Jump to content
Deka7a

Мнение за LED крушки Н4

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой ползвал ли е такива да сподели мнение ? Обмислям дали си заслужава закупуването им , понеже има най-различни видове като мощност варират от 6000 до 16000 лумена (общо на двете) и 6500К цвят.Като цена аз ги намирам от 30 до 120 лева според това дали са китайски и мощността им.Другия вариант е 30-40 лева за хубави халогенчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи си Philips x-treme vizion+130 , Няма да съжаляваш, почти са равни на ксеноните като светене, само че изкарват макс. 6 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при прости сметки ще му трябват 120лв. :|  годишно.Не мога да се съглася, Philips x-treme vizion+130 е много добър вариант и не мисля,че живота ѝ е толкова кратък.Аз съм с ксенон 35w за 70лв и сега ако ми предстоеше подмяна на светлини бих взел тези :yes: пред китайски ксенон.Не мога да кажа,че не съм доволен от ксенона, но имах по големи очаквания към него.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед крушките при всички случай са много по-добър вариант от халогените. Спрямо ксенон като светене вероятно се изравняват. Аз карам с лед крушки. Когато купуваш такива крушки задължително гледай крушката да има светлодиод отдолу и отгоре. Така както е обикновената Х4 крушка. Иначе дългите ти са просто някъде в небесата. Иначе светенето на лед крушката е просто уникално. Особено ако рефлекторите ти са добре. Имай предвид че тая крушка въобще не нагрява фара, нито рефлектора, а консумацията на ток е толкова ниска, че ще усетиш разлика и в звученето на двигателя. Като пуснеш фаровете обикновенно двигателя за кратко се забавя и някво затормозено повече звучи. С тия крушки просто тоя момент го няма.

Колкото по-мощна крушка, добър рефлектор толкова повече фаровете ти ще са брутално силни. И както казах диод да има от двете страни на крушката. Долната страна да бъде за дългите фарове иначе просто като пуснеш дългите няма да има почти никаква разлика в светенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко време си ги карал, да не се окаже , че след 6 месеца ще трябва да се сменят? Ще споделиш ли какви точно са твоите ? И аз от мнооого време ги гледам, но все ми се струва че още е рано и не са ги доразвили

 

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам ги от 2 месеца кажи-речи. Не мисля, че ще се прецакат. Но не бих препоръчал модела който аз си взех. Моите са китайски. В Илиенци ги има също. Моя модел е за 60 лв. Съжалявам, че ги купих. Оказаха се и различен цвят. Не ми се занимавам с хора да връщам крушки и т.н.. Простотия като цяло. Но или ще ги модифицирам или ще си купя нови с тези изисквания горе. Един приятел има с баласти крушки. Баластите се прецакаха, но крушките си светят. Баластите му ги оправиха и сега всичко е окей. Има вече без баласти крушки. По-добре от тях.

За фаровете на 6-та хетч е доста добре рефелектора да се възстанови.

Сега искам да намеря фирма или въобще място където да си възстановя рефлектора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви бласти пишеш колега, на лед крушки ли? Мислех, че само ксенона е с бласти.

Има ли и друг с лед крушки, да сподели мнение, иначе благодаря на Ацид бърн за мнението.

Найт брейкъра ми изгоряха в разстояние на месец и двете, след 2 год.светене, така че се интересувам за тези лед крушки. Сложих старите Бош, не горят, но и не светят. Добре, че са халогените да помагат, за което съм благодарен на колегата от Пд SR-71.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нещо такова ли става въпрос ? Как се върза това чудо http://www.ebay.co.uk/itm/2x-80W-16000LM-H1-Car-Truck-LED-Headlights-Headlamp-PHILIPS-Chips-Bulb-6000K-/142125525776?hash=item2117576b10:g:h8wAAOSwPCVX7HgA

 

Ето и още едни https://www.amazon.com/LASFIT-Headlight-Bulbs-7600LM-6000K/dp/B01EYQ867O Като долу в Review-тата има клипче. 

 

едит: Сега видях как :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да търсите модели без баласти, защото става много кофти с тях после, ако изгори баласта. Има едни кондензатори, които горят.

Да, има баласти, който се свързват към крушката, а баласта към оригиналната инсталация. Няма никакви модификации по инсталацията. Тъпото е, че отделни баласти не съм видял да се продават или поне в България не намирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бай ви Чавдар поръчахме едни H1 с перца.

Той е с лупа, аз с халоген.

