Jump to content
Mr.OFF

Избор на бойлер

Recommended Posts

Мара ба , 

Пичуи .. пред дилемата за избор на бюджетен бойлер съм. 80-100л. балон , ще ми сЪ да е 3кв/ч и гранция над 3г. , кинти - до 220-230 лефа.

Попрочетъф туй онуй .. и стигам да личния извод , че Дипломата яко са го окензали , Матев си е диария по принцип/такъв ше фърлям/ , Елдом и Теси са на едно ниво тояги .. които ако си изкарат 3 годишните гаранции , напрао било късмет , камо ли да доживеят до 5г. Чувам прилични неща за Аристон , и Фагор. Фагора е скъп за моя бюджет , ма виж Аристона ми смигна един модел:

http://vimax.bg/vertikalen-boyler-ariston-pro-r-80-v-3k-eu.html

Ко ше каете ?! 

Някой наскоро да е изпадал в подобни бойлерни терзания ... я думайте ся ... да разточим лакърдията.

Да си пофалим нашто ...  :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зася сме с Атлантик О-нещо си. Година някъде, па не е зле :)

Фърли им едно око.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам аз съм с Теси на 3 г. и за сега е ток и жица-топла вода. Като ти чета поста да взема да го хвърлям?! Не е спиран от Септември 2013 г. и даже го забравих как изглежда. Настроен е на температурата между летен/зимен сезон. Беше някви къси пари ... 200 лв някъде. Много бърже стопля. 2 души сме у нас без топло не сме оставали. Квото такова.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си късметлия , имам познат в сервиз за бяла техника , каза ... Дипломат в никакъв случай .,. Елдом и Теси масово давали дефекти в гаранционния период ... и като цяло труден избор за бюджетен бойлер ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2бр. теси BiLight, единия 100л за вертикален монтаж, другия 80л хоризонтален монтаж с по 5г. гаранция, работят от около 1г. само на нощна тарифа и нямам грижа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мара ба пич,аз моа а каа че за таа пара дето а вадиш, моо си купиш едно убаво теси,щоту аз иах големи бели с един дипломат.Три пъти му сменям чаркалъка от долу. Те това моо да каа. :)Всичко е късмет.Успех! :punk:

Редактирано от JHM
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш български, ти препоръчвам на Елдом.

Веднага ще ти кажа защо:

 -не затова че са по-добри от другите, или че ги превъзхождат кой-знае с какво, но на обикновените гаранцията на водосъдържателя им е 5 г. , а на тези от неръждавейка съответно 10 г. 

- по този повод и да дадат фира / обикновените протичат след 4-та година / , ако ще да е ден преди да им изтече гаранцията, безпроблемно  ти сменяват водосъдържателя с нов, който ще ти изкара пак толкова време.

Сервиза им в София е добър , винаги имат части и реагират веднага - обаждаш им се по телефона, караш им го, за 5 минути ти вадят ново тяло, прехвърлят ти нагревателя и защитите от стария и си го взимащ веднага. Няма чакане ,оставяне, ще ви се обадим като е готов и т.н.

От 1990г. до сега съм купил 3 бр. /по 80л./ от тях и всичките са ги оправяли точно преди да им изтече гаранцията, а един голям /мисля беше около 300 л./ направо го смениха с чисто нов , защото тях не ги ремонтират а ги сменяват направо.

Единствено само един  от 120л. /от неръждавейка/ който съм го подарил на близки, вече почти 10 г. не се предава, но сигурно някога и това ще стане.

Та така, мисълта ми е, че сервиза е от значение, иначе всички рано или късно се предават. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Теси. Ползвам го само за резерва обаче, по 10-20 дни в годината. 80л е малко, за 2ма души, свикнали на тец. Виж, 120 може и да стане или 80 + проточен, ако инсталацията го позволява. Бабата на жена ми, като нас е 5та година с 80л Теси, никакви грижи. Взимаш го от Техномаркет, доплащаш удължена гаранция и си свиркаш. 

Важното е гаранцията, другото е афиф работа. И Беко не е марка, ама 7ма година си ползваме печката и котлоните без дефекти :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключваш ли вариант за проточен? Верно, че бюджета не стига, но аз от 3-4години вече съм много доволен от един екземпляр мейд ин Джърмани. 

Единствения минус спрямо останалите е по-слабото налягане и в зависимост колко е далече от чушмата времето докат потече топлото. 

