Jump to content
zaXer.

Засилване

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, наближава време за засилване на д15-ката... колата е - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101946 .

За сега съм замислил обикновенното - вал д16з6, кобилици д16з6, компютър обд1 (п28/подобен). Пуснах тази нова тема с цел да събера актуални мнения. Имам няколко въпроса:

- Каква е разликата между валовете д16з6-д16у8, и съответно кобилици, с цел преминаване от втек-е към втек?

- Има ли опция за друг компютър освен п28, и съответно какви са разликите?

- Задължително ли е да се сменя главата с такава от д16з6/у8, четох, че така се разрежда мотора?

- Ако частите са почти еднакви, проблем ли е да се сложи примерно вал з6 и кобилици у8?

- Наближавам и смяна на масло, и съм решил да сложа 10/40 на Kroon Oil. Един колега кара такова на акорд тайп-с и не е мръднало.. 30к километра. А моята е с мобил1 и пипа яко вече като наближи смяната, а преди като беше с Мотул 10/40 от общите поръчки нямаше грешка.

- Какво друго бихте ми препоръчали, и защо? За сега колата има само изпускател 4-2-1 от д16з6.

Редактирано от zaXer.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал китайските изпускателни колектори 4-2-1. Гарнитурите течът. Ще ти дрънчи яката гърнето и ще се дразниш само. А положителните качества са съмнителни.

Не съм имал дни на писта до сега. Планирам скоро време да имам - маслото бих ти препоръчал да е Мотул и да го сменяш на 7-8 хиляди километра. Защо - писано е много по темата. Аз само ще кажа, че маслото има 3 основни качества, да намалява триенето, да намалява/предава температурата от горивната камера и да почиства всички вътрешности на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал китайските изпускателни колектори 4-2-1. Гарнитурите течът. Ще ти дрънчи яката гърнето и ще се дразниш само. А положителните качества са съмнителни.

Не съм имал дни на писта до сега. Планирам скоро време да имам - маслото бих ти препоръчал да е Мотул и да го сменяш на 7-8 хиляди километра. Защо - писано е много по темата. Аз само ще кажа, че маслото има 3 основни качества, да намалява триенето, да намалява/предава температурата от горивната камера и да почиства всички вътрешности на двигателя.

То ясно. Китайски изпускател не планирам въобще, ако ще е генерация има сервизи в българия правят от-до всичко поръчково.

Маслото и аз съм фен на мотул, но ме е страх да купувам такова от тук заради фалшификатите. Kroon Oil-a поне знам, че е истински.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще  можеш ли като си направиш колектора и генерацията да пуснеш снимки на изработката , и да те питам колко пари си отделил за тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мислех да си замълча, обаче и на мен т'ва ми беше първата мисъл като каза поръчкова изработка.

Където съм питал за ръчна изработка на изпускателен колектор от неръждаваема стомана, че то и с анти реверсионни камери или без тях все са ми отговаряли 600-700-1000-1200лв и т.н.. Та ми е интересно читав колектор дето реално ще ти свърши работа каква ще бъде изработката и какви пари ще излезе.

А да дадеш повече повече от 700-800 лв за изпускателен колектор за Д серия ми се струва глупост.

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в момента се продава засилена д-серия за 2000лв и 140whp. Предполагам, че с договорка 1800 може да се вземе. При условие, че нещата, които си писал + труд ще си около 1000лв, а ако правиш и поръчкова генерация... 
Все пак си икономик, ако искаш друго усещане направо сменяй мотора или колата. И аз като тебе си мисля за засилване на д-серия ама, като си направиш сметката и най-вече ако нямаш условия/умения да правиш нещата сам. Майсторълка, настройки и т.н ще излезе доооста над предвидения ти бюджет(може би).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не искам да правя супер бегачка. Това за изпускателя и генерацията е сигурно едно от последните неща, които ще направя и има мнооого време до тогава. За сега колектора от д16з6 ще върши работа. Темата тръгна в посока изпускатели, а никога целта ми не е била такава. Просто споменах, че колата има изпускател от д16з6, така че точно да не коментираме за тях а върху другите неща, понеже винаги първото нещо при подобни теми са коментари от сорта да се сменя изпускателя, което вече е направено, та да продължим по същество..

 

В момента съм се фокусирал в/у нещата, за които съм писал в началото на темата и бих искал да сменим темата на тях. Труд няма да плащам освен ако не се налага, гледам всичко да се пробвам да си направя сам, и то не от финансова гледна точка, а защото бих искал да се науча на нещо полезно. Тези "модификации" ги правя не само за да позасиля малко колата, но и защото ми доставя удоволствие. Коментари от сорта на да сменям колата, двигателя, да слагам б серия, турбо, компресор и т.н. моля да си ги запазите за себе си.

Редактирано от zaXer.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 Пуснах тази нова тема с цел да събера актуални мнения.

 

 

Ta, моля да продължим. Всичките тези теми съм ги изчел, и затова съм задал точни, конкретни въпроси за това, което не ми е ясно и ме интересува. А тая дино графика въобще не е с моя мотор. МОЛЯ да се върнем, да прочетем началото на темата, и да се фокусираме върху това за което съм помолил за помощ!