Ще видим на кой ше паснат по-добре :)

 

Super Bright Auto Car 60W 6000K 9600LM 9V-30V S7 LED Headlight Bulbs Headlamp Conversion Kit IP68 Waterproof H1

http://s.aliexpress.com/emYBfaQZ

(from AliExpress Android)

 

Той понеже е скръндза не щя да даде повече пари за едни с по-хубав CREE диод и ся кат му аресат и ше ги даде двойно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ги и тези http://www.ebay.com/itm/391603689087?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 

Коментирахме ги в тази тема : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=102660 


Аз лично смятам около 1ви да си ги поръчам и да видя какво ще пристигне. 

Иначе Екстрийма на Филипс, +130% бащата вече 1г си ги търкаля средно по 3-4ч светене на ден. Светят уникално, но нали трябва да сме креативни... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бая комплекти се нагледах, спецификации на CREE гледах и така...

Аз като реша да взимам нещо и може и с месеци да се проточи, докато избера тва с най-добро съотношение цена/качество :D

Ама ето, таман ще сравняваме :)

Тея тумбестите не ме кефят толкова, ма викам на който му пристигнат да направи едно ревю.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кандиса все пак за NIGHTEYE, a? :)

И аз докато се натуткам, уж щях минали месец, уж това, уж онова и още не съм поръчал. Основно ме спира това, че сменя ли крушките на фаровете, ще искам всичко останало да е LED. А от изгледаните клипчета, останах с лоши впечатления от китайските комбинирани стоп светлина и габарит (P21/5W или както там се водеха). То почти няма разлика между стопа и габарита, единствено при Филипс бяха на ниво (5x разлика), но и цената беше подобаваща. И ако сложиш всичко Филипс, то цената излиза над 600 лв., което някак ме отказава. Иначе един комплект NIGHTEYE H4 ми отлежава в количката на ebay от не знам и аз колко време, заедно със светодиодни габарити 6000К (сегашните са Осрам 4000K).

Кой превари, той ревю ще прави. Натам отиват нещата, то е ясно. :)

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заставам зад идеята "ВСИЧКО LED" :) Мигачи, габарити, стопове, фарове за мъгла, плафоните също ми мъглеят нещо.

Намирам комплекти с много добри отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хванете един поялник , малко ленти и... за 10лв и мерак може да се направи цялата кола. Аз на моята само в стоповете не бях бъркал , но не защото е невъзможно , а защото нямах толкова време, в което да не я карам.

 

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да слагам ленти по фарове, стопове и т.н. като хората са измислили диоди на цокъл? :D

За интериорно осветление - ок, но не мисля да я правя като коледна елха... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По фаровете не , но по стоповете ако се направи както трябва , става много добе

 

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се включа и аз с 2 питания за LED крушките :)

 

1. Откакто попаднах на темата, почнах да се позачудвам дали да не оборудвам стария Акорд с едни такива. Вече 7-ма година е с ксенон (сменил съм 2 комплекта за това време). Доволен съм от светенето. Замислям се за LED най-вече заради още по-дългия им живот. 

Това което ме притеснява обаче е дали няма да са прекалено силни и да заслепявам насрещно движещите се?

 

Ксенон системите от AC тип ги дават със светлинен поток ~2600lm @ 6000K (моите са такива). С добър реглаж на фаровете (и редовна проверка) нямам ядове със заслепяване. Досега за толкова време никога не са ми пресветкали отсреща, заради силни фарове. Тези LED обаче, които все ми хвалят, ги дават 9600 лумена - по 4800 lm на крушка (да, има и с по-слаби показатели, но дори и 6400 lm (2 x 3200), пак си е доста повече от 2 x 2600 при ксенона). Не е ли прекалено голяма разликата спрямо ксенона, няма ли да заслепява много отсреща? Фен съм на идеята "всичко LED", но не и ако ще тормозя останалите участници в движението и ще ме псуват постоянно... 

 

 

2. Другото ми питане е за ето този модел: > click <

Какво ви е мнението за него? 

Като изключим горните питания за светлинния поток, какво по принцип им се гледа на такива крушки? Конкретно на тези им хвърлих око, защото ми се струва, че ще са най-безпроблемни за монтаж (тялото им е сравнително малко и не би трябвало да има проблем с побирането им и най-вече със "закрепването" им със щипката, която е на фара). На какво друго, обаче, е хубаво да се обърне внимание, чипове, тип/вид диоди... ?

Редактирано от mitaka_t
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще коментирам H4 за рефлектор, понеже от това съм се интересувал. Много важно е да не си купите просто някакви LED, защото има много и най-различни поколения при които производителите са се учели от предишното. Актуалното към момента е 8-мо поколение, мисля.

