Jump to content
patkan

Най-накрая намерих моята "Хонда" - 2.2 дизелче

Recommended Posts

След няколкомесечно търсене най-накрая се сдобих с моят "Акорд" - в чудесно състояние на свежите 26 000 км. и с невероятно поведение на пътя. Имах възможност да се насладя на возията по пътя София - Варна... невероятна кола! В сравнение с 6-цата на Мазда, Акорда е много по-балансиран, по-пъргав в по-високите километри, по-тих, а воланът реагира с една идея по-леко(което на мен ми допада повече). Маздичката ми харесваше, но ми отне време да се влюбя в нея, с Хондата беше любов от пръв поглед... по-скоро от първи 5 км. Благодаря на всички, които ми помогнаха с опита и мненията си! На някоя от следващите сбирки във Варна ще се видим, за да почерпя и да се запозная наживо с Хонда-обществото в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , и да си смениш на аватара какво караш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Пожелавам ти любовта към марката да продължи дълги години и да сменяш само моделите! Благородно ти завиждам за великолепния автомобил. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет в клуба на "печките" :( Любовта и привързаността към Акорда ще са още по-големи като изминеш още няколко 10-ки хиляди километри и няма да ти омръзне !!!:( Честито , да си я караш със здраве и да й сменяш само маслото :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега седмица или осмица е ,аз също съм от варна и понеже тук се заформи един спор коя върви повече 2,0 -155 коня като моята или 2,2 -140 коня като твоята можем да ги сборим не за друго-мразя гонките .а да се изясни тук този безмислен според мен спор ..ако искаш де,ако искаш просто можем да обменим опит ,за теб пък и за мен ще е полезно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! "Седмица" е моята красавица... а за спора, и аз не съм фен на гонките, затова повече ми харесва Хондата от Маздата, която си беше ръмжащо животно... Мен, ако питаш, по-добре да не се проверява, че после ще се затрие цяла една тема, по която може да се спори денонощно :())

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе 4естно казано маздата не е съвсем невървяща-имах възможността да покарам 6цата на един колега от форума на тойота неговата беше 2,0 със 147 коня двигател доколкото си спомням-доста еластичен мотор и добре се укоряваше само че километража му даваше голяма грешка ,това което си спомням че двигателя беше доста по шумничък от този на акорда и сякаш малко по пъргав ,иначе като интериор акорда си го харесвам повече въпреки че неговата имаше доста екстри,а за дизела всички казват че върви много,но съм нямал удоволствието да се повозя или да карам ,що се отнася до бензиновата седмица двойката максималната и скорост която съм постигал е 230 км (по километраж)като грешката е около 12 км над 200,засе4ено с джи пи ес(да не останеш с впе4атление само че съм привърженик на високите скорости -тва само за теста ),къде ще я обслужваш твоята,имай предвид че от бултрако режат глави,моя съвет е за консумативите масло и филтри оттам а накладки дискове -алтернативни(мога да помагам за това)

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката фен да те радва много :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и безаварийно пилотиране...Само масла, гуми и ремъци да сменяш.... :( И аз ти завиждам благородно... :( Тази седмица се разделих с моята печка, Акорд 98г. 2.0 TDI, :( но като "порастна" още малко и аз смятам да скачам в такъв Акордеон... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега да си я караш с много кеф и безаварийни километри. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,аз пук имам Мазда 3 2.0 литра и не бих я сменил за нищо,най-добрата е за мен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Маздата го казах от личен опит - карах 2 години една шестица. Впечатленията ми са, че реагира по-пъргаво в малките километри, отлепя здраво и пали гумите, но после изостава малко поради късите скорости. С Акорда в града съм 2-ра, 3-та, рядко 4-та, при Маздата 2-ра е само за потегляне, основно 3-та и 4-та, че и 5-та вкарвам. Маздата е доста по-шумна и воланът реагира с леко закъснение в сравнение с Акорда. Интериорът на Маздата ми харесва повече лично на мен. Абе, знаете какво казало кученцето преди да оближи дупенцето :))) Niki64, ще се видим наживо на някоя среща и ще ми разясниш какво, къде, колко, че хич ме няма с колите :D

Редактирано от patkan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...