Jump to content
А. Чавдарова

Идеи за освежаване на табло?

Recommended Posts

Аз си мажа таблото с "MOTOX" мляко. Не е скъп и ефекта е голям и дълготраен. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че колега пита за боядисване на пластмасите а пък може би и на цялото табло :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами питам за всякакви съвети. Просто да изглежда по - ново и по - красиво. "MOTOX" мляко, благодаря ще пробвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като за начало можеш да започнеш с това:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ПС:Готини стелки:D/>

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как караш вечер бе колега? Тея плазми много яко "вземат" очите....Колкото до автора на темата... колега не си прави експерименти. Някой хора си боядисват пластмасовите части по таблото, но за мен това е грозно. Колега от Търговище си беше направил цялото табло с бяла кожа....това бялото така взема очите че си нямаш на идея. Таблото на 5та не е от най-симпатичните, но си изглежда добре. Според мен това което може да се направи и да запази изчистения вид е да си поиграеш с диодна лента (има го описано из форума) и да направиш добра и равномерна подсветка на уредите по таблото. Всичко друго за мен лично е излишен кич и не ми допада.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как караш вечер бе колега? Тея плазми много яко "вземат" очите....Колкото до автора на темата... колега не си прави експерименти. Някой хора си боядисват пластмасовите части по таблото, но за мен това е грозно. Колега от Търговище си беше направил цялото табло с бяла кожа....това бялото така взема очите че си нямаш на идея. Таблото на 5та не е от най-симпатичните, но си изглежда добре. Според мен това което може да се направи и да запази изчистения вид е да си поиграеш с диодна лента (има го описано из форума) и да направиш добра и равномерна подсветка на уредите по таблото. Всичко друго за мен лично е излишен кич и не ми допада.

Колега не са плазми!Снимката е с осветление на макс,а ако се загледаш на първата снимка в дясно на панела има три потенциометъра за регулиране на всяка светлина(стрелки,фон,цифри)Намаля се до степен, почти нищо да не виждаш пред теб вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора на темата - може просто да лакираш пластмасовите компоненти по таблото и нищо повече :) освежава се доста,и ефекта остава за постоянно,разглобяваш пластмасите ,едно водно 400р и един флакон лак .Това от мен :) Актуалн снимки нямам ,защото нямам и време за такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто го минавам с напоените гъбички дето за обувки-хем мирише хубаво хем лъсва като ново :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставрев колега какъв лак?

 

" едно водно 400р"

Колежка съм ви малко с по-големи уточнения ако може :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за объркването на пола(няма как да знам дали си жена или мъж) Гланцов лак спрей за пластмаса ако няма за пластмаса става и какъвто и да е прозрачен лак спрей ,първо почистваш елементите които искаш да освежиш със спирт след това ги изкуркваш леко колкото да се замъгли пласмасата със шкура със водно отнемане размер 400 но без да ползваш вода :)/> след това пръскаш със спрея.Резултата остава за постоянно -''резултата'' гланнца по пластамсите

Редактирано от Х.Ставрев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъбичката за обувки има ефект :) Някой друг елемент облепен с фолио

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че таблото на 5 ген е едно от най-симпатичните. единственото нещо, което аз бих направил е да облепя панела зад волана и около парното с фолио или направо с карбон. И колежке ако имаш затруднения по разглобяването винаги може да пишеш едно лично ;) Ще помогнаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което се отклонява от оригиналния вид си е гавра с модела. Моите предложения са:- сложи си циферблат на километража с километри- долу вляво от волана имаш един празен един панел, на който по принцип стоят копчетата за шибедах, халогени и регулация на подсветката. За подсветка можеш да вземеш от някоя канадка на части. Халогени - с повече търсене се намират с инсталацията и копчето.- можеш да си тапицираш с кожа волана (отново в черно). Излиза около 40 пари. Евентуално може да се направи и ново мехче за скоростния лост и да се тапицира главата му. По около 20лв за всяко.- махни тази грозна тапицерия от седалките. Ако е сложена, защото старите са изхабени, има достатъчно донори на достъпни цени. Дори салони от ВТИ.- сложи си подлакътник. Във форума се продава такъв на нормална цена.- сложи радио, което повече отива на таблото. И като цвят на материала, и като подсветка (светло-зелена).Май се отплеснах, но всички евтини промени, като карбони, спрейове само внасят цигания в колата. Оригиналните ъпгейди струват повече, но са много по-ефектни за ценителското око. Ако си ги приоритизираш и разсрочиш във времето тъкмо ще си човъркаш повече време по колата и така няма да ти омръзне и да мислиш за глупости. Успех!

Редактирано от Zlatozator
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...