Jump to content
BRAAD

Проблем с машинка на прозорец !

Recommended Posts

Добра вечер на всички колеги,и фенове на любимата марка Хонда :rolleyes: ! Както по горе съм написал,имам проблем с машинката за прозорец на шофиоррската врата и днес реших да отворя кората и да погледна какво се случва! Та колата е Сивик англи4анка,99 година,хеча и наскоро прозореца ми не може да се вдигне до горе и се чува едно като прескачане на зъб.Днес след като я погледнах и се опитах да сваля ми направи впечетление,че моторчето е захванато със нешто като болт за планката на която са зъбите,и този болт играе и се получава една хлабина между тях! Сигурен съм че не съм първия който се сблъсква с този проблем,така че малко повече инфо и съвети няма да са в повече :unsure: !!! За сега искам да благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направи една снимка, и посочи, кое точно играе?!А зъбите на големия полумесец, как са?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направи една снимка, и посочи, кое точно играе?!А зъбите на големия полумесец, как са?!

Зъбите видимо са добре,поне за мен до колкото разбирам,проблема е че не успях да я сваля,но явно ще трябва да я снимам за да се види!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше този проблем, но вчера свалих прозореца до доло и нещо изщрака и прозореца пропадна на цяло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш изядени зъби на полумесеца щом чуваш чаткане и прозореца не може да се вдигне.Аз имах такъв проблем на моя сивик и с 2-те стъкла и се оказа, че зъбите са изядени.Проблема го реших като подмених машинките с нови т.е. 2-ра ръка, но здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако прещраква при вдигане,може да се клещи стъклото и за това да прескачат зъбците и да разбие болта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем до преди седмица!Като се вдигнеше стъклото до горе и започваше едно прещракване от зъбците.Мислех, че последните няколко зъбци са се изронили,но като свалих машинката се оказа прословутата втулка! След смяната й всичко се оправи. Ето и темата: http://forums.hondab...=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София или имаш път насам - бих те посъветвал директно да звъннеш на жиларя от Княжево (не му знам името) - пратих ти телефон на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем до преди седмица!Като се вдигнеше стъклото до горе и започваше едно прещракване от зъбците.Мислех, че последните няколко зъбци са се изронили,но като свалих машинката се оказа прословутата втулка! След смяната й всичко се оправи. Ето и темата: http://forums.hondab...=1

С линка който колегата прати,ми помогна много! Мисля че точно от там идва проблема и при мен,но сега виждам,че за да се свали машинката,трябва да се свали и горната релса.по която се движи,а нямам никакво време. Ако има някой от Бургас,който може да каже сервиз, където мога да я закарам,ще съм много благодарен:)))!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София или имаш път насам - бих те посъветвал директно да звъннеш на жиларя от Княжево (не му знам името) - пратих ти телефон на лични.

Благодаря и на колегата,че се опитва да помогне,но София ми идва доста далеко :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Вдигам темата защото май имам същия проблем само колата е различна Accord Coupe 99г. Стъклото се сваля перфекто, вдига се перфектно до момента в който стигне крайно горно положение и вместо да спре то започва да прескача и да клопа. Преди да видя темата си мислех че проблема е в релето защото би трябвало моторчето да спира при товар, но след като прочетох за вашите проблеми вече не съм сигурен. Качените снимки вече не се виждат и ще се радвам ако ги качите другаде и също така дайте съвет дали да не проверя релето и нещо по захранването?

Редактирано от JimBeam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз от някоколко дни го имам този проблем, в горно положение трака, но все още спира. Ще трабва разглобяване. Или е някаква втулка, или са изронени зъби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което успях да видя без да свалям двигателчето и механизма не виждам да има изронени зъби... следващата седмица ще разглабям и ще пиша. Ако някой има идея до тогава да драсне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...