Jump to content
Guest Hronos

Accord 2.0 Tdi

Recommended Posts

Guest Hronos

Някой може ли да ми помогне с инфо или впечатления за Accord 2.0 TDI,97г.Английския модел.Слаби места и т.н.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

влез в старият клуб - http://clubs.dir.bg/ избери клуб хонда и на първа страница е разискан подробно този въпрос :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Не е много обстойно но............... 10х.Някой ако е карал такова животно или негов познат нека разкаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Аз съм карал Акорд CF1 (5-а генерация 4 врати - Англииския модел) с въпросния РОВЪР-ов (Турбо) Дизелов мотор.Като динамика която предоставя този мотор - супер е ! Много добро ускорение има. Но двигателя е РОВЪР.......В стария форум в дир.бг-то МНОГО пъти е дискутирана тази кола с този мотор. Ето ДВЕ приерни теми: Тази, а също и ТАЗИ.Общо взето, повечето мнения по въпроса (пък и моето е такова) са че, АКО някой се е навил да си взима такъв Акорд 5-а генерация, то ПО-ДОБРЕ да си е с ИСТИНСКИ мотор - Хондов, бензинов. Най-малкото затова че като се замисли човек - Акорд CF1 е правен в Англия (а НЕ в Япония) и двигателя НЕ Е Хондов дори, ами е Ровър-ов...... егати кощунството :D Що за Хонда е това, като се замислиш, щом най-важния агрегат дори (т.е. Двигателя) НЕ Е фирмен..... Поне Акорд-а да НЕ Е с този мотор, да си е с бензинов. И без друго мненията за този Дизелов мотор НЕ са от най-положително настроените....Лично мнение !Иначе да, примамлива оферта е и човек БИ преглътнал факта че мотора е РОВЪР-ов - като усети динамиката и види разхода на гориво (НАФТА :blink: ), но.... Аз лично НЕ бих си купил такава кола точно с ТОЗИ мотор :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Емблемата е на Хонда и това е.Мисля че японците са преценили какво да сложат под капака при положение че нямат дизелов мотор по това време.Дано не са сгрешили,но мисля да им се доверя и понеделник да се сдобия с такава печка.Много пътувам и тоя бензин ме разбива колкото и икономични да са бензиновите Хонди.Дано да не съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ееееее - няма да сгрешиш :blink::blink: Определено ще ти хареса - и Акорда как се представя като поведение на пътя и от самия мотор - доста добре дърпа :rant: Хайде, стискаме палци всичко да е ОК :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Ейтова е манията Хонда :blink: Като ще е печка, защо не си вземеш печка на някоя японска марка с традиции в производството на дизелови двигатели? Ами и Тоуота и Мазда и те правят дизели и то доста, ама доста добри! Имам опит с 2.0D на Мазда, а за D4-D на Toyota си мечтая. Нещо под черта - незнам дали знаете, но марката KIA е на Мазда, а КИА произвеждат дизелите, които Мерцедес слагат в М класата си... (смешно е ама). Само на стартерите пише Мицубиши :blink: то и на наща бивша мазда така беше :D ...а за това, че Хондата ти е Английска, познавам един много добър майстор, който казва "Видиш ли нещо захвърлено Английско - наведи се и го вземи, няма да сбъркаш!". Не, че твоята Хонда е захвърлена, но аз ти казвам каква е приказката :rant: Надявам се и ти с твоята Хонда да не сбъркаш :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

абе HRONOS кво ти става бе човек?от CRX ще се метнеш на печка :D ?ти направо ме омря :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

CRX-а е за свободното ми време което почти нямам но....Не ми е удобно да го ползвам за масов транспорт.Като се явя с него при някой непознат клиент и ме взима за тинейджър с неизживяно детство.Аз и сега си имам 406 дизел но почти не го карам,зашото ме дразни и ще го разкарам и него като Зафирата,която продадох,и наскоро счупила бутало между другото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

После, ЗАЩО японски да караме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Вече има и Дизелова хонда в клуба.Купих я и от вчера сам с нея,доста прилично работи.Тромава ми е за сега но като се има в предвид от каква кола слизам мисля че е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Евала - честита да ти е ;) Нащракай няколко снимки да и се полюбуваме малко :P:ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ще я снимам и ще кача снимки.Бита е от градушка леко и се чудя дали да я оправям или да не се занимавам,да не вземе да я осере някой бояджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Абе карай и да не ти дреме :P Тепърва ще има събития с нея, споко - не бързай да се оглеждаш за кусурите :ppp Колкото по-малко пипат негодниците - автотенекеджии по нея, толкова по-добре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

и аз брадясах от бензин. и си търся дизел-ка. толкова съм брадясал, че съм готов на компромис да е друга марка :P7ма генерация имат хубав дизел на исузу ама е още скъпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest THUNDER

Честито Hronos ;) Мисля, че ще се "родиш" с Акорд-а, имайки предвид пробега ти :P Със здраве да те вози, пък за вървенето си струва да се сложи един чип - знаеш, че при турбо-дизелите ефекта от него си заслужава :ppp Аре наслука!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

Печка печка ама Хонда :P Честито и от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Хонда ама печка :P ЕЕЕЕЕЕ маитап де - ся да не се расърдиш, те не са я правили на Витоша на някоя поляна - кат са го сложили тоя мотор са си направили сметката хората ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Днес се прибрах от Варна с дизелака,еми около 6 л./100км. разход,прибрах се за 4.5ч. с една спиране за 10 мин..По магистралата си върви с 200км.И вози много добре и добре си стои на пътя,доволен съм за сега.Един с 406 HDI сигурно си е намразил колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

И вози много добре и добре си стои на пътя,доволен съм за сега.Един с 406 HDI сигурно си е намразил колата.

Разход супер.Голяма кола устойчива.Пък и явно върви е честито пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...