Към съдържанието

Проблем със CD на хонда сивик 1,4 бензин 2008 год.
И запис на диск, MP3, съвет

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 tahhita

tahhita

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 8ген.
  • Място:bg

Публикувано 28 септември 2016 - 15:12

Здравейте.Когато сложа диска в сд-то ми изписва disk read и след 10 сек. disk eror.Това го прави със всички дискове- на друго сд дисковете работят безпроблемноSent from my SM-A510F using Tapatalk
  • 0

#2 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1815 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 28 септември 2016 - 16:13

Извади cd-то и го изчисти. Друг вариант няма. Имах едно сони, така правеше. Четеше до едно време след това спря тотално. След изчистване няма проблеми :) 

• 0

#3 mafyata

mafyata

The Driver

• Член
  • PipPip
  • 95 Мнения:
  • Кара:Civic МК8 EX+++
  • Място:Burgas

Публикувано 19 януари 2017 - 10:21

На моята хонда го имах същия проблем , филмът е голям . Лазера се беше прецакал и не въртеше диска. Купи си от англичанка сд панела (защото е много по-евтино в бг) и ако ти не можеш, дай го на добър майстор да ти смени кутийката с лазера и механизма. Голямо разглобяване е.
  • 0

#4 Rumbak

Rumbak

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 5D VIII 1.4
  • Място:Burgas

Публикувано 17 февруари 2017 - 16:59

Здравейте, имам Сивик 2006 1.4 83 коня бензин . Четох в ръководството, че CDто (не с навигацията) чете mp3 файлове. Записвам диск и всеки път ми дава DISC ERROR. Няколко диска погубих и накрая си взех CD-RW. Не мога да разбера къде е проблема? Да не би неправилно да го записвам или не чете mp3? Иначе, обикновен аудио диск чете от раз. Някой ако е имал такъв проблем, нека сподели мнението си.
  • 0

#5 Batvan

Batvan

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 62 Мнения:
  • Кара:Prelud 4 h23a2
  • Място:Ямбол

Публикувано 17 февруари 2017 - 20:17

Здравей . За първи път чувам заводско СД да чете МР3 . Поправете ме, ако греша.
По-важното е, колега, не ползвай презаписваеми дискове -товарят оптиката на СДто и съкращават живота й.
  • 1

#6 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2083 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 17 февруари 2017 - 20:39

Поправям Ви.
CD-то на моя Сивик 2.2 , 2007г., чете MP3.
Записвала съм, работеха, ще се опитам да си припомня как ставаше.
  • 0

#7 borko 30

borko 30

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1848 Мнения:
  • Кара:сивик D16V1
  • Място:dobrich

Публикувано 17 февруари 2017 - 21:30

Batvan, кой ти го каза това нещо, че някой диск може да товари оптиката и съкращава живота й ?Няма такова нещо.
Оригиналните сд-плеъри искат дискове, записани с възможно най-бавна скорост -1-2-3-4 максимум, диска трябва да се финализира накрая -опция на програмата .Записва се на track at once диска .Не е и маловажно качеството на самия диск - Prinko , примерно, много устройства не ги харесват , записвайте на качествени подложки -Verbatim ,TDK и така нататък . Компютърните сд-роми четат всичко , не се подвеждайте по това, дали и на автоплеъра ще тръгне .Презаписваемите е много вероятно да не ги одобри автосд плеъра ви .
  • 0
Не обръщайте много внимание на това което съм писал след 22:00 ч !

#8 dindin

dindin

СнегоХондка

• Администратор
  • 1922 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 17 февруари 2017 - 21:32

Записвайте само на CD-R, на бавна скорост, добри марки са Sony, Maxell...
  • 0

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

#9 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2083 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 20 февруари 2017 - 20:24

Споделям мнения на колеги от Акорд раздел:
http://forums.hondab...08&p=1057483123 , надолу.
  • 0

#10 borko 30

borko 30

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1848 Мнения:
  • Кара:сивик D16V1
  • Място:dobrich

Публикувано 20 февруари 2017 - 21:01

Първо сложи за проба оригинален матричен диск ; прочете ли го - добре. Ако не ще - ще се разглобява . Може да се наложи само почистване на оптиката , може и оптиката да е за смяна, краен вариант е, за проба, да се вдигне малко тока и от тримера ; тръгне ли тогава , може доста време да те изкара, докато събереш пари за ново сд. Всичко това е добре професионалист да го направи ,ако има шанс машинката , за да не стане за боклука без време .
Пък за пращенето, усилващо се след всяка песен , достигащо момент на неразпознаваемост. На траковете влияят много фактори, както са споменали колегите от темата посочена от vesivanova -цяла тема си трябва за тях ,от проблеми с механиката и оптиката , до проблеми с електронното управление .Така или иначе, всичко опира до квалифициран сервиз .Едно на пръв поглед най-обикновенно почистване на оптиката от неквалифициран човек , може да доведе до необратими последствия .
  • 0
Не обръщайте много внимание на това което съм писал след 22:00 ч !

#11 thelastbonbona

thelastbonbona

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Кара:Civic VIII 2.2 i-CTDI EX
  • Място:Варна

Публикувано 14 октомври 2017 - 16:58   Най-добър отговор

Да споделя и моят опит, макар и кратък.. /без да отварям друга излишна тема/. Моят сивик е с навигация. Когато вкарам диска имаше два варианта - вариант 1: да го изплюе веднага, което дразни.. и вариант 2: да го изплюе след 20-30 секунди, когато тъкмо ти е харесала песента и си почнал да си пееш, което е направо влудяващо. Ходих при един препоръчан човечец, който се занимава с такива неща, но ми отказа защото не му се занимавало да разглобява всичко. Отчаяно се запътих към голям магазин за техника /без да правя реклама/ и си купих Cleaning CD за 5 лв. Представлява диск с 2 четчици. Следвайки упътванията, минах през процедурата и след това всичко беше 6 точки! Направо не го повярвах, но съм щастлив :)

• 0

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни