Jump to content
Ekzotik

Боядисване на стрелки

Recommended Posts

Искам да попитам членовете на форума,който са правили подобна интервенция с каква боя да се боядисат?

Ако може малко поробно инфо,защото искам моите стрелки да ги направя ето така:

Публикувано изображение

 

 

Може ли това да стане без да се вадят стрелките?

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В BKTUNING.NET продаваха такава боя - специално за стрелки и не само, че не се свалят стрелките ами задължително не се свалят, че след това не могат да се центроват! Сваляш таблото, махаш предното стъкло /май е пласмаса/ и с малка четчица много внимателно ги боядисваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и с перманентен маркер да се боядисат, кеф ти жълто, или червено :worthy:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за маркера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-примитивния начин - лак за нокти :worthy: Има всякакви цветове, а по желание и с перлен ефект :worthy:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за лака с нокти - виж моето как е станало

тук

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало колега!При теб значи е само с лак така ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега - малко трябваше да се драпам с мойта докът се докопам до лака и :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега - малко трябваше да се драпам с мойта докът се докопам до лака и :tooth:

Хахаха А колко е устоичив смисал от колко време караш с тоя ъпгреид?И кое би било по издържливо лака или маркера?Иначе поздрави и хубу че си надвил твоита поне за една смислена рабор да се ползва лака :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз моите с пермаментен маркер ги направих, но ми се струва, че ефекта от лака е по-добър.П.С Пък и след около година и половина вече, взеха да избеляват от слънцето.

Редактирано от K1NG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята за стрелки е фосфорицираща и при светване на таблото стрелките също светят! Поне така казват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, най-добре е да се използва специалната боя за стрелки, която вече я има в BKTUNING.NET, но когато аз се занимавах с таблото на сайта им все още нямаше такъв аксесоар :-(, а и моето виждане за цветове и подсветка са малко по-различни:

Публикувано изображение

 

А лакът за нокти е устойчив на изсветляване, аз карам вече повече от година и не съм забелязал да си е променил цвета:

Публикувано изображение

 

П.П. Съжалявам за нощните снимки, но само такива имам под ръка, а те бяха правени с друга цел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега - малко трябваше да се драпам с мойта докът се докопам до лака и :P

Хахаха А колко е устоичив смисал от колко време караш с тоя ъпгреид?И кое би било по издържливо лака или маркера?Иначе поздрави и хубу че си надвил твоита поне за една смислена рабор да се ползва лака :Д
Да ти кажа колега , тоя лак ме учуди - мислех си че ще падне след известно време , но той па не мръдна.Карам така от март месец.Незнам дали има някакво значение но преди да нанеса лака леко шкурнах стрелките с водна шкурка с цел лака да хване по-добре.Пробвах всякакви маркери , но с тях не можах да го издокарам откъм цвят , който да ми допадне на мен.Другото което е , че на нашите англишманки в таблото на уредите от горната страна има две лампички които осветяват самите стрелки и уредите от вънка ,та и тях съм боядисал , но с червен маркер - така се получи ефекта който търсех.То мойта още си го ползва тоя лак , дори тя ги боядиса , защото аз нещо треперех и все омацвах роботата :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за перманент малкер.Не знам защо,но с лак не ми хареса много,може би аз не съм се справил добре с лакирането и стана на четки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега - малко трябваше да се драпам с мойта докът се докопам до лака и :rolleyes:

