Към съдържанието

- - - - -

Honda - CR-V III - бензин или дизел?

• Не можете да пишете в тази тема
28 отговора на тази тема

#1 Gand

Gand

Новак

• Новак
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Място:Варна

Публикувано 07 юни 2017 - 22:15

Здравейте,
Предстои ми закупуване на втора ръка автомобил и се насочих към този модел Honda - CR-V III - 2.2 i-CDTi (140 Hp). Приятели започват обаче да ме разубеждават да не вземам дизела, заради чести проблеми в съединителя.
Какъв съвет ще ми дадете?
  • 0

#2 mccoy

mccoy

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 65 Мнения:
  • Кара:CRV lll N22A2
  • Място:Стара Загора

Публикувано 08 юни 2017 - 00:06

........ заради чести проблеми в съединителя.

Ако веднъж на 150-200хиляди е често.

Просто е скъп ,около 2000лв.

• 0

#3 Zlatozator

Zlatozator

Донда!

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1230 Мнения:
  • Кара:FK2, CN1, EK3, RE5, CBF600SA, UMK435, HRX476
  • Място:София

Публикувано 08 юни 2017 - 09:16

........ заради чести проблеми в съединителя.

Ако веднъж на 150-200хиляди е често.

И ако подмяната на консуматив е "проблеми"...

Зависи за какво ще я ползваш. Имаме ЦР-В 3 в семейството. Ако колата я взимах за мен, шях да си избера читав дизел и да си нося кръста. Но понеже беше за бащата, предпочетох бензин, понеже не искам после да излизам аз виновен, по същите причини, поради които твоите приятели са дамгосали дизела, чели-недочели из форумите.

Имай предвид, че 2.0 бензин идва малко муден на това купе. Не, че от SUV може да очакваш да лети, но пак трябва да си пробвал и двете. И най-важното - да не бързаш с покупката :)

Имай предвид, че във Варна все още ги покрадват лекичко, доколкото следя хрониките. 

П.П. Местя темата в правилния раздел.

• 0

Форумът е извор на информация, в който всеки периодично трябва да налива, за да има за другите. Когато потребителите искат само да черпят от нея, а не полагат усилия да наливат... се стига до тук. Форумът не е абстрактно понятие с готова база от данни - тя би трябвало да се изгражда от знанията на хората в него. Тук няма дежурни балами, които само чакат някой да ги попита нещо и да си осмислят деня, като му отговорят.

Ако все пак не осъзнавате горното, форумът е за да питаш, и да ти отговори само този, който иска, доколкото може, и когато може. За без пари - толкова. За повече от това - има си сервизи. Аман от тарикати, където се сещат, че са фенове, само когато им потрябва помощ!

#4 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V III
  • Място:Берковица

Публикувано 08 юни 2017 - 13:48

Всичко е въпрос на личен избор. Аз например обичам да карам дизел, но не обичам да го поддържам /лично мнение/. С изключение на първия ми Сивик /бензин/, останалите са ми били бензин, след което слагам хубав ГИ. Да чукна на дърво никакви ядове до момент /на црв-то около 26хил. км за 2г./, с изключение на това, че ми похарчва масалце, но това не го пиша за кой знае какъв проблем като имаш предвид, че по двигателя не съм сменял абсолютно нищо. И акомулатор не съм сменял, а тази зима често стоеше навън на -20 по зимните курорти. Дизела ако го оцелиш също може да ти е безпроблемен, но може и да попаднеш на такъв дето да ти дойдат малко скъпички ремонти. Динамиката е по- слаба при бензина, имай го в предвид ако обичаш да осещаш някакъв ряз при изпреварване например. Ако си съгласен да дадеш по- прилична сума за дизел на доказани малко км не би трябвало да имаш ядове, но ако се хвърлиш на първите дето ти излизат в мобиле може да си скъсаш дрехите после /отново лично мнение/. Първоначалното ми обслужване, ако не се лъжа беше малко под 600лв. Като цяло на добър автомобил си се насочил, особенно ако го взимаш за семеен, ски и лек офроуд. Пожелавам ти успех с избора :)
  • 0

#5 west bam

west bam

Потребител

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 3527 Мнения:
  • Кара:HONDA CRX D16A9 & BMW E36 318is M42B18 coupe & BMW E30 325i M50B25 coupe
  • Място:Мордор

Публикувано 08 юни 2017 - 14:20

Аз бих обърнал внимание на бензина, колега. :)
  • 0

#6 Batvan

Batvan

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 62 Мнения:
  • Кара:Prelud 4 h23a2
  • Място:Ямбол

