Jump to content
stalimirov

Още едно CRV 2 в клуба!

Recommended Posts

Колеги,

 

След мъчната ми и принудителна раздяла с предишното ми CRV 1, и след дъъъълго търсене се сдобих с един екземпляр 2005 (фейслифт) бензин, ръчни!

 

Оставих я днес при Омбре за профилактика и щателен оглед (че е нов внос), надявам да няма някакви драми, ще чака снимки като я взема :)

 

Въпросчета:

 

- тази нишичка с капаче под централната конзола, хладилна жабка ли трябва да е (защото при мен не охлажда)?

- някои лампички не светят и искам да ги сменя ((конроли за парното), дайте някакъв линк с инструкции? За други не съм сигурен дали трябва да светя и ако да, как се сменят (копчетата за прозорците, VSA, cruise control - не на волана, шибидах)?

- с какво (и къде точно) да смажа шибидаха, че нещо трудно се отваря?

 

 

- Някой успявал ли е да сложи на мястото на касетофона таблет с Андроид и да го свърже радиото и управлението от волана?

 

Шофьорският прозорец не се отваря, но мисля, че следвайки иснтрукциите тук 

ще се оправя (на старата си го оправих без проблеми сам).

 

Благодаря!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.

Чети подробно тази тема и ще ти се изяснят нещата за осветлението на бутоните.

В нея има и линк към друга тема, за разглобяване и смяна на крушките на врътките на парното.

Нишата под централната конзола не е хладилна.

За прозорците, свети само бутона AUTO за шофьорското стъкло.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93720

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, добре си се орентирал към бензиновото :). Интересното е че и при мен  осветлението на контролера на парното не работи. На шибинаха и на црвто и на сивика не светят и на копчетата за стъклата, в тъмното по усет ги цъкаш. Не съм чувал и за хладилна жабка при тия, тъй че споко. А трудното отваряне на шибидах е много често срещано, аз на сивика някой път с лек удар му помагам, но при наличие на климатик да го отвориш 1, 2 пъти в годината, как няма да заяжда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Emicha1, ще прегледам подробно. 

 

Исках също да попитам, понеже при мен липсва тази "масичка" с поставките за чаши между двете седалки, може ли да се добави някаква конзола тип подлакътник, нишичка и поставки?

 

Също за рейлинга имам едно питане - видях нещо такова http://goo.gl/6de5br, както и на един колега в друга тема ето това http://goo.gl/CBFnqX. Какво ще препоръчате, че ми се налага да качвам разни неща към вилата от време на време (я гипс картон, я профили, я някоя врата...)?

 

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, добре си се орентирал към бензиновото :). Интересното е че и при мен  осветлението на контролера на парното не работи. На шибинаха и на црвто и на сивика не светят и на копчетата за стъклата, в тъмното по усет ги цъкаш. Не съм чувал и за хладилна жабка при тия, тъй че споко. А трудното отваряне на шибидах е много често срещано, аз на сивика някой път с лек удар му помагам, но при наличие на климатик да го отвориш 1, 2 пъти в годината, как няма да заяжда.

 

Не знам защо, но бях убеден, е има хладилна жабка и тя е именно там. Стори ми се, че при огледите на дизел от същата година като отворих и пипнах в тази жабчица беше студена. А и по обявите масово пишат, че има. Аз ли бъркам или е екстра само за дизела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш я, вземаш фенерче и и оглеждаш отвътре подробно. Ако  не е хладилна, е чиста и гладка пластмаса , ако пък е хладилна евентуално има някакво оребрение зад което е охладителната система.А и може да е направена да работи само като е включен климатика на охлаждане. Както е при пръскалките на фаровете, пръскат когато са включени светлините. И тук може да е нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хладилна жабката, свалял съм я. Най-обикновена жабчица. Моята е дизелова, така че явно нямат хладилна жабка.

П.П. Честито и от мен и безаварийни километри.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

чичо доктор каза, че количката е бомба  :punk: Ето малко снимчици:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

П.С.  Явно няма хладилна жабка, ще търся някаква хладилна чанта за кола.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Най-вероятно CR-V-тата с топ ниво на оборудване имат хладилна жабка.

Аз лично на у нас не съм виждал такива, но на тези снимки се вижда:

 

3487d1264005279-heater-control-bulb-repl

parts-honda-224797774-2.jpg

parts-honda-224797774-1.jpg

Редактирано от rabbeat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колега си пише cool box, работи като ти е включен климатика и врътнеш копчето нагоре. Ха честито и от мен! Много безаварийни километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колега си пише cool box, работи като ти е включен климатика и врътнеш копчето нагоре. Ха честито и от мен! Много безаварийни километри!

 То това е ясно, въпроса на колегата беше дали има CR-V втора генерация с хладилна жабка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е допълнителна екстра, но има. Бокса се продава и в ибей и можеш да си инплантираш и сам. Доста мислих дали и аз да не се сдобия с тая кутия, но след известна употреба на Хавтомобила забелязах, че като работи климатика квото сложиш в обикновенната дупка, го вадиш охладено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бокса се продава и в ибей и можеш да си инплантираш и сам.

Според мен, трябва да имаш въздуховод дотам, за да можеш да сложиш този боск и той да работи както се очаква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да ви кажа нещо от опит. :)

На моята го няма това копче, обаче тръгна ли на дълъг път с климатик като спра да извадя нещо от централната ниша то е доволно студено. :)

Ма не виждам какво толкова бихте слагали в тая малка ниша, освен две-три кутийки кола примерно.

Електрическа хладилна чанта си е къде къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-1561-0-05866700-1505150482_thumb.jpg

 

Бокса се продава и в ибей и можеш да си инплантираш и сам.

Според мен, трябва да имаш въздуховод дотам, за да можеш да сложиш този боск и той да работи както се очаква.

 

Има , но фабрично са запушени.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има , но фабрично са запушени.

 

 

 

Колега, проверих го. Въздуховод има - този за централната конзола, минава точно над жабката - но няма разклонение надолу за към жабката. Принципно може да се изреже дупка в този въздуховод и да се направи разклонението от някаква пластмаса, но мисля, че не си струва занимавката. Както dindin каза, електрическа хладилна чанта за 50-100лв е далче по-ползотворна.

Редактирано от rabbeat
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...