Или иначе съм доволен от Диплопат, верно че са по-дърти от 5г. дори да не кажа май и са над 10г. - за сега съм сменял единствено долното управление, нагревател и варовик квото е там :D 
Или иначе при тъстовете сложиха Теси за 300лв май и са доволни - 2ра година

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам за прословутата 5 годишна гаранция едно от условията не беше ли, монтаж от оторизиран сервиз и последващи профилактики именно от тях за да важи.По горе писах, че имах проблеми с бойлер дипломат и добре, че имах нервите и желанието да оправям (подменям) всяка една дефектирала част-по няколко пъти. И така 7-ма година.Равносметката 4ключа,2термо регулатора, 2термо защити, 3 анодни протекторат. Именно заради подмяна на последните си обяснявам дълголетието му, но за останалите части, просто нямам думи... 0-во качество!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаха само за пералнята. Всичко е купувано с тая цел. Не вярвам в комерса. 

И за там беше лесно- некакъв пич дойде за 10лв върза 2 маркуча и един щепсел и си отиде... 

 

Иначе проточен не е лошо- пак така или иначе енергията да загрееш една вода до едни градуси е една и съща. Но му липсва дебит. За това, ако някога ми потрябва бойлер нон стоп слагам един 150-200л и един проточен с по един кабел на 4кв.м. и отделни бушони и забравям. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя да се съгласявам с Барси,но ...:) ,но 10 години Stiebel Eltron...ийебем ти българското....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата при мен е , че за момента живея на квартира и затова бюджета е нисък , инак бих вложил смислено кинти в дългосрочен план .... ;)

Нищо не казахте за Аристоня да го ева .... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аристон, от край време ми е любимата марка за кухненски ел. уреди  /печки, перални, миялни и хладилници/ и навсякъде съм с тях и никога не съм имал проблеми. Обаче относно бойлерите им, съм леко резервиран. Не случайно, по-нагоре ти споменах за гаранционния сервиз.

 

Иначе бойлерите им бяха един от първите  продукти, които започнаха да ги правят в Китай и ги скапаха тотално.

Не че другите марки не ги правят там, или не използват китайски материали - включително и ламарината от която се прави водосъдаржателя е китайска и се използва и от всички български фирми за бойлери .

Преди няколко години, специално бойлерите на Аристон, едвам изкарваха по 1-2 години и масово протичаха - вярно сменяваха ги ама си беше разправия. Някъде около София,/ ако не ме лъже паметта към Илиянци или Требич/, бяха наели един стопански двор, /за да съхраняват дефектиралите бойлери - а купчините с тях бяха огромни/.

Там връщаш /закарваш си/ стария, като преди това си минал през сервиза да констатират повредата, след което ти издават документ, с който да отидеш да си вземеш нов от магазина ако имат наличен, ако нямат от твоя модел, чакаш да получат и си е разправия. Споделям го това,защото двама познати го играха това нещо.

Сега нещата може и да са се променили към добро - обаче казва ли ти някой !? 

 

п.п  Преди три дни, моя племенник си купи и монтира един много красив бойлер Аристон  и за сега е много доволен :D

Редактирано от Emicha
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Аристоня от как стана Хот Пойнт не е ли мега китайската марка? Един приятел изрева с една пералня тяхна на 3 г. си замина...Нещо имам някви спомени от Сетком форума стабилно ги хранят Хот Поинт...Абе имаше една марка бойлери, българска е, фамилно име някакво не се сещам сега...та за тях има добри отзиви - а кажете я де?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно говориш за бойлери Шишков - ама те са от неръждаема стомана и са доста скъпи /един от 80 л. е някъде около 400+лв./ , а тук се гони бюджет от 220-230 лв.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение за Елдом е че по-голямо ла!но от тях НЯМА.Бойлер 120л. от неръждавейка,купен 07.2013г. за скромните 550лв.,миналата седмица дефектира за 5-ти път.Три от рекламациите бяха за протекъл водосъдържател и съответно има 3 замени с нов от същия модел.Тоест за 3 години все едно 3 от 3 бойлера са протекли.И на всичкото отгоре инж.Русев от Елдом Варна ми заяви че аз съм единствения им недоволен клиент,всички останали били доволни.Смешници.Гаранцията служела за това,при проблем да бъде отстранен.Обаче никой не го интересува че трябва да се обадиш в сервиза,евентуално да ти вдигнат,може би да дойдат на другия ден за да установят проблема,след което да отидеш до сервиза за протокол за смяна и накрая да си демонтираш бойлера да им го закараш(туриш) в склада,да ти дадат друг,които да монтираш.При следващ дефект ще ми излезе по-изгодно да си купя нов,отколкото да отсъствам от работа за цялата процедура.Ако има мазохисти нека си купят Елдом.

