Jump to content
mania22

d16z9 или д16у8

Recommended Posts

Колеги предстои ми закупуване на кола, като си търся сивик 5 или 6 ген. За д16з9 има информация, но за д16у8 нищо не мога да намеря, за което се и извинявам , че пускам тема но немога да намеря това което търся. Това което ме интересува за купето на 6 ген. е какъв разход дава двигателя, здравината му като на 5 ген. какъв е вървежа му спрямо 5ген. Цените на частите сходни ли са с 5 ген. И въобще имали нещо специфично което трябва да се знае за 6 ген. Извинявам се ако има др. такива теми , просто неможах да намеря нужната онформация , затова се допитвам до вас. П.С. Много трудно се намират купета с д16з9 мотора , ако имате оферти за купета пишете тук в темата :) Поздрави !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от много време съм фен на хонда, и смятам да стана един от вас, от скоро обаче се насочих към 6 ген. но немога да намеря нишо по въпроса. Моля кажете си мнението и впечатленията за колата , защото нямам база са сравнение. Поздрави :)

Редактирано от mania22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега :)Аз карам Сивик купе 6-та ген. с Д16У8 мотор. Разхода на гориво на тази кола е повече от прекрасен. Моята ми дава 7/100 смесен разход, а извънградско с пуснат климатик и скорост 120-30км съм я смъквал до 5,3/100..... с 8 литра бензин минавам 150км. Иначе вървежа на Д16У8 е отличен особено във високите обороти. Стабилността на купето в завои със стоково окачване е много добра. Лично аз съм много доволен от моята и за 2 години каране не съм имал никакви проблеми с окачването и мотора... Масло НЕ ми гори мотора.Относно здравината: и 2-те купета 5-та и 6-та ген. са еднакво качествени и здрави. Проблема при сивик 5-та ген. е, че ламарините са доста тънички и си гният и затова намирането на читав сивик купе 5-та ген. е доста трудно.Всички митове и легенди за скъпите части и тяхното трудно намиране са отдавна забравени. Цените на частите за 2-та модела са сходни, да не кажа, че са и едни и същи т.е. части има колкото искаш на достъпни цени.Колега, което и от 2-те купета да си избереш, а защо не и 2-те, ще те радват адски много. Гледай ламарините да са здрави, а другото се прави.Успех с избора! ;)

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подражката като цяло е една и съща финансово.вече е вапрос на избор какво си харесаш и какво ще ти допадне.успех с избора,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел кара Сивик -6та хеч със d16y8 и трябва да ти кажа,че мотора е прекрасен :) И като разход,и като вървеж,и въобще като каквото се сетиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...