Jump to content
cvetan_pl

Accord 2.2 I CDTI шум

Recommended Posts

Въпросът е демпферна шайба или верига?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли да запалиш двигателя за няколко секунди със свален пистов ремък? Може да се окаже някой лагер или ролка или каквото и да е там което се върти от ремъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,но лагерите на паразитната и оптяжната ролка както и на хидравличната помпа са нови.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно е в следствие на разтегната верига. Шумът е идентичен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При студена кола се чува доста силно и постепенно отслабва.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен този звук го правеше веригата. реално не се разтяга самата верига, а обтегачите и затова започва да трака. Но смяна само на обтегачи не мисля че някой ще ти направи. А и когато я смениш това са си поне едни 200К живот ако се се ползват добри масла 0/30 за Хонда.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,но лагерите на паразитната и оптяжната ролка както и на хидравличната помпа са нови. Sent from my iPhone using Tapatalk

Освен изброените ролки и лагери, имаш още и алтернатор, компресор на климатика и водна помпа. А със свалянето на ремъка и демпферната шайба на коляновия вал ще се разтовари и ще можеш да разбереш дали е разбита. Все пак и аз като колегите по-горе, залагам на веригата. Но нищо не се знае, затова ти препоръчвам да започнеш със сваляне на ремъка. От където и да го погледнеш е в пъти по-лесно и евтино отколкото само да достигнеш до веригата и току виж нещата се оказали не толкова страшни колкото изглеждат на пръв поглед. А пък ако се окаже, че по "периферията" всичко е ОК, тогава продължаваш навътре към веригата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на шайба на алтернатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с махнат ремък колата мърка. Така че остава да е шайба, динамо или водна помпа.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и ролка на компресора на климатика. Лагера в нея се сменя -18.00лв. беше Koyo когато го сменях преди година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://vimeo.com/164115458

На място ми се стори по-тих но сега като прегледах и сравних двата клипа(втория е без ремък) май май си е верига.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен този звук го правеше веригата. реално не се разтяга самата верига, а обтегачите и затова започва да трака. Но смяна само на обтегачи не мисля че някой ще ти направи. А и когато я смениш това са си поне едни 200К живот ако се се ползват добри масла 0/30 за Хонда.

 

 

Реално не се "разтяга",а просто се износват от триенето нейните сегменти и вследствие се удължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би са веригите, но най-добре отиди до Варна при Miymoto /Дидо/ да свали ремъка и да я види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://vimeo.com/164209212

Ето това е шума при студена кола в последствие става по тих.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен този звук го правеше веригата. реално не се разтяга самата верига, а обтегачите и затова започва да трака. Но смяна само на обтегачи не мисля че някой ще ти направи. А и когато я смениш това са си поне едни 200К живот ако се се ползват добри масла 0/30 за Хонда.

 

 

Реално не се "разтяга",а просто се износват от триенето нейните сегменти и вследствие се удължава.

Според мене си се разтягат. Закачих ги да висят новата и старата в сгънато положение по един и същи начин и старата беше с 7-8мм по дълга.

Това по цялата обиколка на веригата ще прави 15мм.. Както и да го гледам при мен беше разтегната.. Може и да съм частен случай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата не се разтяга! Износват се пиновете и втулките около тях и от там идва по-дългия размер.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е.. реално я огледах само като размер, а не като конструкция.. Всъщност няма значение.. То пак и си е вид удължаване..

Колкото до шума - много прилича на верига.. Този шум се установява много лесно и колегите по-горе ясно са го написали..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория клип който съм качил е със свален ремък, шумът е малко по-малък но пак го има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верига си е.

 

Веригата не се разтяга! Износват се пиновете и втулките около тях и от там идва по-дългия размер.

Абсолютно вярно!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,но лагерите на паразитната и оптяжната ролка както и на хидравличната помпа са нови. Sent from my iPhone using Tapatalk

-Какви бяха симптомите за да смениш лагерите на хидравличната помпа?

-Два ли са?

-Имаш ли им номерата?

-Лесно ли се сменят?

Питам защото няколко месеца след като смених веригите, започнах да чувам шум около помпата (мисля), но не може да се определи точно. Нали се коментират и другите въртящи се шайби, но не е лесно да се разбере коя точно. (дори с медицинска слушалка слушах...) Подозирам помпата, защото преди да сменя течащия маркуч, маслото беше паднало под минимума докато разбера...не знам дали това може да е причина за скапване на лагерите.

Интересно е, че веригите тогава не ги чувах много от купето, само на отворен прозорец или ако слушам под калника, а сега е различно- на отворен капак трудно се долавя шума всред общия, но от купето се чува, особено при падане на оборотите...

 

При теб 95% основния шум е от веригите, но може да има и малко от друга шайба...Ако имаш достъп под колата, като доближиш ухо до картера, много ясно се чува.

- На колко км е колата?

Както бях казал другаде- чудех се как на 80х мили са се скапали веригите, но след като ги смених, установих, че колата е била такси и всъщност е на около 250х. мили (400х км). Може това да е и втора смяна :), тъй като си е слабо място...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам номерата на лагерите но помпата и двете ролки си виеха, на отворен капак се чуваха доста отчетливо, колата е на 107 000 мили реални и предполагам, че веригите не са сменяни никога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А шума от веригите почти не се чува като излючим моментите когато минавам покрай стена или се наведа до гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 помпата и двете ролки си виеха, на отворен капак се чуваха доста отчетливо,

След като ги смени виенето очевидно е изчезнало, но как се разбра, че са тези 3 неща, по място са близки, може да е само едното...

ОК, няма значение, лесно ли се разглобява помпата за смяна на лагерите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 6 месеца след смяната на веригите (вериги и водачи, без зъбни колела,и обтегачи , по преценка на Дидо-Миамото), шума се върна, маслото е repsol 0w30 turbo life, на около 7000 км. Сменени са също лагер на хидравлика, обтяжна ролка, сложен е късия ремък. Последните със сигурност нямат връзка с шума, тъй като той продължава и след свалянето на ремъка. Прави ми впечатление, че когато колата загрее, шума значително намалява. Дали да не взема да хвърля това масло?

Снимал съм и клип, но ще го кача по-късно.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 6 месеца след смяната на веригите(вериги и водачи без зъбни колела и оптегачи по преценка на Дидо-миамото)шума се върна, маслото е repsol 0w30 turbo life на около 7000 км. Сменени са също лагер на хидравлика, оптяжна ролка, сложен е късия ремък. Последните със сигурност нямат връзка с шума тъй като той продължава и след свалянето на ремъка. Прави ми впечатление че когато колата загрее шума значително намалява. Дали да не взема да хвърля това масло?

Снимал съм и клип но ще го кача по-късно

Колега, така само при първото палене сутрин (когато си е доста студено) ли звучи?

Ако я запалиш в топло време, при положителни температури, пак ли шуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата стои в гараж, там температурите са положителни. Така си звучи на всяко палене, ако колата е изстинала, след като загрее, шума намалява значително, но не изчезва. Преди смяната на веригите звучеше по същия начин. Според Дидо (Миамото) от Варна, шумът не е от веригите, а може би от демферната шайба, ама малко е скъпичка, само да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шайба смених случайно. Сваляхме ремъка за тотално друго и я видях, че е разкъсана гумата и много се суче, дори и на ръка.

Смених я, но разлика в шума не съм усетил. Т.е. дори разкъсана не е издавала шум, въпреки че беше стъргала по двигателя и беше му отбелязала полукръг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...