Първите генерации са изглеждали така:

 

image.png . image.jpg

 

Сами по себе си тези крушки светят доста силно, но поставени в рефлекторен фар светят по-слабо от халогенна крушка. Уловката се крие в това, че формата и разположението на свeтодиодите не съвпада с фокуса на фара. Той е изчислен за крушки със следните размери (така изглеждат стандартните H1, H4 и H7):

 

Untitled.png

 

Формата и разположението на светлииния източник е от огромно значение. Всичко във фара е сметнато по предната картинка, а изведнъж вие "забучвате" някаква си там LED щуротия и очаквате да свети, само 'щото извън фара е по-ярка. Няма как да стане. И така при различните итерации производителите постоянно са променяли формата, броя и разположението на светодиодите, докато не са стигнали до заключението, че за да свети както трябва една LED лампа в рефлектор, проектиран за халогенна крушка, то тя трябва максимално да наподобява въпросната.

Ето картинка от актуално поколение крушки, където формата и разположението на светодиодите е такова:

 

Untitled2.png

 

Мънички, тънки светодиоди, разположени така, че да имититрат формата, размера и местоположението на нажежаемите жички в халогенната лампа. Присъства също и "шапчицата", която се грижи да "отсече" светлинния поток по правилен начин.

Такава крушка, поставена в рефлекторен фар би трябвало да се държи по същия начин по който и H4 халоген. Разбира се ще свети много по-силно, но не би трябвало да заслепява насрещното движение.

Ето едно видео ревю точно на тези:

 

 

Кой каква точно марка да си избере съвет не мога да дам, защото сам не съм пробвал, но лично от по-бюджетните (~ 50 лв.) аз съм избрал тези. Цената е колкото на новоизлезлите OSRAM Nightbraker Laser.

 

s_l500.jpg

 

От по-скъпите (100-150 лв.) съм харесал тези от ревюто на руснака, защото малко или много съм ги виждал или тези (12000LM).

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от тези на Nighteye защо няма H1?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да няма.

NIGHTEYE H1 50W 8000LM 6500K CSP LED Car Headlight Conversion Kit Fog Lamp Bulb DRL Super White

http://s.aliexpress.com/yIbee2UZ

(from AliExpress Android)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/i2/ad/120-led-h4-svtlini-dnevni-za-magla-120-diodaled-3528-h4-gabarwhite-ID5sDEU.html

Тези предполагам ще са слаби, как мислите. Браво за по- горните постове, полезни са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какво са ти били полезни предните мнения, защото май не си ги чел.

 

Untitled.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поръчах NIGHTEYE H1 50W 8000LM 6500K CSP LED Car Headlight Conversion Kit Fog Lamp Bulb DRL Super White

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имате ли вече впечатления от LED?

На мен също ми е влязла муха в главата да слагам H1 LED на Акорда, че халогенните къси са супер зле вечер на мокро, а и отделно от това си ги ползвам за дневни светлини и няма да изкарат дълго. LED ги дават с по 50,000-100,000 часа живот.

Решил съм, че ще взимам, но не знам какви точно.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На рефлектор съм с H1 LED средна хубост (по-горе в темата съм писал какво съм поръчал).

Светят в пъти повече от халогените, веднага палят. Има драма с цокъла при мен(CRV 2005), телчето не може да ги застопори като оригиналната крушка, та си играх да ги фиксирам с гумения маншон.

Каквото и да избереш, гледай да е COB (chip on board).

На Чавдар на Акорда имаше драма с инсталацията, той има лупи и пластмасов капак.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Светят в пъти повече от халогените......

А на мокър асфалт как светят - че точно с фаровете не ми се ще да си правя експерименти?

И това, че не си могъл да ги закрепиш с телчето, почти ме отказва (на 95% ) да ги сменявам.

Освен ако това:

 

 

...гледай да е COB (chip on board).

не означава ,че има и такива, които могат да се захванат и фиксират като нормалните крушки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

COB е технология при светодиодите, Емич - пакетират се като един за по-голям интензитет и по-дълъг живот. Разгледай тези от линка ми и други и ще видиш разликата.

 

Ето галерия:

https://goo.gl/photos/isQFNKQFELvwX6qEA

 

Оригиналният цокъл има виждаш каква форма и улеи, та да го хване телчето солидно.

LED-ът наподобява формата на H1 крушката, но дотам.

Играта ми за застопоряване е с маншона и кабела.