Публикувано 08 юни 2017 - 17:17

Дизеловият двигател няма бъдеще. В някой европейски градове не може да се влиза с дизелова кола.
Тепърва и в нашата любима държава ще се търси екологията.
  • 1

#7 Deodriver

Deodriver

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 128 Мнения:
  • Кара:2.2 cdti 140
  • Място:България

Публикувано 08 юни 2017 - 21:12

Ти да не мислиш,че в бензиновия има, особено на това 10г. CRV? Бъдещето дори не е в двигателите с вътрешно горене, ама ние тука в БГ нямаме много избор, такива са ни възможностите.
Нямам нищо против бензина, ама този мотор на хонда е спънат като старо магаре. Дизелът с дръпната ръчна върви повече. Положението става още по-трагично, ако се комбинира бензина с автомат. Динамиката е като на Опел Корса с три цилиндров мотор. Но нека все пак колегата да си прецени дали иска по-евтина поддръжка и кола, която просто се движи или прилична динамика и скъпа поддръжка, която може и да не се усети, ако попаднеш на читав екземпляр.

Този пост е редактиран от vesivanova: 09 юни 2017 - 18:33

• 4

#8 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:
  • Кара:CRVIII R20A2 A/T 2009

Публикувано 08 юни 2017 - 21:19

deodriver,
На мен пък много ме кефи как върви с автомата. Старата ми първа генерация беше на същите коне, няколко стотин кила по леко, и с ръчни скорости, и мисля че върви по-малко.
За мен автомата се държи отлично при по агресивно каране.
Дизела сигърно е по динамичен в ниските обороти и е по приятен за каране, но комбинацията с автомата създава усеща е за по луксозен автомобил и в комнинация с много тихия бензинов мотор си чисто удоволствие. Поне за мен.
За това е много важно какво търси човек...

Този пост е редактиран от jaccomo: 08 юни 2017 - 21:26

• 0

BLACK CR-V III, 2.0i R20A2, AT, 2009г.

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#9 niko_ni

niko_ni

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Кара:HONDA C-RV R20А2
  • Място:Габрoво

Публикувано 09 юни 2017 - 17:08

Още един глас в полза на бензин с автомат и от мен.

Слабостта на мотора е мит и важи само за ниските обороти.

Кара се различно и е странно в началото.Смених дизел ръчка с бензин автомат и не съжалявам.

• 1

#10 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V III
  • Място:Берковица

Публикувано 09 юни 2017 - 19:52

Колегата трябва да се включи и да каже какво точно иска, иначе само гадаем. Поради първоначалната еуфория, когато купих ЦРВто, не ми се струваше бавно, но сега ми се иска двигателя да беше малко по- силен. По мое мнение 1-ва предавка е много добра и при потегляне от 0 ти се струва, че ще върви много. 2-ра ми е мудна, но 3-та и 4-та са добре /ръчка/. Ако искаш вървене обаче, си трябват обороти и това стряска хората, свикнали с дизела и да превключват на около 3 000 оборота. Не те ли притесняват оборотите и по-големия разход, ако ги поддържаш, не мисля, че дизела има кой знае какво преимущество. А както съм и на газ, разхода никога не ми е бил фактор. Всичко обаче си е до лично желание и усещане. Преди да купя моята, пробвах и дизел, а там не усетих обичайното за дизел теглене в ниските, но колата беше прекалено изстрадала. Със запазените не знам как е. Ако си решил сериозно, но имаш колебания относно дали да е дизел или бензин, тествай и двете и виж разликата. Не е проблем да ти дам да видиш бензина и газта как е, пък ти ще си прецениш. :)

Този пост е редактиран от vesivanova: 09 юни 2017 - 19:59

• 0

#11 Gand

Gand

Новак

• Новак
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 09 юни 2017 - 21:44   Най-добър отговор

Благодаря ви за отделеното време, колеги. Повече ме влече дизела и ме интересува дали наистина имат проблем със съединителя или е просто слух?
  • 0

#12 Emicha

Emicha

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1837 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2i-CTDI-N22A2 (2006); CR-V 2.2i-DTEC-N22B3 (2011)
  • Място:Sofia

Публикувано 09 юни 2017 - 22:14

Проблем - няма, това е консуматив.
При всяка друга марка автомобил, оборудван с дизелов комънрайл двигател, има демпферен маховик, който се явява по-скъпия елемент (около 1000 лв.),от комплекта съединител.
Сменява се на около 180х.км.
Само за инфо - имам 2 дизелови CR-V та, като на едното съм сменявал целия комплект и няма никаква драма,като никога пред мен не е стояла дилемата, дали бензин или дизел.
  • 0
Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#13 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2083 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 09 юни 2017 - 22:24

Дизеловият двигател няма бъдеще. В някой европейски градове не може да се влиза с дизелова кола.
Тепърва и в нашата любима държава ще се търси екологията.

