Jump to content
Grudinio

От спукан маркуч на хидр. до протекла рейка

Recommended Posts

Здравейте колеги. Точно преди месец колата ми беше в сервиз заради спукан маркуч на хидравликата. Закарах я на сервиз свалиха ми маркуча с тръбичктите закараха го на Ханса Флекс и съответно те подмениха маркуча. Бях си взел и оригинално масло за хидравликата и колкото можаха (понеже все остава някакво масло в рейката) източиха и сложиха оригиналното. Всичко беше наред до онзи ден когато видях в гаража съмнителна локвичка. След като прегледах всички казанчета се оказа че маслото на хидравликата беше паднало на минимума. Огледах новия маркуч със съмнение, че проблема е от него, но той си е перфектен. Днес ходих обратно в същия сервиз и след като огледахме колата се оказа сега, че рейката пък е протекла от страната на левия маншон. Както и да е погледнаха я обстойно и казаха, че с рециклиране ще се оправи. Но мен ме гложди едно чувство дали новия маркуч не е спомогнал за протичането на рейката тъй като външния диаметър е определено по-малък от този на оригиналния маркуч и от там да оказва някакво влияние. Дали за дебит, дали за по-различно налягане. Знам ли? Просто ми се върти тази идея в главата. Искам да чуя мнения от запознати колеги. Благодарности!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли маркуча е причина...Важен е вътрешния диаметър заради дебита, налягането не може да е различно. А сложиха ли и демпфера, който е в средата на маркуча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш предвид клапана Да. Понеже още преди да я оставя в сервиза от тях разбрах че има клапан който трябва да се прехвърли и за това и цената на ремонта беше по-висока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква беше цената колега.

Варна хидромаркет ми взеха 60лв същия е като дебелина само че доста по-масивен на вид.

 

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от маркуча,

по-скоро защото си опреснил хидравличната течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо при мен цената беше почти двойна. 108лв ми взеха за рециклирането

 

Ванчо нали и двете течности са течности все пак. Не че разбирам много, но при положение че съм сложил правилното масло (на Хонда) защо там да е причината. И сега като я рециклирам и си налея пак същото масло да очаквам ли в близко време същата ситуация с рейката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая рейка няма нищо специфично. Работи и с друго хидравлично масло без проблеми. Естествено хонда ще си пробутват тяхното. Аз карах 100 000 км. с друго хидравлично масло. Също като теб го бях правил маркуча в ханса преди този пробег. Проблеми нямах никакви..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи просто си й е дошло времето да протече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо вечно.Просто лош късмет.:)

Редактирано от dido0o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами днес вече съм запазил час за следващата седмица в сервиза да я оправят и да си карам спокоен пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...