Jump to content
Слави CR-V

ГТП за 4х4

Recommended Posts

Колеги, 7 години минавам ГТП на валяци, които се въртят в противоположни посоки, за да не се задейства задния диф ; така мерят 6 пъти на 4 те колела. Днес пак дойде време за преглед и пак отидох в сервиза, в които ходя последните 4 г. Този път обаче доста бързо ме претупаха, интересното беше, че пуснаха валяците напред и колата не излезе от мястото си, ама то как да излезе, като и са натиснати спирачките? Веднага попитах що не въртят в различни посоки гума по гума, човека без да се зачуди какво да ми отговори ми каза, че направили нова настройка на валяците, единия въртял по-бавно от другия и така разтоварвал, за да не се товари предавката към задния диф. Ся, те ли ме баламосват или наистина може да е така. Лично на мен не ми се вярва, ако едното колело се върти по-бавно от другото към задните да не се предава движение? По скоро си мисля, че тоя дето беше в колата, веднага щом пуснеше валяците,натискаше спирачките и така избягваше да товари задния диф, че да се опитва да избута колата от валяците. Има ли някой достатъчно запознат или да му се е случвало и на него, така да му минат колата? Или поне да е чувал за такава опция на валяците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те мотат,при малка скорост не се включват помпите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една добра тема!

 

Колеги споделете къде в София по южните квартали има ГТП за нашите коли?

Питам, защото в един момент ще ни се наложи да ги посетим :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kraft на околовръстното със записан час ходя аз. Иначе, навсякъде могат нашите коли, само им кажи валяците в противоположни посоки да пускат, като за 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално...., близко ми е Крафт-а , така че им ставам абонат :).

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последните години ходя тук:

https://www.google.bg/maps/place/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BB/@42.7092606,23.2954477,20.25z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x40aa8675bb69aec5:0x643b016936f50d06!2z0JrQoNCQ0KTQoi3QnNCQ0KHQotCV0KA!8m2!3d42.6674908!4d23.3836388!3m4!1s0x0:0xa4d4a1030a63977f!8m2!3d42.7094351!4d23.295739

Доволен съм, а и е най-евтиния вариант за 4х4 - само 38лв.

Може и мотори, мисля тази година и мотора да прекарам там!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...