Хахаха А колко е устоичив смисал от колко време караш с тоя ъпгреид?И кое би било по издържливо лака или маркера?Иначе поздрави и хубу че си надвил твоита поне за една смислена рабор да се ползва лака :Д
Да ти кажа колега , тоя лак ме учуди - мислех си че ще падне след известно време , но той па не мръдна.Карам така от март месец.Незнам дали има някакво значение но преди да нанеса лака леко шкурнах стрелките с водна шкурка с цел лака да хване по-добре.Пробвах всякакви маркери , но с тях не можах да го издокарам откъм цвят , който да ми допадне на мен.Другото което е , че на нашите англишманки в таблото на уредите от горната страна има две лампички които осветяват самите стрелки и уредите от вънка ,та и тях съм боядисал , но с червен маркер - така се получи ефекта който търсех.То мойта още си го ползва тоя лак , дори тя ги боядиса , защото аз нещо треперех и все омацвах роботата :rolleyes: .
Вчера и аз викам на мойта,че с лак се боядисвали стрелките и познай кой ми мрънка сега да ги прави :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, най-добре е да се използва специалната боя за стрелки, която вече я има в BKTUNING.NET, но когато аз се занимавах с таблото на сайта им все още нямаше такъв аксесоар :-(, а и моето виждане за цветове и подсветка са малко по-различни:

Публикувано изображение

 

А лакът за нокти е устойчив на изсветляване, аз карам вече повече от година и не съм забелязал да си е променил цвета:

Публикувано изображение

 

П.П. Съжалявам за нощните снимки, но само такива имам под ръка, а те бяха правени с друга цел.

А колега върху лака минавал ли си го с гланц или само лак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червен лак за нокти от приятелката им играеш на стрелките и си ти. Моите са така на хеча и са си супер! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега върху лака минавал ли си го с гланц или само лак?

Не, само лак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече са боядисани само с Лак Ще сложа някоя снимка идите дни....Мерси за идейте и съветите... :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към компетентните :afro: Ако сваля таблото и откача буксите (за да не доизпипвам работата на място) би ли се появил проблем със стрелките после?Имам такова притеснение защото след процедурата по боядисването стрелката на километража ми отказа и след 30 мин каране се оправи от само себе си:redx:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

пак към компетентните...а има ли някакво фосфорно за да светят самите стрелки,или нещо подобно :redx: ...съжелявам че се меся в темата на колегата но мисля че е точното място :afro:

Редактирано от Mariqnov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mariqnov, хайде ако обичаш прочети пак цялата тема, ама малко по-съсредоточено и ще си отговориш сам на въпроса.Ekzotik, аз не съм от компетентните, но бих предположил, че този проблем се е появил, понеже като си сглобявал таблото не си закачил някоя от буксите добре и не е давала хубав контакт, а след известно каране по нашите "гладки като стъкло" пътища си нацелил единствената "мини бабунка" в държавата (супер крив късмет :thumbs1: ) и буксата се е наместила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сваляй смело - моето го свалих и дори му измих конзолата , разпарчетосах го изцяло - по лесно се боядисват като са свалени уредите.Само внимавай , трябва да се пипа нежно и най-важното после трябва да го сглобиш добре както казва колегата , че за да ти работи всичко.П.П. rusen4e нещо не ти свети таблото добре - що не пробваш с диодна лента?П.П.П. Ekzotik така и така ще сваляш таблото да го боядисваш що не го направиш и ти с диодна лента - ще ти помогна с каквото мога.

Редактирано от hondakio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за диодната лента мн ми хареса :DАко има нещо по специфично в цялата работа може малко инфо като за първа помощ :Р

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф кофти работаПреди малко излизах с колата и паля тръгвам и скивам че оборотомера и километража хич ги няма ядосах се естествено :D и шибнах два пъти таблото и се опраиха :ДПосле кат се прибирам лампите дет осветявам взеха и те да си гаснат и естствено шибнах още веднъж и се опраиха,но проблема си е на лице скоро пак ще го свалям за промяна в осветлението дайте съвет за какво да гледам за да реша тея дразнещи проблеми???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно не си оставил лака да изсъхне напълно(залепват стрелките за ограничителните пъпки),аз също го имах този проблем. Играеш им един сешоар за 5 мин и са ток.

