Jump to content
s.stefanov

Изкочил шарнир, Англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

На скоро ми изкочи шарнира на предното ляво колело имам англичанка 2.0ITD от 98-ма, та ми е интересно на друг случвало ли му се е да не се скъса, а да изкочи и причината износване ли е.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега нямаше ли скърцане или хлопане -изведнъж без нищо ли излезе?Някоя зверска дупка да си влизал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително май да има хлопане...Моя си изкочи малко след като се беше разскърцал 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А изскача защото така е конструирано окачването че пружината натиска постоянно надолу и винаги опората  е в шарнира дори когато е в покой колата... макферсон окачването е по добре в това отношение. Там шарнира има напрежение само от тампоните на единственият носач който не поема тежестта на колата. Чудя се кога и на мен ще ми изскочи някой ден... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам точно за какво "изкачане" става въпрос,горен или долен шарнир?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал ли си препукване- еднократно или двукратно при потегляне на навит волан?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към мен ли е въпроса? Напоследък чат пат ми се случва малко като каре звучи 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,за пореден път в този форум,автора на темата пита нещо и или моли за помощ и след това го няма никакъв.Неразбирам това,ако не си на зор ходи тогава на майстор,ако си поне след решаване на проблема пиши пак та и други като четат да се информирати да се знае.Нали за това е форума.Лек Ви ден и Весели Празници!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи лятото, при завиване на десен завой, в мига в който спирам към знак стоп, долен шарнир на ляво колело се скъса.

Доста хора са ми казвали, че шарнирите независимо горен или долен са слабата част на тази кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз останах с впечатление че имат доста здраво окачване. Тези истории на колко 200 000 км коли са били

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз останах с впечатление че имат доста здраво окачване. Тези истории на колко 200 000 км коли са били

 

Окачването си е супер като се има в предвид, че това ми е единствения проблем с нея от 10 години насам я имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте, не съм сменял все още шарнирите, но смених неща по предно окачване. Биалетки, амортисъори, накрайници външни и вътрешни. Намяля драстично тропането, но остана едно "клъоп" през големи дупки. Притеснява ме да не са шарнирите. Миналата година ги разкачах, да видя на ръка как се движи стеблото на шарнирира и бяха доста стегнати. Да рискувам ли без да ги сменям, как мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тампони на стабилизиращата щанга смени ли ?

А и с шарнирите, не си струва да рискуваш, от миналата година насам сигурно са минали през много дупки, така че провери ги и тях .

И понеже тази тема не съм я видял преди 2 години, ще отговоря и на стар пост; гледам, че ти си го писал .

 

 

 А изскача, защото така е конструирано окачването, че пружината натиска постоянно надолу и винаги опората  е в шарнира, дори когато е в покой колата... Макферсон окачването е по-добре, в това отношение. 

Макферсън окачването не е най-добре в това отношение, защото има само един шарнир, който също може да изскочи, при рязко хлътване на колелото в някоя дупка, ако пак не сме обърнали внимание на износения шарнир .

По-добро в това отношение е дабъл уишбун, но както е при Мазда, долните носачи стоят над шенкела, шарнира е от горната страна и пружината постоянно оказва натиск над предния носач, като притиска по този начин шарнира  в състояние сглобка, а не се стреми постоянно да  му измъкне ябълката през отвора .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абсолютно съгласен с теб, натиска трябва да е към носача и да натиска шарнира, а не да работи на опън и да има опасност да го извади през отвора.   :) На стаблизиращата щанга не съм, мислех да продължа с тях, но централните. Тези към носача тампони ги смених. Мисля да проверя пак, като ги разглобя от шенкела и да видя дали са стегнати, все още. Притеснява ме, че частите тук са далеч от качествени и сменя ли ги оригиналните... А те все още са оригинални. Колега, дали знаеш цената на долен шарнир, в Хонда представителството, каква цена е? 

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...