 

П.п.Не случайно(нито от неграмотност) изреченията са по три реда.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки рано или късно стига до извода, че бойлерите биват само едни, от неръждавейка. Всичко останало рано или късно протича, аз на връх Коледа съм сменявал бойлер на Теси (марка която никога повече няма да монтирам, камо ли да купя). Единственият плюс на Теси за 80 литра бойлер е че го има на диаметър 33 см. Неръждавейката има един сериозен минус тя не е бюджетен бойлер, но за Елдом е с 10 години гаранция за водосъдържателя, което от чисто техническа и механична гледна точка означава само едно, ако не го оставите да замръзне (което впрочем гаранцията не покрива) е здрав в геологически аспект. За бюджетен бойлер моят съвет е да се избира този с най-дълга и най-широка гаранция. А ако спазариш друг бюджет, една неръждавейка решава проблема за следващите 30-тина години.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Al Capone,

моят Елдом е от неръждавейка.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от пет години съм с елдом купен тук от завода им във Варна. Преди година ми изгоря ключа за включване и го подмених за 75 стотинки. Според мен най - често се скапват от спиране на водата. Па и най - неприятния ефект е, че на студената вода тръбичката е неръждавейка, но на топлата не е :) да чукна на дърво до сега не ми е правил проблеми, ма като напрай отивам и пак купувам същия за 180 лева 80 литра 3кв.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бюджетен бойлер моят съвет е да се избира този с най-дълга и най-широка гаранция. 

Гадовете повече от 5 години не дават ... ама май това ше е избора ... ше избираме гаранция , а не бойлер !! :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър ден. 
В днешния свят това е важното. Можеш да погледнеш при избора или, съответно да питаш, при проблем с коя марка кво се прави. 
В смисъл- в магазина ли звънкаш или тряя се ровиш за сервизи. Първото е доста по- удобно. 

Отделно, самата удължена гаранция е нещо като Автокаско- покрива повече неща. Например за телевизора ми казаха,че ако падне и се счупи пак ще го оправят, докато нормалната не го покрива. 

 

п.п. Не е нужно да ти казвам да е 3киловата мощност или повече, че 2ката ще я чакаш цифра време да загрее. Имаш ли в момента някакъв или тепърва ще слагаш ? Гледай и кабела към него какъв е. Желателно е да е отделен токов кръг с 4кв кабел / старите панелки са с такъв силов за баните по дефоулт / .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Шишков, но е над бюджета ти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

А аз съм против всякакви бойлери под налягане. 

За това използвам монофазни проточни бойлери: единият е 6 KW и се използва в кухнята, а другият е 8,5 KW (5 KW + 3,5 KW) и се използва в банята. Тези два бойлера могат да работят и паралелно- и не е изгарял общият предпазител, който е 63А. Захранващите кабели към бойлерите са 4 кв. и 6 кв., а към таблото- 10 кв. Сложил съм и дефектнотокови защити и на двата бойлера. 

За лятото за къпане 8,5 KW са предостатъчно, а през зимата може и да не достигат- и поради това бойлерите ще се използват паралелно (някаква комбинация от техните мощности).

Сметките за ток (с използване и на хладилник, фризер и др.) са около 30 лева месечно.

Поздрави 

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоркааа , какво точно ми помогна твоето мнение приятелю мой ?! 

Пичове не са хабете повече , до няколко деня тенекията ше е на стената ... клоним към made in ARE тенекия с 6г. гаранция. ;)

Ше споделя крайния резил .... благодаря на синца Ви за лакърдиите.Успях да изсмуча изводи за себе си ... :)

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

Ами с каквото можахме- помогнахме... както се казва в онзи виц...

За какво ти е тази неподвижна бомба- аз не разбрах ама айде.

А сега по същество: написал съм мощността на проточните бойлери и сечението на необходимите кабели- необходимо ли е да се "добави" нова ел. инсталация в жилището или не. Може да се каже, че проточните бойлери нямат топлинни загуби- и от тук следва и тяхната икономичност. Според мен са по- безопасни от стандартен бойлер- не събарят стени и тавани...Не на последно място при напускане на квартирата можеш да си вземеш проточният бойлер, за останалите видове ще е доста по- трудно.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав и съм съгласен с теб , обаче има бая неизвестни с инсталацията ... селска колиба.

Кошмийката кат си пусне вибратора и ми умаляват ламбити ...  :tooth:

Та не ми се рискува с тия селски инсталации , да бера ядове после с кабели , табла , падащи бушони и прочее забавления.

