Jump to content
bright

въпроси за Jazz Hybrid

Recommended Posts

Напоследък по сайтовете излизат доста хибридни версии на Honda Jazz на прилични цени. Нивото на оборудване на тези автомобили е доста високо и автоматичната скоростна кутия ме изкушава много! Знам, че гаранцията на батериите е седем години - т.е. за автомобил от 2011 гаранцията е до 2018 - дали това означава, че следва задължителна смяна? Чета по чуждите форуми, че ако батерията не е ОК, Джаз-ът изобщо не може да запали! Имате ли повече инфо по въпроса? Освен това има ли разлика в скоростните кутии в стандартните версии и тези на хибридите? Един познат със служебна Джаз - автоматик ми твърди, че като даде рязко газ на кръстовище, колата "забива" и много бавно превключва ... И пак предварително благодаря за съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда jazz е с така наречената безстепенна кутия CVT.  

 

За хибрида не знам. Някак си още не изглежда достатъчно надеждна система, че да стане масова. 

 

 

Така ускорява колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone,извинявай човек,но това вообще не е поколението което го вълнува човека.1.5 е за друг пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да поясня, това клипче съм го показал за да види как работи CVT при ускорение. Принципа на работа на самата скоростна кутия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Джаза след 2008 година се монтират два вида автоматични скоростни кутии:

- на първите, до 2010г. мисля, се слага роботизирана 6 ск. кутия, и тя прави забивания при ускорение /такава има на Джаза на жена ми и за това съм я научил при изпреварва ръчно да превключва/. Води се iShift!

- след тези проблеми, на произвежданите от 2010 слагат вариатор, предполагам подобен на първата генерация.

 

Предполагам, /а и като гледам лоста на скоростите/ най-вероятно хибридите са с вариатор и не би трябвало да имат проблемите на роботизираната!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да събудя малко темата.... Има ли някой който се е престрашил и купил Джаз 2012 - 2015 хибрид? Да сподели малко впечатления от колата и поддръжката.

 

Имам мерак за такава, но ме притеснява проверката на състоянието на батерията, евентуално сервиз където да подменят батерията ако се наложи, както и доагностика на CVT кутията....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Jazz хибрид. Но е 2021г - Crosstar e-HEV без скоростна кутия. Страхотна кола. За по-старите нищо не мога да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите хибриди /Джаз и Сивик/ са меки хибриди и не са много ефективни. Актуалният Джаз е истински /FULL/ хибрид и е много хубава кола, но още е много скъп и втора употреба. По-добре е да се вземе Джаз с класическия двигател и CVT, няма нужда от усложнения със стари батерии, а и без особена ефективност. Аз тествах един произведен 2016 година преди време и останах много доволен от състоянието му, беше като нов, само на 16000км., но после смених концепцията и взех Хонда е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се. Е, аз скочих в Джаза и купих един хибрид 2015. На фона на всичко което видях с конвенционален двигател и CVT (ръжда навсякъде, наводнявани, ритащи кутии (те тези са така :) ) и т.н. и т.н., този конкретния ми хареса много. Ще видим какво ще излезе от цялата работа. Поне ще мога да споделя от първо лице инфо на други нуждаещи се.

 

Поздрави.

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско без магистрала ще ти пада до 3.8~4.0 разходът, а в града си твърдо 6+. Много безаварийни километри пожелавам, ако искаш да тестваш батерията в какво състояние е без диагностики. Караш я да зареди чертичките догоре и от спряло ускоряваш до 100 душманската. НЕ трябва да падаш под 3 чертички като си на 100км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...