А как да се погодим с "еколозите"?
Май има някакво лоби... срещу дизела.
Извинете ме за ОФФ, но нека го обсъдим?!
  • 0

#14 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:

Публикувано 09 юни 2017 - 22:44

Незнам дали има лоби но е факт, че в повечвто ЕКО развити страни една от първите еко мерки които се предприемат по отношение на транспорта е спирането на дизеловите двигатели.
Факт е също и че хибридните установки също не залагат на дизела.
Още един факт е че измамите в които през последните години баха уличени доста производители също са по отношение на дизелите.

Просто това е двигател на който неможе да му се отрекат многобройните плюсове които притежава. Но екологията е нужна защото вървим на зле, и то стремглаво. За съжаление това ще ни лиши отнтози тип двигатели на първо време, а в последствие разбирасе и от бензиновите, когато еко нормите се затегнат до толкова че и те не могат да ги покрият.

Аз за това съм избрал да карам на ГАЗ. Блазни ме икономията но повече ме блазнят белите дробчета на 2 годишните ми дечица.

В Германия, на кола с монтирана ГАЗ ти лепят стикер Евро6 (тъй като за момента това е най високия стандарт) и влизаш на всякаде. Явно има защо.

Това е моето виждане и непрекъснато апелирам това схващане да започне да се възприема и прилага от повече българи.
Не е най важното ТДИто да те лепи за седалката.
  • 1

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#15 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2083 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 09 юни 2017 - 23:13

Уважавам Вашето мнение, разбирам позицията Ви. Но.
Какво се случва с големите транспортни видове, тирове, кораби, др. Тук е тишина и мир?!
  • 0

#16 bullyboybg

bullyboybg

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Място:СОФИЯ

Публикувано 09 юни 2017 - 23:46

Те са по далече от децата ни, но и на тях трябва да им дойде времето . Сутринта на една спирка автобуса такива черни кълба дим избълва ,че всички се разбягаха ...

Този пост е редактиран от vesivanova: 09 юни 2017 - 23:58
Предходното мнение не се цитира.

• 0

#17 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:

Публикувано 10 юни 2017 - 00:08

Те са друг контрагент. За момента там дизела е без алтернатива, но се работи доста усилено по въпроса.
Ще бъдат заменени и те още преди да заменят бензинките. Сигурен съм
  • 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#18 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4137 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 10 юни 2017 - 10:05

Няма никакъв проблем да се кара с дизел,биодизел и изправен DPF филтър.Но НЕ,българина му трябва колкото се може повече коне и турбината да съска...Затова съм против дизела.В града не остана едно BMW с DPF.Всичките са тунинговани и задължително на светофара се смачква газта да се опуши задностоящият.....

Нека да направят технотеста/прегледа/ като в Германия ,Швейцария и Италия ...и да се приключва!!!

• 3

Временно съм зает с новия форум. Моля задавайте въпросите си към групата специалисти в съответния подфорум, освен ако въпроса не ме касае лично. Благодаря за разбирането!

О8935177О9

#19 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:

Публикувано 10 юни 2017 - 16:46

Markony,
По вероятно ми се струва да се пренесеме на Марс, отколкото да превъзпитаме класическия тумбак.

Цялата работа идва от там, че българина е алчен и иска да си купи кола, която не може да си пoзволи да кара и поддържа. За това се махат ДПФ и катализатори.
  • 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#20 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1918 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 10 юни 2017 - 17:57

Абе намират се нов ДПФ и катализатор на парите на съединител и маховик.
Да, ама едното минава в графа "задължителни ремонти", щото колата не може да върви без него, а без другото... вървяла повече. :D
  • 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#21 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:

Публикувано 10 юни 2017 - 19:11

И накрая се показва, че и с тях ни тровят!!! Многократно повече от допустимото.
Gand, просто слух е. А пък и при положение, че на 10г. (Адтра?) Съединителят в комплект и е 1700лв. Не знам, какво се очаква от този СУВ на Хонда?

Този пост е редактиран от vesivanova: 12 юни 2017 - 22:39

• 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#22 Gand

Gand

Новак

• Новак
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 юни 2017 - 00:34

Най-вероятно ще бъде дизел, не за друго, а защото досега съм карал дизел и съм доволен. Благодаря ви за изказаните мнения.
  • 0

#23 Ioan

Ioan

Ioan

• Член
  • PipPipPip
  • 595 Мнения:
  • Кара:Civic 7

Публикувано 11 юни 2017 - 09:36

На дизела се слага газова и става еко дизел, може и браунов газ. С газова, нафтата изгаря много по-пълно, а колата става по-пъргава и звука й се променя.