Благодаря ти за правилната логика , ше се възползвам некой ден у личния си вилает.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погрижи се комшийката да не включва вибратора :D 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф у Оффа по отношение на вибраторя :

 

14900326_10151036461144945_4015208762344333455_n.jpg

 

:tooth:  :tooth:  :tooth:

 

п.п...дали пък да не обсъдим и некой потоков пръскател/проточен бойлер/ , ей тъй темата да придобие цялостност ....  :tease:

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова животно не съм виждал, та...

Целиот съм в слух :tooth:

Човек се учи докат е жив дет са вика.

 

 

редакция: Абе виждал съм, даже имаме, не знаех че така им викат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3 бр. Теси и 1 бр. Релакс проточни бойлери от 10 години, " истински" нямам също от толкова време. Удобни и малки са, теситата работят под налягане, тоест почват да грея водата автоматично при пускането и, и не свършва никога топлата вода. Лятото се ползват на една степен(3,5 или 4kw) за къпане и миене, зимата на 7,5kw само за къпане, но при нас водата идва много студена от тръбопровода и за това е така. Сменил съм на теситата магнитните торпеда, които включват нагревателите при пускането на водата, с времето се размагнитват ли, що ли, но са 12лв.и толкова. Заземяване, зануляване и 6 кв.кабел от рекордомана.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Единият проточен бойлер, който използваме е Relax-P 8,5 KW (на три степени: 5 KW и 3,5 KW), монофазен. Той също работи под налягане и може да захранва 2- 3 точки (душ и мивки). Забелязал съм, че му е необходимо съвсем малко налягане на входящата вода- и се включва веднага.

Предимствата съм ги посочил в по- горният ми пост.

Недостатъци: инвестиция в захранващ кабел и дефектнотокова защита (по желание, но според мен е задължителна тази защита).

Поздрави

П.С. Конкретно за проточните бойлери Relax-P установих, че се предлагат за продажба предимно в интернет. Аз все пак успях да го закупя лично от техен сервиз, който продава нови бойлери (е, имаше 1-2 модела по една бройка от всеки вид). 

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е все тая дали проточен или статичен.

Обаче, като има неизвестни с инсталацията / кажи поне каква е бараката / по- удачно е статичен. 
Човека е под наем. Респективно, като не е негово жилището не може да дърпа кабели на воля. Е, може, ама хазаяйна треа да утвърди. 
За това си взимаш едно теси, 80л, 3кв с 5г гаранция за към 200лв и приключваш. Ако си с жена и 2 деца- 120, ако се събира, но пак 3киловата поне. 2ките много бавно стоплят. 
Мен още ме е яд, макар и да ползвам бойлер по 10 дни в годината, че не изтеглих и за проточен, че сега има тяга за около 25-30мин жега макс и мре. 

Един час по- късно пак има вода. 

 

Проточните не са лоши, но товарят инсталацията яко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п...дали пък да не обсъдим и некой потоков пръскател/проточен бойлер/ , ей тъй темата да придобие цялостност ....  :tease:

Ти ще се пръскаш, или ще се къпеш?

 

Хубавите проточни които вършат работа, са скъпи и изискват сериозна инсталация.

Бюджетните в ценовия диапазон 100-200 лв. само пръскат. Мокриш се за 5 минути (да не се прецака инсталацията) и тичаш да се стоплиш (особено ако е зимен сезон и банята не е отоплена).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и интересната тема. За 8 дена 34 коментара. Браво :)

 

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е полезна.

Аз приключих с избора , на стената виси http://vimax.bg/vertikalni-boyleri/vertikalen-boyler-atlantic-opro-turbo-80l.html

Малко го ядох с куките за окачване , ама тъй или иначе вече съм къпан чичка !! 

Алелуя и наздраве !  :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такаа, честитка. Значи пост номер 2 е бил полезен :D

Като за под наем е идеалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

72 месеца гаранция за 200лв сиреч по 3лв на месец. Ееепа добре е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за статистиката в полза и на други бъдещи дилемаджии- Бойлер Елдом монтиран 2006 работи до момента без каквито и да е претенции освен лека ръжда в долната част по ръбовете. Това са 10 години постоянна и непрекъсната работа без изключване, но терморегулатора никога не е бил докрай а малко след средата. Доколкото знам Елдом имат повече проблеми с електрическото управление отколкото с нагреватели и водосъдържатели. Теси имат проблеми с всичко.  Наскоро на познат му бяха препоръчали Beko, даже се учудих че имат и бойлери, а турците са доказани в производството на бяла техника тъй че не е зле да се проследи как се справят с времето.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих избрал, който е с най-голяма гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...