Jump to content
Zaho

Детско столче за монтиране в нашата Honda

Recommended Posts

1.strawberry.png

2.product_42734.jpg

3.F700K_GREY_sparco_enl.jpg

4.RecaroStolchezakolaYoungSport9-36kg-Blac

 

 

Колеги помагайте, в процес на купуване на детско столче съм и съм много раздвоен Харесвам много Спарко и Рекаро-то но за тея първите чета че са по сигурни и удобни? 

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,да не се натрапвам, ние купихме това столче http://www.detski-sedalki.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-axkid-kidzofix ,но е много важно да отидете с автомобила.Бяхме тръгнали за друго столче,но се оказа,че не пасва на седалката и не се закрепяше стабилно.Това столче е с една от най-високите оценки при тестовете,може да се ползва обратно на движението(което ние искахме) до 25кг и по посока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кърмаче или за бебе над 8 -12 месеца питате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 8м нагореSent from my GT-N7000 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение.1 и 2 според мен са подходящи за деца до 2 - 3 год.Ако търсите столче за до 5-8 год., по-едричко дете или момче, ще избера другото.Предложението на @pepur е добро, въпрос на цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме със http://cybex-online.com/bg/carseats/juno2fix.html като 2ро столче и сме много доволни. Притеснението там е дали детето ще свикне с това че пред него има постоянно "масичка".

 

Т.е. не може да много да шава във столчето. Сина ми още в магазина като седна и взе да се радва и не се противи вече година и нещо.

 

Успех и ако има възможност не купувай 1 столче от новородено до юноша според мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко тази тема и да заформим някаква дискусия. 

 

Та идеята е да се обсъдят детските столчета за монтиране в кола, цени, мнение и т.н.

 

Да започна първо аз :) понеже чакам бебе вече и брат ми иска да ми направи дългосрочен подарък, детско столче за след 9-те кг, насочил се е към следните марки и модели:

 

Recaro Young Sport Group 1/2/3 Child Car Seat In Performance Black - 9-36kg

s-l1600.jpg

 

Sparco Child Seat F5000 0-18 kg ECE Homologation

s-l1600.jpg

 

FERRARI CHILD CAR SEAT I-MAX GT BLACK ISOFIX GROUPE 1/2/3 (9 bis 36kg)

 

 

* Made by TeamTex (FRANCE) on Ferrari License * ADAC***

 

s-l1600.jpg

 

Ferrari Cosmo Black SP 0-18 Kg GRUPPE 0/1

s-l1600.jpg

 

Горе долу са в един ценови клас, търсих мнения в нета, и единствено намерих някакви писаници за Рекарото, че хората били доволни, но не било върха на сладоледа. Приемам и други мнения за столчета. Също от къде да се купи и т.н.

 

Благодаря предварително за мненията.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Митко!

В ценовия диапазон, който си избрал, трудно ще се заформи дискусия. Дали има нужда от такава?

Освен цвят да коментираме? )

Столчето за кола, както и количката си е цяла наука ; с теория и практика.

Чети тук, но запази спокойствие...

 

http://m.bg-mamma.com/?topic=951150

http://m.bg-mamma.com/?topic=561216

http://m.bg-mamma.com/?topic=631748

http://m.bg-mamma.com/?topic=632611

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме със столче на Chipolino Felice (9-36кг.), малкия мъж вече е на 2год. и 6месеца (14кг.) и се вози безпроблемно.Столчето е удобно, леко и меко.До сега не е изпитвал някакво неудобство.Захваща се отзад с помоща колана на колата, отпред е с регулиращ се на височина предпазен колан с меки подплънки...като цяло е това.Цената е скромна, варира между 110-140лв.Относно твоя избор..едва ли има по-добър, на мене ми харесва и бих предпочел столчето на Sparco Child. :newbie:

post-35871-0-22316100-1506617496.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че ще се пазарува от ebay и не знам колко ще са оригинални, иначе и мен ми допада тва на Sparco, ще си ходи с цвета на колата :D ноо не това е важното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро имах същите чуденки и изчетох много по въпроса със столчетата и ми стана ясно, че както и с всяко друго нещо, и тук няма универсално решение.

