който да не е свързан с копуването на друг сензор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Hunter,Хондата е достатъчно неграмотно и некадърно направена кола за да има претенции към шофьорите си. Нищо извънземно няма в нея,че да не е за този или за онзи.

 

Към колегата sahy66: Щом като колата реагира когато пипнеш релето,смени го и виж какъв ще е резултата.Ако пак продължава с проблемите закарай я на диагностика,да ти кажат кодовете които е записал в контролера на двигателя и ги сподели тук.Тогава пак ще умуваме.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОДИХ В СЕРВИЗА НА ОМБРЕ-ЧИСТА КРЬВНА КАРТИНА,ПРОБЛЕМА СЕ ПОЯВЯВА ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ МНОГО Е ГАДНО,ОСОБЕННО В ГРАДА. КОГАТО СЕ ЗАКАЧИХА С КОМПА НЕ ПОКАЗА ЗАПИСАНА ГРЕШКА...................................НЕ ЗНАМ КАКВА ДА ПРАВЯ.МОГЕБИ Е НЯКОЯ ГЛУПОСТ,ЩЕ ПОЛУДЕЯ ОТ ЯД !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сервиза е читав няма да те пуснат преди да са ти направили качествена диагностика.Явно ги мързи и само претупват нещата. Кръвната ти картина няма да е пълна докато не ти направят лог на живи данни в реално време.Нали се сещаш че няма как колата да гасне,а всичко да е ОК. Искаш да ти направят лог в реално време в движение на обороти,налягане на горивото в рейла,корекция на дюзите(на всяка една поотделно),напрежение на акумулатора и всичко това със реални и искани стойности. След това се прави анализ на записаните показания или в графичен или аналитичен вид и се намира проблема.Пак казвам,ако сервиза е читав,няма да те пуснат само след четене и триене на грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АГОНИЯТА ПРОДЬЛЖАВА !!!!!!!!!!!!!! СНОЩИ МИ ЗАГАСНА ПО БОРИС ДО ПИРОГОВ..............И ПАК, СВАЛЯИ ЖАБКАТАНАТИСКАИ РЕЛЕТО-ПИСНА МИ.............. :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРАВИ ГО  2  ПЬТИ ЕДНО СЛЕД ДРУГО ,И ПОСЛЕ 2 ДЕНА ТИШИНА НА ТАБЛОТО НЕ ИЗПИСВА НИКАКВА ГРЕШКА !!!!!!!!!!!!!

 

:boo: :boo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това реле не се ли сменя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не коментирам неграмотното писане, но поне се постарай, да не е само с ГЛАВНИ БУКВИ !

 

По въпроса за това реле:

 

 

.....СЛЕД КАТО ПИПНА ЕДНО РЕЛЕ ЗАД ЖАБКАТА НА КОЕТО САМ С4УПИЛ ПЛАСТМАСАТА С ОТЖЕРКА БУТАМ КОТВИЧКАТА,ПРАВИ КОНТАКТ И НА ТАБЛОТО СЕ ПОЯВЯВА РЕУТАНЧЕТО,УРЕДИТЕ ТРАГВАТ И ЖЕЧЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИШ, ДО СЛЕДВАЩИЯ ПЬТ 

 

Направи ли това:

 

 

 

Към колегата sahy66: Щом като колата реагира когато пипнеш релето,смени го и виж какъв ще е резултата.

 

Като цяло, според мен проблема  е електрически / примерно - това реле или някое друго, хлабави връзки, не добре правещи връзка бушони, прекъснат кабел....../.

Ако имаш допълнително монтирана аларма, може проблема да е и от нея?

Отиди при читав жичкаджия, да я провери, но ако и там не стане нишо, я закарай в сервиз "ЮБИКО" - може да ти разрешат проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA не ми работи.... :( колата е акорд 7 ген. Копчето свети но както и да го натискам няма промяна дори когато дам контакт лампата на таблото не светва .. проверих бушоните всички са здрави.. така че всеки съвет ми е добре дошъл .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало караш колата в читав сервиз и там ти закачат колата към диагностичен софт. Сама ще си каже какво и е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да помогне?Удивителния до VSA свети постоянно без да изгасва,няма промяна в оборотите,ако някой се е сблъсквал с този проблем нека да отговори.БЛАГОДАРЯ  предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...