Jump to content
honda_ks

Бутилка резервна гума Сивик 7

Recommended Posts

Здравейте, насочих се към газова HTC sequent 32 с Obd. Остана дилемата с бутилката, защото ми предлагат бутилка на 180мм, която ще повдига стелката.

 

С какви бутилки сте, как решихте проблема с повдигането?

Ако сложа бутилка на 160мм ще зареждам на всеки 150 км. Едва ли ще събира повече от 18-20 литра.

 

Тази на 180 ми е 34 литра.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BRC sequent 32........ Клавиатурата ми изигра шега :)

 

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същото положението. Просто си изрязах от подходящ материал и си повдигнах пода с нивото на бутилката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази на 160мм, с колко малко повдига реално. Реални 21 литра ли побира?

 

Колегата със 180 мм, нека каже колко реално му събира, и с фибран ли е изравнил пода.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би има 1см. Махнал съм кората отдолу. Да 20,5-21,5 събира според мнението на бензиностанция :) за това колко е 1л. в действителност.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек 200 км градско и 250 извънградско... Със 20 литра бутилка.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е афтоматик и харчи повече в големите студове 150 градско но се свиква. С старата ми софийско 350 км. искарваше.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е колко реално ще събере по-голямата бутилка, и колко сантиметра повдига. Ако е малка разликата в пробега ще спра да се двуомя.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

относно питането за разстояние го изравних със фибран да.

Относно колко ми събира бутилката е малко относително.

Последно зареждане от вчера 30,35 литра, но принципно на други бензиностанции зареждам около 27-28л. Пътувам доста извънградско и много рядко я оставям да се изпразни до 0.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли представа, как е закрепена бутилката на сивика, на мястото на резервната гума. Ясно ми е че се дупчи коша, но къде и как ме интересува. От къде минават кабели, тръби и. т. н. Ако имате снимки ще бъда благодарен.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захваща се болтове 10мм,тръбите минават през отвор 60 мм.

 

Бутилката е обект на технически преглед и съпътстващи документи и протоколи.

От въпросите ти предполагам ,че искаш да си я монтираш сам.

 

Това при липсата на опит и тех. подготовка е голяма глупост, защото на първата газостанция ако си объркал нещо ще те убият с камъни.

Тия неща не се учат от форумите,а се ходи на курс и ти се издава лиценз/сертификат за боравене с подобна техника.

Монтажника издава документ ,че е отговорен за монтажа и спазването на закона!

 

Отделно е опасно за семейството ти и за самия теб.Не случайно и викат бомба,макар че съм виждал само една взривена бутилка.Обикновено се случва теч и пожар ,който не може да бъде спрян с нищо.Представи си една горелка или оксижен без копче за спиране на газта.....

 

В случай ,че допуснеш думите ми за неверни,изгледай репортажа как гаражен майстор с много опит слага газ:

 

http://gospodari.com/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-video124604.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Markony, благодаря за отговора.

Нямам изобщо за цел да монтирам нещо толкова сложно, като газова уредба сам. По хондата си сам сменям само крушки през два месеца.

Въпросите ми бяха провокирани от това, че другата седмица имам уговорка за монтаж в сервиз. Вчера оглеждахме с майстора коша и се разбрахме да постави бутилка на 180 мм, която ще повдига кората.

В последствие се замислих, от къде ще минат тръбите, и как изобщо се закрепя тази бутилка. Основното над което се замислих е как ще се влагоизолира продупчен отдолу кош, ако изобщо отвора за тръбите е отдолу. Предполагам, че се ползва някакъв уплътнител. Имам пълно доверие на монтажника. Спрях се последно на BRC Sequent 32, с OBD.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката има едно "мъртво място" в средата ,което е с ламарина отдолу,а отгоре има капак с уплътнение.Това място се свързва с атмосферата извън колата с тръба 60 мм.През нея минават тръбите.След монтажа това място не трябва да има връзка с багажника.Различните марки използват гарнитури или О-пръстени за изолация.Идеята ако избие предпазния клапан газта да се изведе извън купето ,без да те изтрови вътре.

 Знам ,че звучи странно,но да бутилката има автоматичен механизъм да изпуска газ.Клапана е настроен на 28 бар.ако има катастрофа или просто си оставиш черната кола на слънце и налягането стигне над тези стойности клапана ще отвори за секунда-2 и ще изкара излишъка извън колата.

 

Ако оригиналните уплънения не са ефективни ,майстора трябва да добави Rapid или по-дебел антикор,за да осигури изолация към багажника.

Има и специални силикони/ несъхнещи/,които са доста скъпи и са специално за бутилката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...