Най-важното е в първите 1-2 години след раждането е детето да се вози с гръб по посоката на движение. Доказано е, че това е много по-важно от тип на закрепването на столчето към колата, производителя и всичко останало. В скандинавските държави това се гледа преди всичко, а в останалите европейски държави май все още по-често се използват forward facing столчетата.

 

Четох класации в ADAC, но там има класирани само столчета във високия ценови диапазон. Естествено те би трябвало да са най-сигурни, но не всеки може да си позволи да даде 700-800лв и нагоре.

Отделно от това като че ли в ADAC малко фаворизират "техните си" производители.

Ако бюджета не е проблем, то тогава можеш да гледаш - Peg Perego, Maxi-Cosi, Recaro, Britax, Cybex, Graco.

За най-добра сигурност е хубаво да се взима всеки път столче за съответните групи килограми/възраст - 0,1,2,3 (0-13кг, 9-18кг, 15-36кг.).

 

Аз за себе си гледах за столчета без izofix защото в Акорда имам такава система, но в колата на жена ми няма и съответно няма да мога да го използвам и в двете (по принцип с izofix е по-удобно, но пък rear facing столчета с izofix се намират по-рядко). Гледах столчета в средния ценови диапазон и ако може да са поне за 2 групи за да не сменявам столчето през 1-2 години.

Накрая съвсем случайно в един английски сайт прочетох ревю с добри отзиви за Graco Milestone и пишеше, че е намалена на 99 паунда в amazon и веднаха си я взех. Не е топ столче, но за тези пари си беше направо удар. Сега отново има намаление на същата но вече е 150 паунда - линк. Според мен тази цена пак си струва, защото съм я гледал в България да се продава най-евтино за 580лв.

Тя е дори от 0 до 36кг. и може да се ползва както по посока на движението (когато детето е вече по-голямо), така обратно. Има три позиции за детето - легнало, полуседнали и седнало. Лесно се монтира и изработката й изглежда солидна. Аз лично съм доволен.

 

Ето го и самото столче:

 

91_UHl_UKMl_L_SL1500.jpg

 

Надявам се да съм ти бил полезен.

Редактирано от romborak
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://slonbalonbg.com/stolcheta-za-kola/stolcheta-za-kola-chipolino/stolcheta-za-kola-chipolino-grupa-0-1-0-18-kg./chipolino-vip-stolche-za-kola-s-isofix-rider-mint-2015g./

Закупих го 2015г. като тогава беше на цена около 400лв от Хипо, аз търсех в диапазон до 500лв. Не съм чел предварително в нета, а се доверих на консултантката в магазина, тъй като ми се стори, че много разбира. Тогава ми обясни, че системата за закрепване е по- безопасна от тези с коланите и за това го купих. Столчето е много удобно, детето се вози с часове няколко пъти в годината. Има позиция и за легнал. Единствения минус, който има /дано да не се налага да разбирам колко е сигурно/ е УЖАСНОТО ТРОПАНЕ което се чува от столчето, особено когато е празно. Имаш чувството, че караш 30 годишна кола по черен път. Много се клати. Монтажа и демонтажа е изключително лесно и става за сeкунди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е с кожен салон е добре да се вземе подложка, която да седи под столчето. Иначе кожата ще се надере и деформира. Аз взех от Алиекспрес, добре си върши работата.

Нещо такова: https://www.aliexpress.com/item-img/1pcs-Child-Kid-Protective-Pad-Anti-slip-Mat-Cushion-Protector-for-Car-Seat-Cushions-Easy-Clean/32817315662.html?spm=2114.10010108.1000017.2.77bcf4a88YlnOV#

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега,

 

Като подарък за мой приятел бях купил https://www.amazon.de/gp/product/B012N74GUW/ref=oh_aui_detailpage_o05_s00?ie=UTF8&psc=1 - Joie Trillo Shield. Това, което ме спечели, за да поръчам този модел:

