Jump to content
jorkata dinev

Крушки за таблото с километража

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Оправи се времето и реших да сменя две, три изгорели крушки на таблото на CR-V - то, че нищо не се вижда. Разглобих го, извадих крушките, които са два вида - едните са с нещо, като черни фасунги, а другите са със сиви. Явно черните са за датчиците към таблото, а сивите са за самото осветление. Проблем се оказа намирането на подобни крушки, обиколих всички магазини за авточасти и никъде не ги намирам!

Въпроса ми е: откъде мога да си купя такива крушки, защото на таблото ми вече нищо не се вижда?

Така и така съм отворил тази тема, искам да попитам и още нещо.

Вдигнах да си сменявам гумите и забелязах, че имам някакъв по -голям луфт при колелата - при завъртане напред и назад (говоря, когато колата е на скорост). Мисля, че това е нормално, но в някакви граници, защото и преди ми е правило впечатление, че има малък такъв. Напоследък, като включвам на първа и тръгвам, се чува един звук, който го отдавам на този луфт (нещо като чаткане, дрънчене). Мислех, че е от каретата на карданите, но ги раздвижих с ръка и не се усетих да са разбити. На какво може да се дължи това?

 

 

Благодаря!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките се намират много трудно, преди време и аз търсих доста. Бях намерил във Викиват малки крушки, с размери и параметри като оригиналните (само стъклото, без фасунките) и си играх да ги слагам във фасунките. После ми попаднаха няколко хондови табла и им обрах крушките, така че, засега имам малко резервни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете какви са моделите на крушките - тези които осветяват самото табло. И аз трябва да сменям, ама за да не отварям 2 пъти табло... Моля за моделите, а и ако кажете откъде да ги взема. :) В краен случай, поне модела на крушките от Викиват, само стъклото. Гледах си сервизното ръководство което изтеглих, но там ги няма, само ватовете дават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...