Редактирано от zaXer.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има двама човека ,които могат да ти отговорят на всичките ти въпроси ,освен това могат и да го направят с колата ти .Потърси ги !Дидо ще търсиш ,който от тях двамата намериш -няма да сбъркаш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има двама човека ,които могат да ти отговорят на всичките ти въпроси ,освен това могат и да го направят с колата ти .Потърси ги !Дидо ще търсиш ,който от тях двамата намериш -няма да сбъркаш .

Знам ги, не се бях сетил да отида да ги питам. Ще намина някой път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си вал и кобилици от з6 или у8 ,монтирваш ги в твоята отливка.

П28 или някой еквивалент П1к

преходник към обд1 или преправяне на инсталацията

Най вероятно ще трябва и раздвижена ролка за по точно зацепване.

В последствие генерация и изпускател ,друг всмукател ...(по добро дишане и издишане на маторя)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си вал и кобилици от з6 или у8 ,монтирваш ги в твоята отливка.

П28 или някой еквивалент П1к

преходник към обд1 или преправяне на инсталацията

Най вероятно ще трябва и раздвижена ролка за по точно зацепване.

В последствие генерация и изпускател ,друг всмукател ...(по добро дишане и издишане на маторя)

A каква е разликата м/у з6 и у8?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

y8 главата е с по малка горивна камера ,валовете и кобилиците са еднакви(единствено дребни конструктивни различия има при успокоителите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Y8 вала има различен престой и повдигане на първични, вторични и втек гърбици. Z6 има по-агресивен вал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e и в двата случая е по-добре със з6,а не у8?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

T.e и в двата случая е по-добре със з6,а не у8?

Се тая ако ме питаш мен и двата има и + и - 

Дай да видим докъде я докара с генерацията?

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

T.e и в двата случая е по-добре със з6,а не у8?

Се тая ако ме питаш мен и двата има и + и - 

Дай да видим докъде я докара с генерацията?

 

Това за изпускателя и генерацията е сигурно едно от последните неща, които ще направя и има мнооого време до тогава. За сега колектора от д16з6 ще върши работа. Темата тръгна в посока изпускатели, а никога целта ми не е била такава.

 

 

Хайде да спрем с подигравките. Бих налял толкова, колкото е нужно за да се направи като хората като му дойде времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ne се  подигравам а питам за реални планове по които съм минал .А пускането на една такава тема е момента в които нещата почват да се задвижват . Имай в предвид че съм придвижил страшно много такива проекти  и като цяло всяко едно развитие по такива ми е от интерес. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като цяло не харесвам и-бей'ските колектори. В момента съм със стоков от д16з6. Замислил съм като имам излишен лев да й направя генерация, неръждавейка както трябва, но след време. Виждал съм 1-2 места във България където правят по поръчка колектори и като цяло цели генерации, та имам като идея да мина през едно такова местенце, но това са само идеи, има още много хляб да изям докато стигна до там.

Ако има по-добра опция съм отворен за идеи и препоръки, това е каквото аз съм замислил, ако има по-добър вариaнт ушите ми са отворени! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Y8 вала има различен престой и повдигане на първични, вторични и втек гърбици. Z6 има по-агресивен вал.

Възможно е,не съм мерил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не харесвам ebay-ските колектори, но за цена от 180 лв. чисто нов, не намерих алтернатива. Аз съм с D14 и след смяната звука леко се промени (към по-добре), а вървежа може би е същия, не съм я засичал от 0-100 с новия колектор. Това главно се дължи (според мен) на рестриктивната фабрична генерация (а изхода на спортния колектор е 48мм вътрешно), която още не съм сменил. И аз събирам части за OBD1, остават ми само делко, компютър и IACV. Много трудна задача е намирането на тези части, Хонда моргата във Варна нищо нямат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не харесвам ebay-ските колектори, но за цена от 180 лв. чисто нов, не намерих алтернатива. Аз съм с D14 и след смяната звука леко се промени (към по-добре), а вървежа може би е същия, не съм я засичал от 0-100 с новия колектор. Това главно се дължи (според мен) на рестриктивната фабрична генерация (а изхода на спортния колектор е 48мм вътрешно), която още не съм сменил. И аз събирам части за OBD1, остават ми само делко, компютър и IACV. Много трудна задача е намирането на тези части, Хонда моргата във Варна нищо нямат.

IACV защо? 

Иначе компове бол, ама освен п28 не знам кой друг би ми свършил работа. Само за него знам, че със сигурност ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IACV защо? 

Иначе компове бол, ама освен п28 не знам кой друг би ми свършил работа. Само за него знам, че със сигурност ще стане.

 

 

Сегашната ми инсталация OBD2b ползва RACV, което след преминаването към OBD1 отпада и се ползва IACV-то, който е монтиран на всмукателя.

 

Компове щом има бол, би ли сподел от къде да се снабдя с един? Може и на ЛС.

 

За алтернатива на P28 ми казаха, че и P1J ставал. А, ако няма да се ползва VTEC и P06 става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всички p1k p1J ,p28 p30 P06 i sa монтирани на коли до 97 !!!
Kolata ти не ползва  РАЦЕВЕ освен ако е д14

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз се водя obd2b. Но според написаното от фена, не е нужно да сменям иацв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорех за моята Д14-ка. При нея е нужна тази интервенция. При Д15-ката не знам как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...