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах го това лака сух е на 100 процента по ограничителя няма и след от него,вкулучвах буксите няколко пъти,но проблема пак си е на лице като оставя колата една вечер и на др ден или оборотомера или километраха се цакат и удрям стъклото на таблото и тръгват...............................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Това е което направих с лак за нокти. Цвета може да не ви допада, ама всеки с вкуса си, предстой и зелена диодна лента да сложа и ше е пълна циганията.

Наколко пъти го правих с червен лак, обаче не ми харесваше и залепваше и като се кача не работят уредите докато не ударя в дупка или не ударя сам таблото.

Със зеленото накарах жената да ги боядиса, че аз излязах много куц нещо и ги оставих 24 часа да изсъхнат без да допират в ограничителя и сега не залепват и много си ме кефят. Върху лака сложи и някакъв прозрачен (топ лак или нещо такова) за повече бляък.

Редактирано от men4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм... да , аз мойта също я накарах да ги лакира , че там трябва търпение и нежна ръка - че и и харесва как ги е направила бре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс , кви са тия запетаи и точки дето оставяш по темите - постове ли трупаш кво?Модераторите - ухапете го тоя де.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз мойта я остаих за 5 мин с лакочистител в ръка и познаите на километража вече няма 20км :ДДобре че бързо дойде другия ден и ми мина малко цялата работа :Д та сега и километражче трябва да си намирам :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мойте ги боядисах първо с лак но не ми хареса как изглеждаха! След това реших да пробвам маркер и определено стана по добре! +1 за маркера! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мойте ги боядисах първо с лак но не ми хареса как изглеждаха! След това реших да пробвам маркер и определено стана по добре! +1 за маркера! :)

Колега, бодни некоя снимчица да видиме как е станало с маркера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега, как изглеждат боядисани с перманентен маркер на Рекса:

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мойте ги боядисах първо с лак но не ми хареса как изглеждаха! След това реших да пробвам маркер и определено стана по добре! +1 за маркера! !!!

Колега, бодни некоя снимчица да видиме как е станало с маркера !!!
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1665/3937700306342998731295471821e3rPRMUWTqo5genPcBxP.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години по-късно избелял ли ви е маркера? Питам, защото и аз мисля да ги минавам моите и попаднах на тази тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката, която е поснал колегата със запитването от първия пост е на моята кола. Едва сега я виждам темата.Тогава(2008) ги направих с маркер и избеля за година и нещо, после ги минах с лак за нокти и все още си стоят, единствено стрелката за горивото започна да избелява пак. Но може би не съм почистил качествено преди да мина с лак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с този спрей http://www.ple-er.co...OSMOS%20LAC.jpg

става ето така http://prikachi.com/...78/5204478H.jpg

 

Обаче има един проблем - на 5та генерация няма лампа , която да свети пряко към стрелките за да изглеждат светещи, трябва да се измисли нещо , което да свети много леко за да светят само стрелките Публикувано изображение

 

Ако е на англичанка, там има такава лампа , но там пък уредите за водата и бензина неможах да ги направя както ги е направил колегата, просто ме беше страх да извадя стрелките за да не се вкарам в още по голям филм Публикувано изображение (тъй, като уреда е направен така, че без да извадиш стрелките неможеш да му изтъркаш жълтото, или поне аз неможах да го разгадая) Публикувано изображение

 

и едно важно нещо - уредите на бензина и водата ги стягайте на ръка не с отверка, защото много лесно се късат жичките и уреда спира да работи Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте търсих и аз такава тема и попаднах на тази. Става въпрос за 6 генерация хеч . Някой правил ли е такова нещо и да предложи кой е най-добрия вариант?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както е казал колегата точно над теб. Сваляш таблото, подлагаш вестник отдолу и облепяш с хартиено тиксо, така че само стрелките да са над вестника. Много внимавай, когато го слагаш и махаш, защото стрелките са доста крехки и могат да се счупят. Минаваш 2-3 ръце и си готов. А и ще има достатъчно спрей и за разни приятели и познати :)ПС: не ги демонтирай и мърдай, защото са калибрирани и после може да не работят като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...