Jump to content
obscureman

Акорд купе 99 - въпрос за ламбда сонда, светлини и др.

Recommended Posts

Здравейте!

Във връзка с няколко дреболии с возилото реших да попитам няколко неща.

Симпатягата ми е Акорд Купе 99, F20B5, Автоматик. Много съм доволен от возилото и го карам вече около година. В момента е на около 107 хиляди реални километра пробег. Ще разделя въпросите, за да не стане много объркваща темата.

 

1. Преди 4-5 месеца му сложих газов инжекцион BRC в доста популярен газаджийски сервиз в Полша (живея в Германия). Първите 2 месеца всичко беше ок - пъргавина, разход и т.н. След това започна на някои ниски обороти да забива, когато подам газ и се изстрелва чак на второ или трето натискане на педала. Отидох до газаджиите, монтирали уредбата, хората огледаха всичко и ми казаха, че ламбда-сондата е показала при замерване 0.25 V, а би трябвало да показва или грубо 0,1 V, или 0,9 V т.е. констатираха, че сондата ми е за смяна (тук всички са тесни специалисти и на друго място ще я сменям, защото това не била тяхна работа :D ). Оставам с впечатлението, че при моя мотор има само една ламбда-сонда, защото майсторът не е конкретизирал предна или задна (поправете ме, ако греша). Не искам да взимам най-евтините боклуци, но нямам нерви и да чакам дълго и доста скъпо сонда от САЩ. Виждам тук някакви универсални сонди на DENSO, има и опция на BOSCH и т.н. Ще се радвам да дадете практически отзиви от работещи добре сонди на двигател като моя с газ.

 

2. Смених няколко светлини с LED - закупих си целия сет и подмених плафони, заден номер, предни габарити и светлините в купето. От няколко дни забелязвам, че предните габарити мигат постоянно. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Захранване, бушон, лоши крушки? По пътя на логиката, ако е лоша крушка, ще мига само едната, но те мигат и двете постоянно, а всички други LED крушки по колата са ок и светят нормално.

 

3. Откакто купих колата не ми свети крушката в багажника, а често го отварям на тъмно и би било чудесно да свети. Няколко пъти я вадих и слагах, светва първите 1-2 пъти и после пак не работи - същото прави и с нормална, и с LED крушка. Пръснах с контактен спрей, фасунката няма окисление или ръжда и изглежда като нова. Някой друг имал ли е такъв проблем? Крушката е изправна и ток стига до там. :)

 

4. Пръскалките на фаровете работиха до един момент, а сега когато натисна копчето, чувам само да щрака някакво реле зад таблото и не пръска. Някой знае ли кой бушон е за помпата на пръскалата за фаровете, защото чета и не го намирам...

 

5. Бушоните са специфични - можете ли да ми дадете някакъв стандарт и хубава марка бушони, за да знам какви да си поръчам да имам в жабката, за всеки случай?

 

Предварително Ви благодаря за съветите и коментарите! Иска ми се да си оправя каквото мога и всичко да й работи на колицата, защото много ми харесва .:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго четене поръчах ламбда сонда на DENSO, която според Хонда е оригиналната за модела и покрива артикулния номер. Сега се чудя точно кой тип са бушоните,които да взема. Има нова технология бушони, които са с LED светлина и светят, когато изгорят, за да се сменят по-бързо и лесно. Някой знае ли точно как се казва типа бушони като форма и размер? Mini ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можем ли да им се доверим като качество? Патил съм си много лошо от некачествени бушони...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам само пример, не препоръчвам модел или марка. Гаранция - докато пъхнеш предпазителя в гнездото.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, колеги! Няма ли хора с отзиви по темата? Преди, като че ли, форумът беше доста по-активен и веднага се включваха няколко души. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръскалките на фаровете, най-вероятно помпата е заминала. Моята беше и я замених с друга 2ра употреба. При мен също цъкаше релето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намират ли се помпи? Дай някакъв ориентир за цена? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2ра ръка... Става и от старата генерация. Само в буксата е разликата, но режеш кабела на помпата, заедно да върви с буксата и снаждаш на твоята. Има малка разлика, ако твоята е купе. При купе помпата е по-голяма. Сваляш само гумения О пръстен и го слагаш на новата помпа, и си в джаза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ще го имам предвид, макар че май ще прежалвам бутона на пръскалките и нивото на фаровете, за да слагам там мултимедия с тъч скрийн. Ще ми се да преместя бутона на пръскалките поне и да ги подкарам, но не знам къде мога да го сложа - искам да изглежда добре и оригинално, а не да режа и дупча, защото колата е в супер състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сложих 2 дин мултимедия ето как изглежда....

post-32526-0-14184300-1503588532_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...