  1. Наличието на ISOFIX
  2. Ревютата, които четох в интернет пространството и по-специално мнението на ADAC за въпросното столче - https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=390&nc=True&info=JOIE++Trillo+Shield+(Isofix)&ergo=True  JOIE Trillo Shield (Isofix) Review (German). Ревюто е на немски, но Translate функцията на Google Chrome / Google translate ще ти дадат адекватен превод на английски.
  3. Цената / качеството (на картинка и ревюта към датата на покупка) в сравнение със сходни продукти

По същото време мой колега от офиса гледаше "ефектни" / "фешън" столчета то типа на Sparco, но след бърз поглед в интернет стана ясно, че нивото на сигуност е по-ниско от столчето, което споделих. В следствие на това моят колега също си купи JOIE Trillo Shield.

 

Ако ти е любопитно (отново на немски за съжаление), можеш да погледнеш https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx Списък с оценки на детски столчета от ADAC

 

Тук столчетата са групирани в зависимост от типа им / за колко големи деца са подходящи. Ако ти допадне списъка, но имаш затруднения с немския или Chrome-а не превежда нещо адекватно, пиши и ще помогна.

 

Обратната връзка, която имам към днешна дата от двамата татковци за гореспоменатата седалка е следната:

 

Татко с Golf V, 5D Hatch от 2007 и син на ~9 месеца - седалката е удобна за малкия. Лесно го слагат вътре и видимо му е удобна. Захващането с ISOFIX-а е добро. Седалката се монтира за една минута. Майката няма затруднения да го слага вътре. Покритието се чисти лесно.

 

Татко с Hyundai i30 от 2012г и син на ~1г. и 2 месеца - същото като другия. Тук малкия е ползвал друга седалка преди това (не знам каква точно), в която е буйствал. В тази му е видимо по-удобно и не мърда по думи на баща му (може и да е пораснал просто, знам ли :))

 

Надявам се, че съм бил полезен.

 

Поздрави,

Иван

ПП: Столчето е подходящо е за по-големи деца (от 9 до 36кг) като за тях се модифицира (махаш някои елементи) и ползваш.

Редактирано от Minev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние взехме за малката столче за колата от https://www.baby.bg/stolcheta-za-kola.html . Дадохме 500 лева, но за подобни неща не щадя пари, защото безопасността на детето ми е на първо място. Има супер много екстри като 3-точков предпазен колан, вградена IsoFix система и т.н.


  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Ползвам темата за да не отварям нова. Бях посочил с какво столче возех детето до момента, но линка вече не е активен. В групата от 0 до 18кг е. Баткото порасна и ще го предостъпи на малкия, а за него ще трябва да вземем ново от групата до 36кг. Бихте ли препоръчали някой модел в ценовия диапазон от около 500 до 700лв? И още един въпрос: До колко годишна възраст на детето палзвате тези столчета и преминавате на седалки. Знам, че столчетата се водят за до 12 годишна възраст, но не е ли много? Някак си не си представям дете в 4-5 клас да седи в такова столче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че височината на детето е по-определяща, но виж какво казва и закона, че не помня. Синковеце се возеше в детско столче докато беше в детската. После мина на "подлога", а като стана 120см, махнах и нея.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за монтиране на детска седака в Хонда CRX. Тези които са дадени за пример са тези, които нямат седалка отзад, и са с друг тип приспособяване.

Хондата която имам е CRX 1990 година и има седалка с два колана на болт (лчво и дясно), а не като птредните с механизам на дърпане...ясно ви е. Интересува ме коя като модел е с такова захващане. Ако има кой да прати мейл на branko_85@abv.bg със снимка или направо захваната седалка ако има рекс със седалка за дете.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@емилиянацрх

Нещо не мога да схвана точно въпроса.

Кои са

Преди 9 часа, емилиянацрх написа:

Тези които са дадени за пример са тези, които нямат седалка отзад, и са с друг тип приспособяване.

 

Ако просто те интересува, кой модел столче може да се монтира на задната седалка на Рекс, то отговора е всяко столче, което има собствен триточков колан и не е система ISOFIX. Такова столче, може да се стегне към седалката на колата, както с автоматичен колан, като на твоите предни седалки, така и с обикновен колан само за през корема, като на твоите задни седалки.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...