Sent from my A700 using Tapatalk
  • 0

#24 nix111

nix111

Новак

• Член
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • Кара:Jazz L12A, CRV III R20A2, ex. Civic V D15B2

Публикувано 12 юни 2017 - 07:06

За 21 години стаж зад волана - освен първата ми кола, карах само дизели досега. Като тръгнах да избирам CRV исках дизел автомат, но в крайна сметка взех 2.0 бензин ръчка. Да, липсва ми момента в ниските, но реално е само заблуждение. Лека по лека се научих да го карам и мога да кажа, че върви доста повече от дизелите, които съм карал. Само усещането е такова. На шосе до 100-120 колата се кара много приятно, не се усещам кога стигам и минавам 100. Възхищавам се на тишината докато карам, въпреки че и мекото "предене" на дизела си има чар. Вече съм и на газ, и карам на цена 10лв/100, което си е по-евтино от дизел дори. Имам едно претракване от съединителя и проверих цени - 450 - до към 600 и 830 оригинален + труд може да излезе около и над 1000 лв. Моята е 2011 и в ЮбиКо ми казаха, че излизал различен съединителя от тези преди фейслифта. За дизела демпфера, най-евтино видях 1000 + 350 съединител и труда ... може да не е много голяма разликата, а не взех дизела именно заради цената на съединителя. Всички се пазят от проблеми с турбо и дюзи на дизелите, но в новите турбо бензин ще има същите проблеми. И те са с директно впръскване и турбини. Колегата, която и да избере няма да сбърка. Дизела може да има някои разходи, но ако избира внимателно, няма да са по-различни от всеки двигател. То и затова дизелите са с по няколко хиляди по-евтини от бензиновите CRV. Когато аз търсих най-евтиния бензин, беше 17500, а дизел такъв - 14500. Така че си е еднакво, дори да ти се наложи да смениш съединителя и евентуално махане на DPF, ако е запушен. Общо взето съм много доволен от CRV и за мен е идеална семейна кола. Като единствен недостатък пред дизела мога да кажа изпреварването по магистрала по наклон - преди тунела на Траянови врата или по магистрала Люлин свалям на 3та, за да изпреваря. С дизела просто настъпвах педала на последна предавка. :)

Този пост е редактиран от vesivanova: 12 юни 2017 - 22:46

• 1

#25 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4137 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4

Публикувано 12 юни 2017 - 14:27

"Преденето" на дизела си е БОШ патент и няма нищо общо с Хонда.В това отношение доста немски марки ни бият....

Хонда никога няма да имат собствен дизел.

• 0

Временно съм зает с новия форум. Моля задавайте въпросите си към групата специалисти в съответния подфорум, освен ако въпроса не ме касае лично. Благодаря за разбирането!

О8935177О9

#26 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1918 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 12 юни 2017 - 15:35

Хонда правят първият си дизелов двигател 2004-та година, немците близо век по-рано...

Не, че е лош. Даже взе награда. Ама вие какво искате?...

Ioan, имаше тука едно момче дето до истерия стигаше на тема "дизел с газ". Много суперлативи изписа.

• 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#27 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 394 Мнения:

Публикувано 12 юни 2017 - 21:46

Markony,
Ако са искали, да са го имали много отдавна. Някак си не ми се вярва да не им е стигнал акъл за един дизелов двигател.
Вече няма за кога. Бас ловя че до 5 години ще спрат да предлагат и това което имат.
5та генерация ЦРВ не случайно не предлага дизелов двигател. Ако 1,5 излезе сполучлив да влачи купето на ЦРВ, значи ще влачи и всичко останало и следващите поколения ще са само турбо бензин, и надяваме се хибрид. И то не само ЦРВ.
  • 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#28 sonofsyn

sonofsyn

ФЕН

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:ффренски коли за момента
  • Място:Г.Оряховица

Публикувано 30 август 2017 - 09:16

Здравейте, пред мен също има дилема за бъдещо закупуване на Хонда.

Искам да питам някой притежава ли ЦРВ американско изпълнение бензин 2,4л АТ, мисля че нямат МТ. 2008+

Благодаря предварително за всяка информация. 

Този пост е редактиран от sonofsyn: 30 август 2017 - 09:29

• 0

#29 Stefan86

Stefan86

Новак

• Член
  • Pip
  • 42 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V ||| 2.4 i-Vtec K24Z1

Публикувано 30 август 2017 - 20:50

Какво те интересува за нея; аз съм с такова чудо :) Само хубави неща мога да кажа за това изпълнение. Ако искаш пиши на лични да не излизаме от топика :)

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни