Jump to content
sasho0

Проблем покачване нивото на маслото - дизел

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Имам хонда цр-в 2008 година, дизел. От известно време след смяната на маслото забелязах, че има покачване. Някой знае ли какъв  може да е проблема? Благодаря, ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ДПФ филтъра, или казано иначе, прекъснати регенерации- така мисля аз,а и имам същия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем,от запушен ДПФ е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как оправяте проблема, изтегляте масло докато влезе в границите или се оправя по друг начин, защото предполагам, че не е добре да се кара с масло над максимума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменява се - след като се покачи на около 2 см. над максимума.

Надявам се, че след основното почистване на ДПФ-а който направих, проблема ще изчезне за следващите 3/4 години - поне така ме уверяват. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! А маслото и без това трябва да го сменям, защото е колата купена вчера и още не съм я обслужил :) Може ли да ми изброите какво трябва да сменя при обслужването, защото единственото което знам е, че този двигател е с верига и до там, а какви ремъци, ролки, филтри, масла и други, малко са ми мъгла  :)  ако съм пропуснал темата, където е писано по въпроса моля за линк или на лично. Както и за ориентировъчни цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като имам подобен проблем, реших да попитам и аз за съвет тук. Колата е хонда црв 3-та генерация. Маслото е сменено преди около 3000 км. Преди няколко дни забелязах бял пушек при подаване на газ. При проверка на маслото забелязох, че е доста над максимума. От отговорите тук, мисля че е възможно проблема и при мен да е в ДПФ. Обаче не съм напълно сигурен дали при смяна на маслото нивото е било на максимум, тъй като не съм го проверявал изобщо. Та въпроса ми е, има ли някакъв вариант да се разбере дали има дизел в маслото? Защото ако съм сигурен че е дизел направо, ще свалим ДПФ-а да го почистим и тогава ще сменя маслото с ново. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, 

Зависи колко е това много над максимума 1 см.? Същото така как е измерено маслото. А по книжка пише че се мери на загрят двигател, гасиш чакаш малко 3 минути (май беше) и дърпаш щеката. Разбира се не е много хубаво да е над максимума. Но погледни го от хубавата страна не ти гори масло - шегувам се тук. Важно е какво е маслото което е сложено, то трябва да е за ДПФ (С 2) и вискозитета да е 0W-30, най-много 5W-30. Пък и ти не си го погледнал след смяната му. Сега вече можеш да го следиш и ако се покачва, действаш по описания от теб начин. Може да я закачите на диагностика и да видите кога е последната и регенерация, и съвпада ли тя долу горе с белите пушаци които сте забелязъл. Ако "не" то не е завършила успешно регенерацията и пълни картера.  

Лошото е, че  не индикира кога си прави тези регенерации и човек трабва де се ослушва, /оглежда/ кога ще се накани колата и да и осигури обороти. 

В заключение: няма драма, трябва малко да я следите сега за промяна в нивото на маслото и евентуално да не чаката да стане на 10 к. Успех и се наслаждавайте на автомобила!

 

Редактирано от niksi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бял пушек и по-високо ниво на маслото в картера, са симптом за задръстен ДПФ филтър  в  - 99% от случаите.

Ако зачестят тези пушеци, скоро може да ти светне и една от двете икони за ДПФ-а (без ! или с !) на таблото.

Като за начало, се опитай да хванеш кога колата влиза в естествена регенерация (примерно - повишаване на моментния разход с литър, включване и на двата вентилатора отпред, по-шумната работа на двигателя , пушеци и миризми отзад и т.н.) и избягвай да я прекъсваш.

Следи си нивото на маслото и ако продължава да се покачва, трябва да предприемеш мерки (писано е какви - според както го разбираш).

Ако я караш извън града на дълго и нивото на маслото е малко над мах., след прехода е възможно, нафтата попаднала в маслото да се "изпари" и нивото да си дойде до нормалните граници.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и двама ви за бързите отговори. Сега ще се опитам да разкажа г/д накратко всичко. Осъзнавам сега грешката, че трябваше след смяна веднага да следя нивото на маслото. Маслото е Valvoline Synpower 0W-30 ENV C2. Колата се кара предимно градско, но точно заради тези проблеми с ДПФ за които бях чел, гледам всяка седмица да я вадя извън града поне 20 30 километра, с повече газ(уж да я "продухаме"). Също така със всяко зареждане слагам и добавка за дизел Bardhal BDC. Проверките започнаха след като при подаване на газ забелязах бял пушек. След това със знанията които имам реших да я покарам около 10-15 мин на 3-та с около 60-70 (на 2500 оборота) ако има регенерация да я направи. Веднага след това я пробвах и с плавно подаване на газ и с рязко много на газ, пушек нямаше изобщо.  Маслото е около 1-2 см над макса (втората точка на щеката). Мерих го няколко пъти и на равно, на напълно студен двигател (сутрин преди първо палене) и един път 10 мин след като съм карал около час - 60-70 км. Всичките пъти нивото на маслото беше едно и също. Сега проблема ми е по-скоро дали изобщо да източим до максимума и да я карам така, като го следя ежедневно. Четох че имало голям риск да прецакаме двигателя, ако има дизел в маслото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така, моля за съвет почистване или премахване на дпф-а. Колата е на 220к уж реални километра. Много много не ми се иска да го махам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка - така че избора е личен.

Ето ти тема за размисъл:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, D.Ekov написа:

Също така, моля за съвет почистване или премахване на дпф-а. Колата е на 220к уж реални километра. Много много не ми се иска да го махам. 

Колкото и да не ти се иска...ще съсипеш мотора с тази нафта в маслото. Миналата седмица имаше такъв случай около мен. Премахни го докато е време или сложи друг. Поздрави.

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Понеже се пише тук за нивото на маслото при смяна не трябва ли да е на максимум до 2рата пъпка,защото някъде из Форума прочетох ме трябва да е до там,също така когато не беше до макс на 2рата пъпка от стеката имам предвид когато го сменях ми светна жълтата лампичка за нивото на маслото и долях към 200гр някъде .

Обаче напоследък ми се е  повишило с около 2см над максимума и често влиза в регенерация .Дайте съвет мисля да го сменя с Хонда Масло ОW30 Acea 2 дали ще се оправи това повишаване на нивото и до къде всъщност трябва да е нивото при смяна взел съм 5л от това на Хонда.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да се оправя, маслото няма нищо общо тук проблема е, че влиза гориво при него и то качва нивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...