Jump to content
PETE_TONG

Разликата м/у Б16Б и Б16А ----->>>

Recommended Posts

Ето го линка който съвсем случайно попаднах във нета,има и доста размери на бутала ,горивни камери и прочеее. Та тунингистите да си оплакнат очичките,а и една тема да има за тези двигатели,може след време на някой да му потрябва инфо!---------->>> B16B Spec R VS B16A   :rolleyes::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този линк се доблира и друг път съм го виждал в този форум :rolleyes::lol:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой има ли инфо за B16B Mugen ?чувал съм какви ли не легенди, че бил 200 и незнам си колко HP и т.н.но инфо никъде не успях да намеря освен 3-4 снимки на едно списание на японски...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че тук е одачно място да попитам някой може ли да ми каже какви точно са разликите между d16z5 и d16a9 доколото знам з5 си е чиста проба а9 самоче има катализатор но не съм сигурен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой има ли инфо за B16B Mugen ?чувал съм какви ли не легенди, че бил 200 и незнам си колко HP и т.н.но инфо никъде не успях да намеря освен 3-4 снимки на едно списание на японски...

B16B Mugen Spec до колкото знам е около 230кс, произвеждан в лимитирана серия и само за Япония.Спецификации бях гледал някъде из интернет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

223 hp mugen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал за такъв в серийно производство :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта са в адски малобройна лимитирана серия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някой не си направи труда да пусна един официален мейл до Хонда Мотор Ко. и да паднат тия димни завеси ;)

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой има ли инфо за B16B Mugen ?чувал съм какви ли не легенди, че бил 200 и незнам си колко HP и т.н.но инфо никъде не успях да намеря освен 3-4 снимки на едно списание на японски...

http://www.ek9.org/forum/japanese-tuners-e...vic-type-r.html Ето малко повече инфо,пак е на японски и не пише много за мотора но поне има лист с мофикациите извършени от Mugen ! Външно са я Осрали ТОТАЛНО,километража също не ми допада...в заводски варянт ЕК9-ката си е много по-добре,бих използвал подобренията по окачването,спирачките и двигателя ;) - Лично мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което виждам нещата седят така:Джанти 10 коняКапаче за кабелите на свещите 3 коняРазпънки 13 коняТопка за скоростите 5 коняПедали 7 коняи т.н. до въпросните коне.Нещото, което дава коне в изброените циганийки с са хедъртите и тръбите Муген. Имам такива и резултатът е приличен, но не е + 50 коня...П.С. Филтър 4 коня... ;)

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми...ако не пишеше на японски можеше и да разбереме какви модове има колата! Генерация,филтър с аирбокс,свещи+кабели,и нова електроника...така ги виждам аз нещата :rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене пък линка който е пуснал Дилян Митев,като цъкна в/у снимката и ми иска парола.Та ако може някой да я постне директно тука ,че ми е интересно да видя този разбойник какво има толкова! :drunk: П.П. За снимката която е постнал RVM от щатския форума на тоз тайп Р.

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:drunk: за снимката , а на първите 3 линка пак иска парола! Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-те линка късно се усетих че ще иска парола...но в imageshack и 3-те снимки ли видя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката може да не е красива, но със сигурност оптимизира аеродинамиката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката може да не е красива, но със сигурност оптимизира аеродинамиката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е така..но аз лично предпочитам версиите на Spoon като визия и параметри , но те си подготвят колите за писти и състезания като цяло докато Mugen е нещо като...AMG за бенцовете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София има Spoon engine в 5-та седан!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...Драго пак хвърляш бомбата без да раздуеш малко :) :) Аз лично не съм знаел за такова чудо...Б16 ли е , от-до ли е Spoon ? Разкажи малко :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мотора и маховика са Spoon.По принцип Spoon продават мотор без периферия(поне това аз знам).Кутията му е Y21 , P30 ECU.Собственика на седана е около 50г :rolleyes:от него купих шампионското VT на Hronos :) Каян(предполагам знаеш къде му е срвиза/моргата) може да те свърже със собственика на седана.пп Това се слу4ва преди 2 години и колата беше обявена за продажба в Мобиле-то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мисля че се сещам къде е моргата...стана ми интересно защото нито съм го виждал нито съм го чувал този седан,а то просто човека не ходи по разни збирки и т.н! И аз знам че двигателите се продават голи в смисал без генерация и кутия,но пък карантиите+съединителя и маховика си вървят комплект,глава най-вероятно и тя е направена...абе с една дума race engine :rolleyes: Мерси за инфото Драго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муген са фирма, която предлага тунинг аксесоари, следователно няма как да са "лимитирани серии". АМГ например предлагат готови коли с цялостен тунинг, докато при Муген си плащаш за всяка част по отделно и съответно сам можеш да избереш кои части искаш и кои не! Колата на снимките вероятно е рекламен автомобил на фирмата, щом е окомплектована с всички части, а и не вярвам да има повече от 30-40 Сивици ЕК, които са Муген от-до :D

Редактирано от TheDevilTwin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости говориш пак. Муген РР седана не е лимитиран нали? И Муген 8г англичанката и тя не е лимитирана. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amg можеш да си купиш от магазина на Мерцедес,същото така официално присъства в саита им като подразделение,по същия начин е и Mugen..отиваш в Хонда(НЕ България разбира се) и си купуваш!Вчера един пич в британския форум си е купил от представителство на Хонда FN2 Type-R Mugen,те си я предлагат!Обаче нито от Мерцедес ще си купиш Brabus нито от Хонда Spoon,J`S racing и т.н...разбираш ме какво искам да кажа нали ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муген са нещо като AMG, ама не съвсем. Основана е все пак от сина на Сойчиро. По скоро са компания която подготвя автомобилите и двигателите на Хонда за разните шампионати, произвежда афтърмаркет части и доработки и от време на време пуска по някоя манияшка цалостно доработена кола за феновете в малки серии. Но определено са повече от фирма която предлага просто тунинг аксесоари. най близкото за което се сещам е NISMO (Nissan Motorsport).И за да не съм тотално офф, ето още едно линкче с инфо, което обаче ми се струва същото като първия линк, но май е първоизточника. http://asia.vtec.net/beystock/honda/civicr/Аз до колкото съм чел и до колкото знам В16В е двигател В18С със намален обем, тоест трябва да се търсят общи неща с двигателя на Интегра DС2 от колкото с б16 серията. Ето и малко инфо за основните показатели на повечето от В-серията: http://www.jdmcars.com/tech/admin/bengine.pdf

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...