Jump to content
manol75

Заключена задна врата црв2

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здавейте колеги , имам црв2 к20а4. Зимата задната врата ми правеше проблеми със заключването не заключваше всеки път, а понякога изобщо не реагираше, но от 3-4месеца не ми е правила проблем до онзи ден. Заключих я и повече не се отвори, на дръжката отзад няма ключалка, помагайте!!! Как да я отвора гадината???

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш задното стъкло и ще видиш там където ти е нишата за поставяне на неща отстрани на нея има едно като тапичка-капаче. Махаш го с една права отвертка и светваш и виждаш къде има лост или директно една бяла пластмаса я преместваш от едно положение в друго и се отключва вратата. В случай че говорим за 5-та врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно пита за някоя от задните врати, а не за тази отзад на багажника, защото на нея си има ключалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно за задната врата на багажника иде реч , нито ключалка има, нито лостче. Има едно кръгло капаче, а вътре две букси. Не се вижда друго, бърках с пръст вътре, но не напипвам нещо дето да поддава??? Ако някой знае на кой жица да подам +или- , за да се отвори голямата врата със стъклото отгоре, нямам проблем, благодаря предварително:::).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подавай ток, че да не опукаш нещо. Точно през тоя отвор , ще погледна утре и ще ти кажа какво да търсиш . Емич , има модели без ключалка и съм срещал и такива без бутон за задното стъкло долу на шофьорската врата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех,то за пуста икономия и без врати ще започнат да ги правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай сиктир, не вярвах, че има и такива...

Актуатор трябва да има под кората, ма Доцев ше каже.

Нещо от тука ще да е:

http://www.crvclub.ru/manuals/CR-V-2_manual_eng/manual_uk_shop/group25e.htm#189823

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кората на вратата ме е страх да я махна докато е затворена, за да не изпочупя нещо ,не знам как е захваната, има ли видии или е само на щипки ? Докато е затворена нищо се не вижда.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се забавих , сори. Значи ще ти е по лесно ако влезеш от вътре през седалките и легнеш , защото иначе от горе през стъклото няма да ти е удобно. Трябва да гледаш на горе. През оня отвор за който ти казах светваш с един фенер и гледаш леко нагоре 45-50 градуса. Вижда се едно желязо извито като полумесец което е разделено все едно е на две . Зад него има една бяла пластмаса която изглежда като него пак извита като полумесец и разделена на две . С една отвертка права може и леко закривена отпред на С трябва да избуташ пластмасата назад да щракне и е готово отключено. Най вероятно моторчето ти е заминало като на всички останали заради позистора вътре. Когато натискаш дистанционното и се чува да прецъква леко нали. Но не да щрака както на вратите.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, утре ще пробвам и ще пиша. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нова машинка на задната врата, аз също се пробвах по лесния начин, но нестава.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Търси машинка за задна врата за срв. И при мен започна по същия начин. Извинявайте за правописа, но компа се прецака нещо, успех.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма нужда от нова . Ако се намери подходящо моторче му се взема задната част с четките , маха се позистора и старият ротор се почиства и всичко е ок. Нова машинка ще е китайска а те са ..... МММммммм . Втора употреба , състояние не знам до кога или критично. Дъфкана е темата много. 

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Доцев, днес се загледах и установих, че и при моята трета генерация, няма ни ключалка ни копче за отзад - пълен та@ак !

Ама поне са сложили някоя крушчица повече по бутоните  :lol: !

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отворих вратата, свалих акуратора и се оказа, че едната четка на моторчето е прецакана. Позакрепих го и мисля, че ще изказа още 1-2 години, после ще му мислим. Мерси много за помощта. :thumbs1:

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А махна ли Черничкото от едната страна до четката и да го заместиш с друго изцяло с от метал или да му направиш мост да минава тока директно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...