 

На мокър асфалт честно казано не съм обърнал внимание. Освен че го има субективното усещане за светене мерих и интензитета с телефона :) По-високата темепература на светлината по принцип дава по-висок интензитет, но разликата не е само от това.

 

Почти на 100% съм сигурен, че при H4 го няма тоя проблем със захващането...

 

ПП. Ето ви малко цифрички :)

http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Products/XLamp/Discrete-Directional/XLamp-XPG2

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Н4 е нормално да го няма, там телчето застопорява директно цокъла на самата крушка, няма фасунга като Н1. За зимата ЛЕД-а за светлини не е удачен, защото е добре да се затоплят фаровете за да топят сняг, лед, а и супер силният интензитет вади очите на тези в насрещното. Просто ретрофит не винаги е удачен, особено когато няма лупа, а е само чист рефлектор.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Чавдар на Акорда имаше драма с инсталацията, той има лупи и пластмасов капак.

 

То и при мен са лупи и, от една страна е добре, защото няма да заслепявам насрещно движещите се автомобили, но от друга може би също ще има проблем със закрепването?

Все пак ако не преча на останалите участници в движението и има по-добра видимост от халогенните, мисля да ги сменявам.

А и 50,000 часа живот означава, че ги слагаш и забравяш. При средна скорост от 50 км/час ще изкарат докато колата стане на 2.5 мил. км. :w00t:

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата ЛЕД-а за светлини не е удачен, защото е добре да се затоплят фаровете за да топят сняг, лед ... 

Дай тогава да хвърляме и ксеноните, защото не топят сняг?

А новите автомобили с изцяло LED фарове, се продават само в тропиците?

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За зимата ЛЕД-а за светлини не е удачен, защото е добре да се затоплят фаровете за да топят сняг, лед ... 

Дай тогава да хвърляме и ксеноните, защото не топят сняг?

А новите автомобили с изцяло LED фарове, се продават само в тропиците?

 

 

Отново заяждане, някакви комплекси си избиваш колега...такива с ледове на стари коли бол, всеки ден ги гледам на пътя и ми вадят очите. Хич не ми дреме дали топи или не сняг, това е между-другото (и да когато е студено и ти се матира фара от мръсотия, колкото и да пръскаш с вода няма да ги изчистиш). Халогенната крушка си има своите премидства и недостатъци, така както и лед светлината. На "Новите" автомобили, леко осветителните тела са съобразени с лед осветлението, за разлика от на "Старите".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен ли си, че точно тея с ретрофит LED-овете ти вадят очите? А ксенонките с по 8К ламби? И защо, аджеба, LED-овете да са виновни, като има регулиране на фаровете?

30W срещу 55W, не че има някакво значение, но аз винаги си чистя цялата кола, преди да тръгна нанякъде, вкл. и фаровете, дреме ми колко топят.

 

Дори да си с лупи, пак има вариант да вадиш очите на отсрещния :).

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината повечето LED крушки да вадят очи е, че диодите са не са на фокусната точка на рефлектора и светлината не се насочва правилно. Елементарно е...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и перфектно да са регулирани фаровете, дори и на коли със заводски ксенон ...

...супер силният интензитет вади очите на тези в насрещното...

... особено на нас, синеоките ;) !

 

Ние не понасяме ярко бяло/синия интензитет ... и ви мразим :cool: !

 

A сега, сериозно (не, че горното е майтап), в процес съм на проучване на очилата за нощно каране и многочасово висене пред компютъра, поради горнете причина. Проблемът ми е, че до една ръка разстояние нЕвида нищо и ползвам очила за четене, т.е. ще си търся 2 чифта очила - един за каране (без диоптър) и един за четене ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината повечето LED крушки да вадят очи е, че диодите са не са на фокусната точка на рефлектора и светлината не се насочва правилно. Елементарно е...

Възможно е, затова съм взел точно определени. Вижте тези, които приличат на моите китайчета:

http://www.horizonleds.co.uk/h1-philips-lumileds-luxeon-led-headlight-kit

 

Диодите са отгоре и отдолу, а и разстоянията се доближават максимално до оригиналните.

25 мм до началото осветяващия елемент при оригиналните, срещу 29 мм до средата на диода. Другото вече е настройка.

Ако бях с H4, изобщо нямаше да се церемоня, но H1 си е тегаво, не знам при тези, с топузите отзад, дали има разлика при монтажа.

 

H1%20dimensions.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, най-добри крушки правят OSRAM. От там нататък вече предпочитания за разновидностите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...